سرپرست مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری:

رفع حصر موسوی به خودش بستگی دارد

حسام‌الدین آشنا٬ مشاور فرهنگی حسن روحانی می‌گوید «کاملا قانع» است که محمود احمدی‌نژاد در سال ۸۸ انتخابات را «برده» و مسئله رفع حصر به «تصمیم» فردی که تحت حصر است٬ بستگی دارد.

آقای آشنا که پیش از این ریاست دفتر قربانعلی دری نجف‌آبادی٬ وزیر پیشین اطلاعات را بر عهده داشت٬ این اظهارات را در گفتگو با نشریه اندیشه پویا بیان کرده است.

وی افزوده که پیش‌تر در سال ۷۷ و در جریان مسئله رفع حصر آیت‌الله حسینعلی منتظری با حسن روحانی از «نزدیک» کار کرده است.

آشنا در این گفتگو به صراحت گفته «من کاملا قانع هستم که آقای احمدی‌نژاد در سال ۸۸ انتخابات را برده است. با تدلیسی که سعید حجاریان گفته موافق نیستم، با واژه‌ها نباید بازی کنیم.»

وی در پاسخ به سوالی درباره رفع حصر از رهبران جنبش سبز نیز اظهار کرده که «مسئله حصر چندجانبه است. همه جوانب را که شما حل کنید باز یک جانب باقی می‌ماند و آن کسی است که تحت حصر است.»

به گفته آشنا فرد تحت حصر «باید تصمیماتی بگیرد. اگر او نتواند و یا نخواهد تصمیم بگیرد، کار برای همگان دشوار می‌شود.»

سرپرست مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری درباره رفع حصر آقای منتظری هم گفته است: «با اینکه شاید فرزندانشان حاضر نباشند قبول کنند٬ اما حصر آقای منتظری برداشته نشد مگر اینکه آیت‌الله منتظری هم قبول مسئولیت کرد.»

آشنا درباره اینکه منتظری چه مسئولیتی قبول کرد، گفت: «مسئله حصر اما غیر از مسئله حقوقی جنبه اخلاقی هم دارد و به سادگی نمی‌توان از آن عبور کرد.»

به نظر می‌رسد همزمان با افزایش درخواست‌ها برای رفع حصر میرحسین موسوی٬ مهدی کروبی و زهرا رهنورد٬ نگرانی‌هایی نسبت به اظهارات و موضع‌گیری‌های آنها پس از رفع حصر احتمالی در لایه‌های مختلف حکومت وجود دارد.

اظهارات آقای آشنا نشان‌دهنده این نگرانی است و احتمال این می‌رود که در مذاکرات با موسوی و کروبی٬ رفع حصر به سکوت٬ عذرخواهی و یا اظهارات همسو با برخی مقام‌ها و سیاست‌های نظام مشروط شده باشد.

کاربر مهمان در تاریخ ۴ دی ۱۳۹۲ :
یعنی خر حضرات دوباره از پل

یعنی خر حضرات دوباره از پل گذشت و دیگر بود و نبود پل مهم نیست؟!!
آقای روحانی شما که با این وعده ها رای یک عده ای رو جمع کردی فکر نکن مسئله به همین جا تمام میشود شما و امثال شما کسانی بوده اید که دوره بدبختی و فلاکت علی خامنه ای در دوران حتی پس از انقلاب و حتی در ردای ریاست جمهوری را دیده اید شما دیده اید که او مزورانه مجیز هاشمی را میگوید و گرفتار خمینی و نخست وزیر اش است اگر خامنه ای به هاشمی که رهبرش کرد با آن مجلس گردانی و خاطره گویی هایش در خبرگان رحم کرد و مروت به شما نیز خواهد کرد.

خامنه ای و جانشینانش همه کسانی که بدبختی های او را دیده اند حتی از خودیها را رانده اند و تارانده اند و کسانی را میپسندند که آن دوره فلاکت ایشان را ندیده باشند و تنها تصویری که در ذهن شان از خامنه ای نقش بسته همان رهبر معظم و مقتدر باشد نه چیزی غیر از این.در این راستاست که منتظری سرکوب و حصر میشود و آذری قمی سکته میکند و بعد از هشیاری و باقی بودن بر سر موضع به دیار باقی فرستاده میشود؛ محسن رضایی را به وعده ریاست جمهوری از فرماندهی سپاه دک میکنند و جانشین او رحیم صفوی را هم بازنشست میکنند لطفی که در حق صیاد شیرازی و پدر عروس هاشمی (ستاری) نشد و یکراست آسمانی! شدند و احمد کاظمی هواپیمایش زمین میخورد و قالیباف را با وعده ریاست جمهوری از قدرت سپاه و نیروی انتظامی به شهرداری تهران و فرماندهی رفتگران و باغبانان میرسانند و الی الابد هم او رئیس جمهور نخواهد شد مگر از ترس اصلاح طلبان.

