علیرضا پناهیان٬ عضو قرارگاه «عمار»:

اعدام‌های ۶۷ دستور اسلام و با اجازه امام بود

علیرضا پناهیان٬ عضو قرارگاه «عمار» اعلام کرد اعدام‌ هزاران نفر در سال ۱۳۶۷ «دستور اسلام» بود که با «اجازه» روح‌الله خمینی و حکم قوه قضائیه به اجرا گذاشته شد.

به گزارش روز چهارشنبه (۱۱ دی) سایت رسمی سپاه تهران٬ آقای پناهیان این مطلب را در جمع هیات‌های مذهبی شمال غرب تهران بیان کرده است.

وی گفته وقتی «امام» اجازه داد دستگیر شدگان «منافقین» با حکم قوه قضائیه اعدام شوند٬ حسینعلی منتظری «نتوانست اقتدار امام در اجرای دستورات اسلام را درک کند و از امام برید.»

در تابستان ١٣۶٧ براساس گزارش‌ها هزاران زندانیان سیاسی در زندان‌های جمهوری اسلامی اعدام شدند که تاکنون از آمار دقیق این قربانیان اطلاعی در دست نیست.

اتهام این زندانیان به طور کلی همکاری با سازمان‌های مخالف جمهوری اسلامی به خصوص سازمان مجاهدین خلق ایران و همچنین طیف‌های مختلف گروه‌های چپ و کمونیست اعلام شده بود.

حسینعلی منتظری یکی از معدود مقام‌های وقت جمهوری اسلامی است که در خاطرات خود به این اعدام‌ها اشاره و با آن مخالفت کرده است.

پناهیان با اشاره به همین موضوع گفته «آقای منتظری فاقد عدالت لازم برای مرجعیت بود ولی هنوز عده‌ای از سران سیاسی مملکت با افتخار خودشان را مقلد آقای منتظری می‌دانند.»

وی افزوده «امام در زمان حیاتشان می‌خواستند با آقای منتظری محکم‌تر برخورد کنند. مرحوم مشکینی و دیگران وساطت کردند و امام به آن‌ها گفت بعدا پشیمان می‌شوید.»

این روحانی در ادامه سخنان خود با اشاره به اختلاف خمینی و منتظری و برخی وقایع دوران پیامبر اسلام گفته از آنجا که پیامبر «قدرت» اجرای برخی احکام را نداشت «غریب» بود.

این عضو قرارگاه «عمار» اظهار کرده «وقتی پیامبر خدا به علت جهالت مردم نمی‌تواند ۱۲ نفر را که نقشه قتلش را ریختند مجازات کند و حتی آن‌ها را رسوا کند٬ مصداق غربت است.»

وی اضافه کرده پیامبر اسلام به این خاطر نتوانست آن‌ها را مجازات کند که «زمانی از سران بودند و مردم درک مجازات این سران منحرف را نداشتند، قدرت یعنی اگر کسی جرمی انجام داد بدون ترس از افکار عمومی بتوان آن را مجازات کرد.»

به نظر می‌رسد این اظهارات علیرضا پناهیان٬ اعتراف غیرمستقیمی به ناتوانی علی خامنه‌ای و جمهوری اسلامی در مجازات میرحسین موسوی و مهدی کروبی باشد.

این دو رهبر جنبش سبز بیش از سه سال است که بدون محاکمه در حصر به‌سر می‌برند و طی این مدت اتهام‌های فراوانی علیه آن‌ها مطرح شده٬ اما نظام از محاکمه علنی آن‌ها خودداری می‌کند.

پناهیان در بخش پایانی سخنان خود گفته «امام زمان پس از ظهور غیر از دشمنان اسلام، سران منحرف پای رکاب خودشان را گردن خواهد زد که این یعنی قدرت اسلام.»

وی افزوده «کسانی که برای غربت اهل بیت گریه می‌کنند باید برای به قدرت رسیدن آنان تلاش کنند و حتی از آبروی خویش برای آن‌ها هزینه کنند.»

