گروهی از نمایندگان مجلس خبر دادند:

رزمایش موشکی نیرو‌های مسلح لغو و سفر هیات‌های نظامی به ایران متوقف شده است

گروهی از نمایندگان مجلس اعلام کرده‌اند دولت حسن روحانی پس از ۱۰ سال برگزاری رزمایش سالانه موشکی سپاه را متوقف و سفر هیات‌های نظامی سایر کشور‌ها به ایران را لغو کرده است.

این نمایندگان این مطالب را در قالب یک تذکر به حسن روحانی و یک سئوال از محمدجواد ظریف بیان کرده‌اند.

 به گزارش خبرگزاری‌ها ۲۳ نماینده روز یکشنبه (۲۰ بهمن) در پی خودداری دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی از صدور مجوز برگزاری رزمایش بزرگ سالیانه موشکی نیروهای مسلح به حسن روحانی تذکر داده‌اند.

این نمایندگان در متن تذکر خود اعلام کرده‌اند این برای نخستین‌بار است که طی ۱۰ سال گذشته چنین تصمیمی اتخاذ شده و «اعتباری به منظور پشتیبانی طرح‌های اضطراری نیروهای مسلح صادر نشده است.»

این ۲۳ نماینده از رئیس جمهوری خواسته‌اند «حمایت و جدیت بیشتری از نیروهای مسلح در توسعه توان دفاعی و برگزاری رزمایش‌های نظامی» کند.

در اقدامی مشابه نیز ۲۲ نماینده مجلس از محمدجواد ظریف٬ وزیر امور خارجه به خاطر حمایت نکردن از پیشرفت‌های دفاعی» و «ممانعت» از سفر هیات‌های کار‌شناسی موشکی به ایران سئوال کرده‌اند.

این نمایندگان در متن سئوال خود اعلام کرده‌اند: «توانمندی دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی، آمریکایی‌ها را عاجز کرده و مسئولان اجرایی کشور نباید نگران تهدید‌های آن‌ها باشند.»

آن‌ها از مسئولان وزارت خارجه پرسیده‌اند که «چرا باید با تحریک سفیر آمریکا در سازمان ملل از سفر هیأت کار‌شناسی کشورهای دیگر به جمهوری اسلامی جهت توسعه توان موشکی جلوگیری شود؟»

این تذکر و سئوال نمایندگان به روحانی و ظریف دو روز پس از اینکه امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه از دولتی‌ها خواست نگران توان دفاعی نیروهای مسلح نباشد٬ مطرح شده است.

حاجی‌زاده گفته بود «دولت آمریکا امروز ضعیف‌تر از آن است که ایران را تهدید کند» و «مسائل دفاعی و امنیت ملی کشور به هیچ وجه قابل مذاکره نیست.»

تهمتن - ش در تاریخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ :
هیت کارشناسان موشکی !!

طبق منبع خبر این کارشناسان !!کره شمالی هستند که از ورودشان جلوگیری شده ست. اما این کارشناسان موشکی؛ همان تکنیسین های موشکی کره شمالی هستند که هر ساله برای سوختگیری پیچیده موشکها و پرتاب آنها برای ولی فقیه و برادران قاچقچی به ایران می آمدند؛ بجز یکسال که برادارن بیسواد خود تصمیم گرفتند موشکها را کیلویی !! سوختگیری کنند و دیدیم که بیش از ۴۰ نفراز برادران بدرک پیوستند و بیش از نیمی از موشکهایی که تعداد اندک آنها تنها برای نمایش در رژه های مسخره و نمایشهای پوشالی پرتاب ( یعنی میخواستند غرب را بترسانند !! ) به ایران آورده بودند هم بهوا رفت !! البته مخارج سوختگیری و پرتاب موشکها بوسیله این تکنیسین ها؛ ده ها میلیون دلار به جیب رهبر فرزانه کره شمالی هم میرسیده است. اما ممانعت این بار از ورود تکنیسین های کره شمالی و سوختگیری و پرتاب موشکها؛ دیگر برای خود ولی وقیح و برادران قاچاقچی هم بی معنی و بیهوده است و گذشته از آن در دستور غرب به ولی وقیح در ژنو از ممانعت از ورود این تکنیسین های کره شمالی هم أمده ست که ولی امر مسلمان جهان !! جرات پا از خطا کردن را ندارد!!

محسن در تاریخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ :
هیات دفاعی

1- لطفا نمایندگان محترم توضیح دهند وزارتخارجه با استفاده از کدام مکانیسمی قادر به ممانعت سفر تیمهای کارشناسی یا میهمانان مرتبط با وزارت دفاع یا سایر نیروهای نظامی به ایران است؟
2- نیروهای نظامی و وزارت دفاع در صورت تمایل می توانند بدون اطلاع وزارتخارجه یا هر نهاد دیگری هر تعداد میهمان مورد نظرشان رل به کشور وارد و خرج نمایند و اصولا وزارتخارجه در صورت تمایل هم قادر به ممانعت نبوده و نیست؟ مانند واردات اقلام نظامی که هیچ گاه توسط وزارتخانه های ذی ربط و گمرک قابل بازرسی و محدودسازی نیست.
3- آقایان نماینده که برخی نیز حضور در کمیسیون امنیتی و سیاسی مجلس را نیز عهده دار هستند موارد ی از این دست را با فرض صحت می توانستند از طریق کمیسیون مربوطه به وزیر گوشزد و مورد برخورد قرار دهند بنابر این سوال این است که چرا برخورد تبلیغی آشکار را جایگزین رویه قانونی کرده اند؟ نشنیدند که مقام عظمای ولایت در فرامین صادر در دیدار با پرسنل غیرتمند نیروی هوایی بر پرهیز از نقدهای غیر منصفانه ، متهم سازی و ناکارآمد جلو دادن حکومت و دولت نهی فرمودند؟
4- نیروهای نظامی و وزارت دفاع با فرض صحت ادعای نمایندگان مذکور به راحتی قادر است از طریق معاونت ذی ربط در شورای عالی امنیت ملی به رفع مشکل اقدام نماید بنابر این صلاح در این بود که نمایندگان فرافکنی نکرده و اجازه می دادند ادعای مذکور را از طریق کمیسیون تخصصی خود در مجلس یا معاونت ذی ربط در شورای عالی امنیت ملی پیگیری و مرتفع گردد نیروهای نظامی و وزارت دفاع که برای دفاع از آرامش کشور هستی خود را بی هیچ ادعایی تقدیم کشور کرده و می کنند خود قادرند با حفظ عزت و همیت نظامی به اصلاح رویه غلطی که شما مدعی وقوع آنید اقدام فرمایند.
5- فراموش نکنید ده روز از فرمان مقام عظمای ولایت مبنی بر خیانت محسوب کردن هر گونه اختلاف افکنی و دلسرد سازی مردم تا بعد از انتخابات نگذشته بود که رییس جمهور وقت دقیقا با توجیهاتی از همین دست به روسای محترم دو قوه دیگر هتاکی کرده و مدتها جامعه را با تنش مواجه ساخت لذا به عزیزان دارای جایگاه نمایندگی مجلس توصیه می کنم اگر نمی توانید از فرامین حکومتی رهبری کعظم تبعیت کنید لااقل برای حفظ مصالح عمومی مدتی را سکوت کرده یا از طرق قانونی تمایلات و باورهاتان را پیگیری کنید.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)