محمدتقی مصباح یزدی:

برابری بهائیان‌ و‌ مسلمان خلاف‌ اسلام است

محمدتقی مصباح یزدی حقوق شهروندی به معنای برابری بهائیان و یهودیان با مسلمان را «خلاف اسلام» و «قانون اساسی» اعلام کرد.

آقای مصباح یزدی این مطلب را در دیداری که ۲۸ بهمن ماه با گروهی از طلاب داشته و متن سخنان این دیدار روز ششم اسفند در سایت شخصی وی منتشر شده٬ اعلام کرده است.

وی گفته «حقوق بشر غربی و حقوق شهروندی به معنای برابری مسلمان و بهائی، ربطی به اسلام ندارد.»

وی افزوده «حقوق بشر و حقوق شهروندی به معنایی که در غرب تعریف شده با روح اسلام و قانون اساسی و حرکت امام خمینی، کاملا مخالف است.»

مصباح یزدی اضافه کرده که «اسلام، هرگز یک یهودی و مسلمان را مساوی نمی‌داند، هرچند حقوقی را برای یهودی هم در نظر می‌گیرد، اما این به معنای تساوی آن‌ها در همه حقوق نیست.»

این عضو مجلس خبرگان گفته «اینکه عده‌ای بیایند و حقوق شهروندی مطرح کرده و خواستار تساوی همگان از بهائی و یهودی و مسلمان شوند» این مسئله بازگشت به گذشته است و پذیرفتنی نیست.

محمدتقی مصباح یزدی به طور غیرمستقیم گفته کسانی این مسئله را طرح و پیگیری می‌کنند که در دانشگاه‌های بریتانیا «درس» خوانده‌اند.

حسن روحانی٬ رئیس جمهوری ایران دانش آموخته یکی از دانشگاه‌های بریتانیا است و به نظر می‌رسد منظور مصباح یزدی از این سخنان روحانی و گروهی از اعضای دولت یازدهم باشند.

رئیس موسسه «امام خمینی» در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مبارزه در زمان پهلوی اشاره کرده و با استفاده از وقایع سال‌های قبل از ۵۷ به دولت روحانی هشدار‌های قابل تاملی داده است.

وی گفته «اگر رفتار یک دولت به جایی رسید که به تشخیص صاحبان بصیرت، این رفتار قیام علیه اسلام بوده و نشان دهنده آن بود که دولت در صدد تضعیف دین است، در این صورت هیچ تقیه‌ای جایز نیست و با تمام وجود باید مبارزه کرد.»

مصباح یزدی تاکید اگر صد‌ها هزار نفر نیز در راه کشته شوند٬ اشکالی ندارد چرا که «امری مقدس‌تر از دین وجود ندارد.»

کاربر حسین در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ :
این دیوانگان . این آشغال های

این دیوانگان . این آشغال های واپسگرا با این اندیشه های قرون وسطی بر این سرزمین اهورایی حکومت می کنند . ملت تا کی در خواب غفلت می ماند .

فاروق در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ :
نظریه مصباح

اقای مصباح !
قسم به پرورداری که من میشناسم سگ بهایی جماعت از شما نوعی ها بهتر و با شرفتر میباشد .
حیف از چهره اسلامی که شما نوعی ها به میل خود تفسیر مینمایید.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ :
جرثومه

عجب موجود کثیفیه

هر بار دهنشو باز میکنه بوی گندش مملکت رو بر میداره

ببند در اون ... رو

بلد نیستی حرف بزنی حرف نزن ! خیلی سخته ؟

ناصر در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ :
ظاهرا این علامه حاضر نیست

ظاهرا این علامه حاضر نیست لحظه ای از ماموریت خود در راه تخریب چهره اسلام دست بردارد . مگر جمهوری ولایی تصمیم به رعایت مفاد اعلامیه حقوق بشر گرفته است که این علامه برای اسلام احساس خطر کرده و افاضه فرموده است .

کاربر مهمان Mani az alman در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ :
در اموزههاي فقهي كه معلمان و

در اموزههاي فقهي كه معلمان و استاداني مثل اين كله خشك است و ادعاي قانوني و منطبق بودن ان را با قانون اساسي و شرع مي دانند. انسانها در وحله اول به دو دسته كلي تقسيم مي شوند ( زن و مرد) كه ظلمهاي ناورا در حق زنان بماند. بعد مي اييند سراغ مردان كه به جند دسته تقسيم مي شوند و بنا بر ان تقسيمها داراي حقوق اجتماعي مي شوند ١ - شيعيان ١٢ أمامي ٢- شيعيان ٧ أمامي و ٤ أمامي علوي يا اسماعيلي ٣ - مسلمانان سني كه خود انها هم دسته بندي مي شوند ٤ - اهل كتاب ( مسيحي و يهودي و زرتشتي ) حالا نوبت كساني مي شود كه اصلا حق و حقوقي ندارند ١ - ناخدا باوران ٢ - بهاييان ٣ - دراويش و اهل حق ٤ - اكر در ايران احتمالا وجود داشته باشند بوداييان و هندوها و شيطان برستان !! - أيا نبايد در مشروعيت سيستمي كه اين همه كلاس و طبقه بندي براي انسان انهم إيراني قائل است شك كرد و ان را با قاطعيت رد كرد؟ اينجا نيست كه علمي و منطقي و انساني بودن قوانين حقوق بشري مدرن كه حكومتها را مستلزم ان مي كند انسانها همه داراي حقوق يكسانند سواي جنسيت ومليت و قوميت وتعلقات ديني يا كروهي؟
 

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ :
يكي نيست گوش اين جناب يزدي را

يكي نيست گوش اين جناب يزدي را بپيچاند وبگويد:
هل يستوي الذين يعلمون والذين لا يعلمون؟
آيا كسانيكه مقصود حضرت پيغمبر أكرم را دريافته اند با كسانيكه هنوز در خوابند مساوي هستند؟
فتمنوا الموت ان كُنْتُمْ صادقين، اگر راست ميگوئيد همين الان بگوئيد تابوت شما را بياورند ببينيم تا چه حد راست گو هستيد.
علي الحال موتوا بغيظكم حسود هرگز نياسود عزت و منقبت بهائيان را در ١٩٥ مملكت دنيا با منفوريت ومقهوريت مسلمانان قدري مقايسه نما تا ببينيم بهائيان ابداً در قيد تساوي موهوم تو هستند ويا ازين تساوي در فرار؟
اي آخوند نادان كار بجائي رسيده كه درين ممالك مسلمانان خود را ديگر بمسلماني معروف نميكنند. حال شما براي جمعي بيخبر مانند خودت نطق وخطابه كن. روزگار از داشتن كساني احمق چون تو ميخواهد به دهر فرار كند راهش نميدهند زيرا ابد با ازل در جنگند يكي به ديگري ميگويد كه حرفهاي اين احمق را تو ثبت نما! هيچكدام زير بار نميروند.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ :
temsah yazdi ... zyadi

temsah yazdi ... zyadi mikhorand

Ahmad در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ :
جناب آقای مصباح ٬ آیا می

جناب آقای مصباح ٬ آیا می دانستی ملا هم با انسان برابر نیست!

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)