ایرانی در تاریخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ :
آن هایی که میخواهند اطلاع

آن هایی که میخواهند اطلاع بیشتری از قضیه سال 67 داشته باشند با استفاده از فیلتر شکن این
موضوع را سرچ کنند تا بهتر قضاوت کنند!!!

کاربر مهمان در تاریخ ۵ بهمن ۱۳۹۲ :
درود بر پناهیان عزیز مقتدر

درود بر پناهیان عزیز مقتدر....

محمد در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۹۲ :
1) این شیخک بی سوادتر از این

1) این شیخک بی سوادتر از این حرفهاست که کسی بخواهد برای چرندیات او اعتباری قائل باشد! او فاقد دانش و معرفت است ! او که در عمر آخوندیش فاقد استادی معتبر در معارف دینی بوده است ، چون علف هرزی است که خود نمایی میکند !

2) اینها که این روزها برای دوام ذلت بار خود به هر چیزی چنگ میزنند تا از غرق شدن نجات یابند ، سخنانی میگویند که عنقریب نجات که هیچ ، آنها را در اعماق هلاکت فرو میبرد! اینها نه تنها پیامبر اسلام (ص) را فاقد قدرت که در محافل خصوصی خود قائلند که امام علی (ع) اگر مانند خامنه ای حکومت میکرد بجای پنج سال ، پنجاه سال ، بدون دغدغه ، حکومت میکرد!

مفهوم این سخن اینست که اگر امام علی (ع) چون معاویه حکومت میکرد ، میشد ، " دام ظله العالی " ! ببینید به همین راحتی عصمت و هدایت این بزرگواران را زیر سوال میبرند! پیامبری که مجهز به قدرت الهی بود ، قطعا اگر میخواست و اجازه داشت ، میتوانست مخالفینش را قتل عام ، بکند اما او برای اکمال اخلاق مبعوث شده بود نه برای قتل و قدرت ! " انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق " ! من برای اکمال اخلاق مبعوث شدم ! پیامبر اگر خشونت میکرد ، همه از دورش پراکنده میشدند و هرگز پیروز نمیشد!

قول خداوند (سبحانه) : " بِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لاَنفَضُّواْ مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِي الأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ " . ال عمران / 159 .

پس به [بركت] رحمت الهى با آنان نرمخو [و پرمهر] شدى و اگر تندخو و سختدل بودى قطعا از پيرامون تو پراكنده مى‏شدند پس از آنان درگذر و برايشان آمرزش بخواه و در كار[ها] با آنان مشورت كن و چون تصميم گرفتى بر خدا توكل كن زيرا خداوند توكل‏ كنندگان را دوست مى‏دارد!

3) ایت الله خمینی ، به این آیه شریفه عمل نکرد و در سال شصت و هفت ، غلیظ القلب ، با منتقدینش ، بر خورد کرد کما اینکه خامنه ای در سال 88 به طرزی فجیع تر ، کهریزیک و عاشورا به پا کرد! اما " نلسون ماندلا " که در ظاهر مسلمان نبود ،بعد از پیروزی ، آنهم بعد از بیست و هفت سال زندان و کار اجباری به این آیه شریفه که همان ندای بیدار وجدانش بود ،عمل کرد! بخشید ، عفو کرد گرچه فراموش نکرد!! حال نگاه و قضاوت وجدان های بیدارِ جهان به " نلسون ماندلا " و خمینی و خامنه ای ، چگونه خواهد بود؟ ! " ماندلا " تا ابد حاکم بر قلبهاست و اما خمینی و خامنه ای ، تا ابد ، محکوم قلبها و وجدانهای بیدار!!

