از سوی رئیس ستادکل نیروهای مسلح صورت گرفت:

تائید فعالیت‌های اقتصادی نیروهای مسلح در ایران

حسن فیروزآبادی٬ رئیس ستادکل نیروهای مسلح می‌گوید نیروهای مسلح جمهوری اسلامی دارای «کار اقتصادی» هستند و اگر آن‌ها فعالیت‌های اقتصادی نکنند «خارجی‌ها» باید این اقدامات انجام دهند.

به گزارش «تسنیم» آقای فیروزآبادی این اظهارات را پنجشنبه (۲۱ فروردین ماه) در حاشیه مراسم بزرگداشت علی صیاد شیرازی که در مسجد ستادکل نیروهای مسلح برگزار شد٬ بیان کرده است.

وی در توجیه فعالیت‌های اقتصادی نیروهای نظامی در ایران نیز گفته برای این که «اقتصاد کشور مربوط به مؤلفه‌های مختلفی چون نیروی انسانی، تخصص، نظم و کارآفرینی و هدایت است و این عوامل در اقتصاد نقش مهمی دارند.»

فیروزآبادی مدعی شده «نیروهای مسلح در اجرای پروژه‌هایی که برای آن پیمانکار پیدا نشود و برای انجام آن نیاز به فناوری‌های باقی مانده از جنگ باشد، وارد خواهند شد.»

به گفته وی «از سوی دیگر اگر نیروی مسلح این فعالیت‌های اقتصادی را انجام ندهند، خارجی‌ها باید انجام بدهند، بنابراین نهادهایی مانند قرارگاه‌های قرب ارتش و سازندگی خاتم‌الانبیا دست به انجام پروژه‌ها می‌زنند.»

وی انجام فعالیت‌های اقتصادی نیروهای مسلح را به تصمیم‌های دولت، وزرای مربوطه و سازمان برنامه و بودجه وابسته دانسته و برای همکاری اقتصادی با دولت حسن روحانی نیز اعلام آمادگی کرده است.

در روزهای گذشته نیز رسول سنایی‌راد٬ معاون سیاسی سپاه پاسداران دخالت این نیروی نظامی در صنعت نفت را تائید کرده و گفته بود اگر سپاه چنین کاری نمی‌کرد شرکت‌های خارجی «ضربات سختی» به اقتصاد ایران می‌زدند.

سپاه قدرتمند‌ترین ارگان‌ نظامی در جمهوری اسلامی، سال‌هاست فعالیت‌های اقتصادی و تجاری گسترده‌ای دارد و برنده بسیاری از مناقصه‌ها٬ مزایده‌ها و واگذاری‌های دولتی است.

بسیاری از فعالیت‌های کلان اقتصادی سپاه در قالب قرارگاه خاتم‌الانبیاء صورت می‌گیرد که هدف از تاسیس آن آب‌رسانی، صدور نفت و گاز، اجرای پروژه‌های سدسازی و انتقال آب و نیرو و راه‌سازی در کشور اعلام شده است.

این قرارگاه آن‌طور که مسئولان آن اعلام کرده‌اند تاکنون بیش از هزار و ۷۰۰ پروژه و طرح را در زمینه‌های مختلف اجرا کرده٬ اما مجموعه درآمد این فعالیت‌ها مشخص نیست.

ایلیا در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ :
معراج مقابل اسمان

ایا اطلاع دارید شرکت هواپیمایی معراج متعلق به بیت اقا میباشد 
ولی به مدیریت  حلقه محافظین اقا

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)