یک عضو کمیسیون انرژی مجلس:

دکل‌های حفاری چینی ۶۰ میلیارد تومان گران‌تر از دکل‌های ساخت داخل است

امیر عباس سلطانی٬ عضو کمیسیون انرژی مجلس گفته خرید دکل‌های حفاری چینی ۶۰ میلیارد تومان گران‌تر از دکل‌های ساخت داخل ایران تمام می‌شود.

آقای سلطانی روز جمعه (۲۴ آبان) به ایرنا گفته ایران در حال حاضر دکل‌های حفاری را به طور میانگین با نرخ ۱۷۰ میلیارد تومان از چین خریداری می‌‌کند.

وی افزوده این خرید‌ها در شرایطی صورت می‌گیرد که «سازندگان داخلی می‌توانند‌‌ همان دکل‌ها را با کیفیتی بالا‌تر و با قیمتی در حدود ۱۱۰ میلیارد تومان تولید کنند.»

سلطانی با انتقاد از برخی شرکت‌های نفتی که تمایل زیادی به خرید دکل‌های چینی دارند، گفته است: «توجیه آقایان این است که ما چون از فاینانس چینی استفاده می‌کنیم، مجبوریم برخی خرید‌هایمان را هم از این کشور انجام دهیم.»

وی «قیمت بالا‌تر»، «کیفیت پایین‌تر» و «تاخیر» در ساخت دکل‌های حفاری توسط تولیدکنندگان داخلی را از دیگر «بهانه‌های» وارد کنندگان دکل‌های حفاری چینی عنوان کرده است.

این نماینده مجلس افزوده که «سازندگان داخلی تجهیزاتی به مراتب با کیفیت‌تر از سازندگان چینی تولید می‌کنند و تنها در مقایسه قیمت تمام شده داخلی و قیمت خرید دکل چینی ۶۰ میلیارد تومان تفاوت وجود دارد.»

سلطانی به نقش دلالان در خرید دکل‌های حفاری از چین نیز اشاره کرده و گفته «آن‌ها به راحتی قانون حمایت از تولید داخلی را دور می‌زنند و برای پر کردن جیب خود» دست به چنین اقدامی می‌زنند.

ناظر در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۹۲ :
گرانتر باشد . در عوض پورسانتش

گرانتر باشد . در عوض پورسانتش هم بیشتر است ، به ریال هم نیست . میتوان در همانجا هم به حساب واریز کرد .
یاد استاد فقیه فقیدمان افتادم . نظرش این بود که اگر در مسئولیتی قرار گرفتید و ارباب رجوعی چیزی به شما داد ، اگر گفت هذیه است ، گرفتنش اشکال شرعی ندارد ولی اگر گفت رشوه است ، گرفتنش حرام است .
معادل کلمه هدیه در زبان چینی چیست ؟ نکند مرتکب خلاف شرع شویم .

کاربر مهمان در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۲ :
نوش جان آقای میرکاظمی و

نوش جان آقای میرکاظمی و عزیزان حزب پادگانی در مجلس و برادران قاچاقچی !!

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)