احمد جنتی٬ امام جمعه موقت تهران:

آمریکا‌پرست‌ها دنبال ایجاد شبکه زیرزمینی ارتباط هستند

احمد جنتی٬ امام جمعه موقت تهران گفته عده‌ای «آمریکا‌پرست» در پی ایجاد «شبکه زیر زمینی» برای برقراری رابطه با آمریکا هستند و به جای اینکه به «مردم» بپیوندند٬ «سراغ دشمن» رفته‌اند.

آقای جنتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران به این افراد و جریان‌ها که نامی از آن‌ها نبرده و به نظر می‌رسد منظورش دولت حسن روحانی است٬ هشدار داده روی پای خود بایستند.

وی خطاب به این جریان‌ها گفته «شما چهار تا آدم می‌خواهید رابطه با آمریکا برقرار کنید، مردم رابطه با آمریکا را قبول ندارند چرا می‌خواهید راه‌تان را از مردم جدا کنید؟»

جنتی اضافه کرده «مردم تحمل نمی‌کنند که چهار تا یانکی در آن سوی دنیا ما را تهدید کنند» و توان نظامی جمهوری اسلامی هیج ارتباطی به آمریکا ندارد.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود به تیم مذاکره کننده‌ای هسته‌ای گفته در مذاکرات از موضع قدرت صحبت کنند چرا که ایران «قوی» و غرب «ضعیف» است.

وی همچنین به تیم مذکور گفته که «‫خط قرمز‌ها را هم رعایت کنید٬ یکی از این خط قرمز‌ها این است که در مسائل دیگر دخالت نکنید.»

حملات محافظه‌کاران تندرو پس از سخنرانی هفته گذشته علی خامنه‌ای علیه آمریکا و غرب به دولت حسن روحانی و سیاست‌ خارجی و فرهنگی این دولت افزایش قابل توجهی یافته است.

تیم آقای روحانی نیز در برابر افزایش فشار‌ها٬ توقیف‌ها و حملات همچنان تلاش می‌کند رهبر جمهوری اسلامی٬ مراجع تقلید و بسیاری از این محافظه‌کاران را از عملکرد دولت خود مطمئن کند.

دولت آقای روحانی قائل به حل و قصل مشکلات و اختلاف‌ها در پشت پرده و دور از چشم رسانه‌ها و افکار عمومی است.

مهم‌ترین پروژه داخلی این دولت در حال حاضر تلاش برای رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی است که تاکنون به نتیجه نرسیده است.

احمد جنتی نیز در واکنش به این تلاش‌ها گفته «آنهایی که در حصر و قصر هستند، چشمشان روشن که آمریکا از آن‌ها حمایت می‌کند.»

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)