آقای آشنا باجناق پسر شیخ علی تهرانی شما که دیدید پدر زنتان را چطوری از تهران انداختند بیرون و فرستادندش به اراک دیگر و یادتان نرفته که بعد از آنهمه خوش خدمتی حتی همین امروز هم چه رفتاری با شما دارند پس ...مالی اضافی اینها را نکنید و از سرنوشت محمود و دارو دسته اش و وضعیت رقت بار خامنه ای -در داخل و خارج که بعد از سالها باعث شده از برج عاجش پایین بیاید و برای پیاده نظامش در عزادرای بیت رهبری شیرین زبانی کند- در اهانت به موسوی و رای مردم و خون مردم و جان و مال و ناموس مردم عبرت بگیرید و زر مفت نزنید!!

کاربر مهمان در تاریخ ۳ دی ۱۳۹۲ :
اينها نشان ميدهد كه اين

اينها نشان ميدهد كه اين حركتها جديد تغيير تاكتيكي است نه استراتژيك و آقاي روحاني و دولتش هيچ فرقي با آقاي احمدي نژاد ندارد و اينها همه فقط تداركات چي هستن

کاربر مهمان در تاریخ ۳ دی ۱۳۹۲ :
موسوی هرگز به مردم پشت نکرده

موسوی هرگز به مردم پشت نکرده و نخواهد کرد
آقای آشنا و بقیه بادنجان دور قابچین های آقا...آرزوی سازش میرحسین و کروبی را به گور می برید

تهمتن - ش در تاریخ ۲ دی ۱۳۹۲ :
رفع حصر و دهن گجی و توهین بخون پاک ندا آقاسلطان ها

ذکر دو مقوله در این خبر که یکی رفع حصر و دیگری تقلب انتخابات ۸۸ و لاجرم بهانه ی اعتراض و قیام میلیونی مردم گشت که با سرکوب و کشتار بیرحمانه ی ولی فقیه مواجه شد؛ تا مدتی مختصر دیگر؛ بعمر نظام اسلامی فرصت دهند. واقعیت این ست که دو موضوع بیان شده در این خبر ( رفع حصر و انکار تقلب ۸۸ وسرکوب قیام و کشتار مردم ) کدام یک بر دیگری اولویت و آگاهی زسانی دارند ؟ هر چند که هر دو موضوع در این خبر بخوبی بیان شده اند.

اما انکار تقلب ۸۸ بوسیله دار و دسته ی آخوند دیگری که بخشی از مردم ساده لوح ( امارهای حکومتی هیچگاه صحت نداشته و دروغ اند ) از روی ناچاری و اجبار به او رای دادند؛ که حال با توهین بخون جانباختگان راه آزادی اینگونه بی شرمانه و با وقاحت آخوندی دهن کجی میکنند هم نتیجه رای دادن را بمردم پاسخ میدهند !! که انتظار دیگری از اینان نیست.

اما در مورد حصر شدگان و اینکه با سابقه آشکار و موثر شان در استمرار نظامی که خمینی پایه گذار آن بوده ست؛ چرا حصر شده اند ؟؟ اگر وجدان و صداقت و شرافت انسانی را در مورد سالها عملکرد موسوی و کروبی در این نظام را در ترازو قرار داده و به سنجش هر دو در موارد فساد و قتل و کشتار و سرکوب و حق کشی و صدامات فاجعه انگیز به ساختار کشور ( راه انداختن جنگ خمینی با عراق با خسارتی نزدیک به یک تریلیون دلار که با انگیزه کشتار و سرکوب مخافان برای استمرار نظام و راندن هزاران متخصص ایرانی بخارج از کشور منجر شد ) وارد شد و بلایای دیگری که از زمان تشکیل این نظام بر سر کشور و مردم آمده؛