کاربر مهمان محمود رضا پور در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۲ :
بوی پول کلافه کرده این شیخ جاهل آدمکش را

بوی پول کلافه کرده این شیخ جاهل آدمکش را

کاربر مهمان در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۲ :
بابا این یارو عقب افتاده و

بابا این یارو عقب افتاده و مونگوله

کاربر مهمان Mani az alman در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۲ :
ديروز عين اين كامنت را

ديروز عين اين كامنت را فرستادم، اميد است امروز به دستتان برسد، و منعكس كردد، اكر عدالت مرجع ان بود، كه خميني داشت، هزاران درود و سلام بر بي عدالتي ايت الله منتظري اكر مي خواهيد إز سطح سواد خميني مطلع شويد، حكايت نقل كنم و فيلمش هم در ارشيو سيماي اخوندي ١٠٠٪ موجود است، اوائل انقلاب درسي به نام تفسير قران توسط اقاي طالقاني مستقيم إز تلويزيون نمايش داده مي شد، لازم نبود كه مذهبي باشي، كه باي اين برنامه بنشيني، جون طرز بيان و تحليل و تفسير منطقي و مدرن اين مرد بزرك أنقدر دلنشين و مجذوب كننده بود، كه ماركسيستي مثل من هم إز بينندكان بود، بعد إز فوت اقاي طالقاني يكبار و فقط يكبار إز ايت الله خميني در ان برنامه به تفسير آيات قران برداخت، ان فيلم را ببينيد، قضاوت را در مورد سواد و بيان او را به عهده خودتان مي كذارم. خميني، قوه قضاييه ان دوره كه فكر مي كنم اقاي اردبيلي بود، اطلاعات و كليه قصابان نظام در ان جنايت ضد بشري سهيم و دخالت مستقيم داشتند، و كابوس اين رذالت تا قيامت شما را بدرقه خواهد كرد، حتي اكر در برابر بازماندكان ان جنايت و مردم ايران محاكمه و به اشد مجازات برسيد

علی در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۲ :
اگر موسوی و کروبی نقشه قتل

اگر موسوی و کروبی نقشه قتل آقا رو کشیده بودند، نفری یک آب دهان مینداختیم عملی میشد. ما میخواستیم اصلاح کنیم؛ اصلاح!

a در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۲ :
پناهیان مرتد

پناهیان مرتد و کافر.. اخوند یه لاقبا پیامبر غریب بود؟ او همه کار با وحی میکرد..تو عقلت از دست دادی؟ خمینی قتل کرد خوب بود اما محمد که بخشید غریب بود؟ پا منبری هات همه خل اند.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۲ :
روزی که امام زمان ظهور کند

روزی که امام زمان ظهور کند وای بر امثال تو که عمله ظلمند و صالحین را عادل نمی دانند

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ دی ۱۳۹۲ :
باز دهن کثیفشو باز کرد!

در مملکت چو غرش شیران گذشت و رفت
این عوعوی سگان شما نیز بگذرد

آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست
گرد سم خران شما نیز بگذرد

این نوبت از کسان به شما ناکسان رسید
نوبت ز ناکسان شما نیز بگذرد

آقای پناهیان، این آخوندنمای کثیف و وقیح و رسوا، به راحتی به کسی که هزاران برابر خودش علم و تقوی دارد تهمت فسق میزند! البته فقط جهل بسیط خودش را ثابت میکند وگرنه دریا که به پوزه سگ نجس نمیشود! منتظری همان کسی است که آقای خمینی یک روز او را «برج بلند اسلام» نامید و روز دیگر در قعر جهنمش دانست!!!! عاقلان قضاوت کنند که آیا برج بلند اسلام در قعر جهنم است؟؟؟ یا این آقای خمینی بوده که در اواخر عمر هوش و حواس درستی نداشته و هر روز چیزی میگفته؟؟؟ آقای پناهیان با منتظری در پل صراط روبرو خواهی شد هرچند بعید میدانم اعتقادی به این چیزها داشته باشی!!!

اسد در تاریخ ۱۲ دی ۱۳۹۲ :
شیخک بی دین و بی ناموس و وطن

شیخک بی دین و بی ناموس و وطن فروش و دین فروش
اشتباه فرموده اید .اعدامهای سال 67 دستور اسلام نبوده بلکه دستور روح الله مصطفوی و با اجرای قاتلانی چون تو در قوه قضائیه بوده است .
ضمنا اعتراف نمودی که امامت و .........همه قاتل هستید

ahmad در تاریخ ۱۲ دی ۱۳۹۲ :
آی امامنیزین آدی باتسین

آی امامنیزین آدی باتسین

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)