احمد توکلی:

محاکمه موسوی و کروبی برای نظام مفید نیست

احمد توکلی گفته محمود احمدی‌نژاد «اصول‌گرا» نیست٬ محاکمه موسوی و کروبی برای نظام «فایده» ندارد٬ شورای نگهبان در «صف اصول‌گرایان» است و «جبهه پایداری» خود را «ویژه» می‌داند.

آقای توکلی این مطالب را در گفتگو با ویژه‌نامه نوروزی هفته‌نامه «مثلت» بیان کرده و گفته «احمدی‌نژاد در سال آخر صدارتش نسبت به گذشته خود به سرعت افول کرد.»

وی افروده «احمدی‌نژاد منتسب به اصولگرایان بود؛ هر چند نه او خودش را اصولگرا می‌دانست و نه من او را اصولگرا می‌دانستم.»

این نماینده مجلس در بخش دیگری از این گفتگو محاکمه میرحسین موسوی و مهدی کروبی را به «صلاح» آن‌ها ندانسته و گفته این اقدام برای نظام هم «مفید» نیست.

وی در نقد شورای نگهبان نیز گفته این شورا «در صف اصولگرایان تلقی می‌شود» و در تاریخ خود نشان داده که «برای تصمیماتش توضیح نمی‌دهد یا توضیح کمی می‌دهد.»

توکلی این مطلب را در انتقاد به رد صلاحیت اکبر هاشمی رفسنجانی از سوی شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۳ بیان کرده است.

وی گفته این‌ که «آقای هاشمی رد شود و آقای جلیلی، غرضی و حتی حداد عادل تائید شوند، حتما قسمتی از سیستم اشکال دارد.»

این نماینده مجلس اضافه کرده «مهم بود که چنین اتفاقی رخ ندهد که منجر به زیرسوال رفتن شورای‌ نگهبان شود و اینگونه تلقی شود که تصمیم سیاسی‌کارانه گرفته شده و نه واقعی.»

توکلی در بخش دیگری از این گفتگو حضور سعید جلیلی در انتخابات سال گذشته را «اشتباه تاریخی» وی دانسته و گفته جلیلی بدون «اهلیت کامل» وارد این دوره از انتخابات شد.

به گفته وی حضور جلیلی در انتخابات به «ضرر» محافظه‌کاران تمام شد و رفتار «جبهه پایداری به‌ گونه‌ای است که «نفی در آن از اثبات شدید‌تر است و این رفتار نه‌تن‌ها اسلامی نیست، بلکه باعث راندن شدید می‌شود.»

توکلی افزوده اعضای «جبهه پایداری» می‌گویند «ما نورچشمی‌های خدا هستیم و گویی اسلام در شکل ناب نزد آنهاست و نزد دیگران وجود ندارد.»

وی اضافع کرده «مردم از اینکه کسانی خودشان را ویژه بدانند، خوششان نمی‌آید و این براساس فطرت است.»

ناصر در تاریخ ۵ فروردین ۱۳۹۳ :
بله ، آقای توکلی ، سیستم

بله ، آقای توکلی ، سیستم اشکال دارد . اما ظاهرا شما از ، جهت باد ، به این موضوع پی برده اید . اما دیر شده است . سال 88 صف ها را مشخص کرد . صف مردم و صف ولایت فقیه . آمدن از اول صف ولایت به ته صف مردم دور از نمک شناسی است . نگاهی به زمین شهرک غرب و چاپخانه بیانداز !!.

مسعود در تاریخ ۴ فروردین ۱۳۹۳ :
https://www.example.com
نکته جالب

برای من وقتی اینگونه مراسم را که در سطح سردمداران نظام برگزار میشود جالب است این عکسهایی است که چاپ میشود. در این عکسها مشاهده میشود اینقدر اوضاع دگرگونه شده است که همه هنگام ورود به مسجد که خانه خدا است هیچکسی به دیگری اطمینان ندارد ودر موقع ورود به مسجد کفشهای خود را دست میگیرند وبه داخل مسجد میبرند. در عکس قبلی هم اقای گلپایگانی رئیس دفتر رهبر کفشهای خودرا زیر بغل زده و وارد مسجد شده بود.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)