آیا این دو که از با اعتماد ترین افراد نزد خمینی در استمرار نظام بوده اند؛ سهیم در حق کشی و سرکوب و فساد و غیره که در بال گفته شد هستند و یا نه ؟؟ آیا دعوای این دو با خامنه ای؛ برای مردمی که تازیانه این نظام را چه در زمان خمینی و چه هم اکنون بر بدن نحیف خود لمس کرده و میکند ودر نتیجه مورد نفرت عمومی و سرنگونی را خواستارند؛ دعوایشان برای این مردم ست و یا حفظ نظام اسلامی بشیوه ی دوران طلایی امامشان !! که خود اعتراف کرده اند ؟؟

مگر کروبی همانی نیست که حدود ۸ و یا ده سال پیش از شخصی فاسد و غارتگر سرمایه های مردم بنام شهرام جزایری ( بابک زنجانی امروزی ! ) سیصد میلیون تومان آنروز را رشوه نگرفت بود ؟؟ که خود هم بر فسادش اعتراف کرد ؟؟ میر حسین موسوی خامنه که طبق شواهد و اسناد انکار ناپذیر پسر خاله و یا دایی زاده و از نزدیکان خانواده علی خامنه ایست که اسم خامنه را بدنبال نام موسوی دارد و دعوای این دو؛ باز طبق اسناد و شواهد؛ به بیش از انقلاب برمیگردد واصولا دعوای این دو خصوصی و شخصی ست و هیچگونه ربطی هم بمردم ایران ندارد همچنانکه خود در بحبوحه قیام ۸۸ گفتند که همانطر در بالا به آن اشاره شد.

اگر هم مسیله مصلحت اندیشی ست و این دو ابزاری برای ترانزیت قدرت بمردم به گمان برخی بحساب أیند هم اشتباهی محض است و با وجود اصلاح طلبان و گروه های خاین دیگر و فریب چند باره مردم؛ آش همان ست و کاسه همان و نطام اسلامی و همین بسیجیان و سپاه را در استمرار نظام اسلامیشان؛ بجان مردم خواهند انداخت.

به تجربه ی روسیه امروز نگاه کنید. اما خوشبختانه مردم ایران امروز هرچه اسلام و اسلامگرایی را بدرستی از یک کرباس می دانند و روزی که ورق برگردد؛ تمامی اینان در کنار هم پشت میزهای محکمه مردمی خواهند نسشت.

یک نفر در تاریخ ۲ دی ۱۳۹۲ :
نتایج

هیچ اهمیتی نداره که چقدر رفع حصر طول بکشه مهم اینه که هرقدر بیشتر طول میکشه باعث میشه سطح وسیعتری از حاکمیت زیر سئوال میره. مشکل ج.ا و موسوی همان مشکل محمد رضا پهلوی و مصدق است . حاکمیت تصمیمی گرفته که نه راه پیش دارد نه راه پس . من نمیدانم که رفع حصر موسوی و کروبی چه هزینه هایی برای حکومت دارد ولی میدونم حصر مصدق چه اثری بر رضا پهلوی _حتی فرزند محمد رضا شاه مخلوع _ دارد.

محمد در تاریخ ۲ دی ۱۳۹۲ :
ناآشنا با واقعیت

1) آشنا ، دآماد دری نجف آبادی ، غلط اضافه ای کرده اند و برای روحانی متاسفم که چنین مشاوری را برگزیده اند! در سال 88 نه تنها تدلیس که تخلف ، تقلب ، تغلب ، قتل و تجاوز نیز شد! ادله ی متقن برای ارائه به یک دادگاه بی طرف به اندازه ی کافی وجود دارد !

2) آنچه آشنا در مورد فقیه فقید ایت الله العظمی منتظری گفته اند ، کذب محض است و هیچگونه واقعیتی ندارد! حکومت ِجائر وقتی از موضوع مستاصل شد ، تن به رفع حصر داد! اینگونه اظهارات در آستانه ی سالگرد نه ساندیسی دی برای انحراف افکار عمومی صورت میگیرد!

3) میرحسین موسوی و یاران باوفایش آنگونه که در سابق اظهار داشته اند ، در استیفای حق ملت ، با خدا معامله و دستان خود را در دستان خدا گذاشته اند او در این راه پرمشقت و پر از خار مغیلان به جد عزیزشان ، اباعبدالله الحسین (ع) اقتدا نموده اند و هرگز و در هیچ شرایطی ، تن به ذلت نخواهند داد! در پایان از آقای روحانی میخواهم این عنصر نامطلوب را از مشاوره ی فرهنگی خود برکنار و شخص شایسته ای بر جای او بگمارند!

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)