صادق لاریجانی٬ رئيس قوه قضائيه:

جمهوری اسلامی اجحافی به زنان نکرده است


صادق لاریجانی٬ رئيس قوه قضائيه مدعی شده «نهایت» توجه به زنان در غرب٬ «گسترش نگاه جنسی» به آنهاست٬ در اسلام «تفاوتی» میان زن و مرد وجود ندارد و جمهوری اسلامی «اجحافی» به زنان نکرده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها٬ آقای لاریجانی این اظهارات را روز چهارشنبه (۲۷ فروردین ماه) در جلسه مسئولان عالی قضایی بیان کرده است.

وی گفته کشورهای اسلامی باید از الگوهای خود مثل حضرت فاطمه٬ دختر پیامبر اسلام استفاده کنند و نیازی به پذیرفتن «میزان‌ها و معیارهای حقوق بشری فرهنگ غربی» ندارند.

به گفته رئیس قوه قضائیه «مدعیان غربی حفظ حقوق زنان در جهان، نهایت توجهشان به زن، انتخاب ملکه زیبایی٬ راه‌اندازی مجلات و انتشار فیلم‌های جنسی و گسترش نگاه جنسی به زنان است.»

وی با بیان این که اسلام٬ زنان را به عنوان «جنس دوم» محاسبه نکرده٬ اظهار کرده تعالیم اسلامی به صراحت اعلام کرده‌اند که «فرقی میان زن و مرد نیست.»

رئیس قوه قضائیه مدعی شده «مسائل حقوقی و تفاوت‌های مرد و زن در این امور را باید به هم پیوسته دید تا به خوبی متوجه شد که در اسلام و جمهوری اسلامی اجحافی در حق زنان نشده است.»

لاریجانی ادامه داده «چگونه مدعیان حقوق بشری غرب که اجدادشان تا همین یکی دو قرن پیش از این برده‌دار، دزد دریایی و گاوچران بودند، معیارهای حقوق بشری برای تمام جهان تحمیل می‌کنند.»

رئیس قوه قضائیه در حالی این ادعاها را مطرح کرده که بر اساس قوانین ایران که منشا اسلامی دارد٬ زنان از حق طلاق٬ سقط جنین٬ حضانت فرزند و سفر به خارج از کشور بدون اجازه شوهر برخوردار نیستند.

مقام‌های جمهوری اسلامی سال‌هاست تلاش می‌کنند علیرغم تعداد قابل توجه زنان در دانشگاه‌های ایران٬ جایگاه اصلی آنها را در خانه معرفی کرده و نقش‌شان به فرزندآوری و خانه‌داری محدود کنند.

آنها به بهانه حجاب و مصون نگاه داشتن زنان از خطرات اجتماعی احتمالی محدودیت‌های فراوانی را بر دختران و زنان در ایران تحمیل می‌کنند.

حقیقتگو در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ :
وقاحت تا چقدر لاریجانی ها تف

وقاحت تا چقدر لاریجانی ها تف به شرف آدم دروغگو

هم وطن در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ :
معرفي

دوستان گرامي كتاب هايي به شما معرفي ميكنم كه تاريخ اسلام را به طور واقعي وبدون سانسور متوجه شويد وآنگاه خودتان تصميم بگيريد كه راه كدام است وجاه كدام . 23 سال . ازدواج هاي پيامبر . الله واكبر . احاديث اسلامي .تولدي ديگر . پس از 1400سال . تاريخ گفته نشده اسلام. وديگر كتاب ها كه ميتوانيد از سايت تا بو بوك ورد پرسtaboo book.worldpress. دانلود كنيد و بينديشيد

کاربر مهمان Mani az alman در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ :
عجب ...

عجب ... انكليسي زاده اي هستي تو و برادران هفت رنكت، سابقه به برده و كنيزي بردن مردان و زنان در نزد عربها كه سابقه اي به طول تاريخ دارد، مردم كدام نقطه دنيا دختران را زنده بكور مي كردند، مردك بي اصل و نسب در نظام نامقدست اكر زن و مرد برابرند جرا ديه زن نصف مرد است؟ جرا سهم ارث دختر إز والدين نصف سهم بسر است؟ جرا شهادت زن در دادكاههاي إسلامي يك جهارم شهادت مردان است؟ زنان جرا حق قضاوت در دادكاهها را ندارند؟ و صدهها جراي ديكر إز تبعيض جنسي در ج إسلامي و دين اسلام ازتبعيضهاي ديكر ( قومي، مذهبي، عقيدتي ) صحبتي نمي كنيم. 

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)