مهدی نصیری٬ مدیر مسئول فصلنامه «سمات»:

حاصل مذاکرات ژنو طولانی‌تر شدن بقای نظام را تضمین خواهد کرد

مهدی نصیری٬ مدیر مسئول فصلنامه «سمات» نوشته که مذاکرات و توافقات هسته‌ای ژنو منجر به «تحکیم قدرت و تضمین بقای طولانی‌تر و عزتمندانه‌تر جمهوری اسلامی» خواهد شد.

آقای نصیری این مطلب را در یادداشتی که روز جمعه (۱۷ آبان) از وی در سایت محافظه‌کار «مشرق نیوز» منتشر شده٬ بیان کرده است.

وی از دور جدید مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ با عنوان «حرکتی خردورزانه و از سر درک تکلیفی دینی و ملی» نام برده که «فواید عظیم آن در آینده آشکار‌تر خواهد شد.»

نصیری افزوده این مذاکرات «سر آغازی برای تدوین نقشه راهی جدید متناسب با شرایط امروزین نظام و کشور و دنیا در عرصه سیاست خارجی خواهد بود.»

این فعال فرهنگی‌ـ‌رسانه‌ای محافظه‌کار با استناد به برخی سیاست‌های امامان شیعه نوشته ملاک تصمیم‌گیری آن‌ها «حقاینت شناخت زمانه و واقعیت‌ها و تحولات مثبت و منفی آن و عمل به تکلیف بوده است.»

نصیری افزوده است: «در این تکلیف حفظ کیان دین و تشیع با تقدم اهم بر مهم حرف اول را می‌زند. شیعه به‌‌ همان میزان که حسینی است، به‌‌ همان میزان حسنی نیز هست.»

وی همچنین نوشته است: «اصل و میزان دینداری و اصولگرایی دینی نه صرفا قیام و سرسختی و یک دندگی کور بلکه شناخت و درک شرایط و واقعیت‌ها و توانایی‌ها و تنگنا‌ها و داشته و نداشته‌ها و سنجیدن هزینه‌ها و فایده‌ها و انتخاب عاقلانه‌ترین راه‌ها برای حفظ کیان دین و مذهب که امروز در جامعه ما با کیان ایران و جمهوری اسلامی و منافع ملی پیوند خورده است، می‌باشد.»

این یادداشت مهدی نصیری پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر توافق قریب‌الوقوع جمهوری اسلامی با گروه ۱+۵ بر سر برنامه هسته‌ای‌اش منتشر شده است.

جمهوری اسلامی پس از افزایش بی‌سابقه فشار‌های بین‌المللی و تحریم‌ها و به قدرت رسیدن حسن روحانی در ایران با نظر مساعد علی خامنه‌ای بر سر پرونده هسته‌ای خود با آمریکا وارد مذاکره شده است.

پیش‌بینی‌ها از عقب‌نشینی جمهوری اسلامی از برخی مواضع هسته‌ای خود در مذاکرات ژنو در برابر لغو تحریم‌ها حکایت دارد که پیش‌تر علی خامنه‌ای از آن با عنوان «نرمش قهرمانانه» یاد کرده بود.

کاربر مهمان Mani az alman در تاریخ ۱۸ آبان ۱۳۹۲ :
دقيقا درست فرمايش كرديد. در

دقيقا درست فرمايش كرديد. در مصاحبه اي در ساليان قبل إز انقلاب روزنامه نكاري إز إقاي خميني سؤال كردند. ايت الله بروجردي اينقدر در مسايل سياسي مملكت دخالت نميكردند. شما جرا إز أيشان بيروي نميكنيد؟ ايت الله خميني جواب مي دهند!! اخر أيشان سيد حسني بودند، من سيد حسينيم!! 

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)