نمایندگان علی خامنه‌ای در شهر‌ها آغاز کردند:

فشار‌ها بر دولت برای اجرای خواسته‌های فرهنگی رهبر

نمایندگان علی خامنه‌ای در شهر‌های مختلف ایران نخستین فشار‌های سازماندهی شده علیه سیاست‌های فرهنگی دولت حسن روحانی در سال ۱۳۹۳ را کلید زدند.

آقای خامنه‌ای سال ۹۳ را سال «اقتصاد٬ فرهنگ و مدیریت جهادی» نامگذاری کرده و در نخستین روز سال جدید نیز به دولت هشدار‌های صریحی درباره سیاست‌های فرهنگی‌اش داده است.

کاظم صدیقی٬ امام جمعه تهران نیز همسو با رهبر جمهوری اسلامی کسانی که «به فرهنگ عمومی دست‌اندازی می‌کنند و روحیه و باور اسلامی را خرد می‌کنند» را یا «جاهل» خوانده یا «مزدور بیگانه.»

صدیقی گفته مقام‌های دولت یازدهم باید در برابر انتقاد‌ها «سعه‌صدر» داشته باشند و به حسن روحانی به خاطر انتقاد از توقیف برخی نشریات اعتراض کرده است.

آقای روحانی سال گذشته در جمع گروهی از فعالان رسانه‌ای از برخورد‌های صورت گرفته با روزنامه «آسمان» و «بهار» انتقاد کرده بود.

حوزه فرهنگ پس از سیاست خارجی به مهم‌ترین مسئله مورد اختلاف دولت روحانی با محافظه‌کاران تندرو تبدیل شده است.

علی خامنه‌ای به خاطر شرایط وخیم اقتصادی ایران از سیاست خارجی دولت یازدهم به طور غیر مستقیم حمایت می‌کند که همین مسئله باعث شده دست محافظه‌کاران در بیان انتقاد‌ها از این حوزه تا حدودی بسته باشد.

آقای خامنه‌ای در عین حال به شدت نگران سیاست‌های فرهنگی دولت روحانی بوده و اسفند ماه سال گذشته این نگرانی خود را به طور علنی اعلام کرده است.

در پی تاکید رهبر جمهوری اسلامی بر اهمیت موضوع فرهنگ در سال ۹۳ حامیان وی مثل همیشه در حمایت از خواسته‌ها و سخنان او به میدان آمده و از دولت می‌خواهند در عمل نشان دهد پیرو رهبر است.

احمد علم‌الهدی٬ امام جمعه مشهد در همین راستا گفته «برادران و خواهران در پدافند فرهنگی و مقابله با ناهنجاری‌ها و بدحجابی‌ها و پرده‌دری‌ها مامور به امر رهبری هستند.»

علم‌الهدی افزوده «خیلی ناگوار است که وزیر ارشاد به رهبری بگوید دغدغه‌های فرهنگی شما را تاکنون دولت‌های قبل نتوانستد حل کنند و من هم قدرت ندارم.»

وی اضافه کرده «یک آقایی که وزیر این رئیس‌جمهور شده چطور نمی‌تواند دغدغه رهبر را برطرف کند، چشم رئیس‌جمهور و مجلسی‌ها روشن با چنین وزیر ارشادی.»

آبتین در تاریخ ۳ فروردین ۱۳۹۳ :
آقایان باید 1400سال پیش به

آقایان باید 1400سال پیش به فکر تهاجم فرهنگی و فرهنگ این مرز و بوم می بودند،وانگهی اگه آقا به فکر تحمیل کردن سیاستهای فرهنگیش به رییس جمهوره دیگه احتیاجی به انتخابات نیس که خودشون زحمت رییس جمهورم بکشه،تکلیف مارم با سیستم حکومتیمون روشن میشه...

ايراني گم نام در تاریخ ۱ فروردین ۱۳۹۳ :
علم ابليس

مردك اگر جرئت داري خودت به ميداني كه سي وپنج سال براي اين مردم بدبخت درست كرده ايد بيا ببينيم تو چند مرده حلاجي ما كه از سرمان گذشت توي هم يك شغل رسمي بردار !!!

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)