امیرحسین قاضی‌زاده٬ سخنگوی «جبهه پایداری»:

شورای نگهبان موافق نامزدی سعید جلیلی بود

امیرحسین قاضی‌زاده٬ سخنگوی «جبهه پایداری» می‌گوید فراکسیون «اصولگرایان» مجلس تصمیم گرفتند به پنج وزیر پیشنهادی رای ندهند٬ این جبهه نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ نداشت و شورای نگهبان موافق نامزدی سعید جلیلی بود.

آقای قاضی‌زاده این اظهارات را روز جمعه (سوم آبان‌ماه) در گفتگو با وب‌سایت «مشرق» بیان کرده است.

وی گفته است: «فراکسیون اصول‌گرا {در جریان رای اعتماد به وزرای پیشنهادی روحانی} تصمیم گرفتند که به پنج نفر حتما رأی بدهند و به پنج نفر هم حتما رأی ندهند.»

قاضی‌زاده٬ پنج نفری که قرار شد از سوی جبهه پایداری حمایت نشوند را بیژن زنگنه، عباس آخوندی٬ جعفر میلی‌منفرد، محمدعلی نجفی و مسعود سلطانی‌فر اعلام کرده است.

مهم‌ترین گزاره‌های این گفتگو:

● دولت اصرار بر استفاده از افرادی را دارد که یا افکار عمومی با آن‌ها مخالف است و یا مجلس؛ مثل حکمی که برای معاونت پارلمانی زده شده است، مثل حکمی که برای نجفی زده شد.

● مگر دعوای ما با آقای احمدی‌نژاد سر چی بود؟ سر این بود که ما می‌گفتیم آقای احمدی‌نژاد برای حفظ چند نفر مملکت را به چالش کشاندید، الان هم آن قضیه دوباره تکرار در حال تکرار است، استفاده از افرادی به غیر از تخصص‌های خودشان یکی از معضلات ما بود.

● در سامانه فکری شما آقای جنتی به عنوان وزیر ارشاد یک شخصیت اصول‌گرا محسوب می‌شود اما صحبت‌هایی که می‌کند در حوزه فرهنگ و هنر اصلاح‌طلبانه است به همین خاطر شما از این نوع صحبت‌ها تعجب می‌کنید؛ پس بنابراین مرزهای اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی به هم ریخته است بخصوص در انتخابات مجلس نهم این شدت گرفت.

● ما به طور اصولی نامزدی تحت عنوان جبهه پایداری در انتخابات نداشتیم.

● اگر آقای دکتر لنکرانی می‌آمدند می‌توانستیم بگوییم که جبهه پایداری گزینه‌ای معرفی کرده است اما در مورد آقای جلیلی ما گزینه اصلح را انتخاب کردیم.

● اگر آقای جلیلی نبود احتمالا از آقای حداد حمایت می‌کردیم اگر آقای حداد نبود شاید به استراتژی سوم می‌رسیدیم، مثلا می‌گفتیم به اصولگرایان موجود رأی بدهید.

● به هر ترتیب خود آقای لنکرانی آمدند ولی زمانی که آقای لنکرانی دید آقای جلیلی در عرصه ورود پیدا کرده است، تصمیم جدید گرفت.

● اگر یادتان باشد یک هجمه‌ای شد از سمت بچه‌های کف‌خیابانی، بچه حزب‌اللهی‌ها که کدام یکی؟ البته تمایل بچه‌ها آن موقع به آقای جلیلی بیشتر بود، و شورای نگهبان هم نظر موافقی با آقای جلیلی داشت.

● علی‌رغم مخالفت شورای مرکزی و جبهه پایداری و همچنین مخالفت آقای علامه مصباح ایشان {کامران باقری لنکرانی} رفتند انصراف دادند.

● البته در مورد آقای لنکرانی ابهاماتی هم بود که شورای نگهبان با او موافقت کند و یا مخالفت، خوب طبیعتا یک آدم متدینی که دنبال کسب قدرت هم نیست و یک نفر هم در عرصه حاضر است چه‌کار باید بکند.

کاربر مهمان در تاریخ ۵ آبان ۱۳۹۲ :
باحال

عجب عکس باحالی انتخاب کردید

کاربر مهمان در تاریخ ۴ آبان ۱۳۹۲ :
اگه مصباح علامه است من خود

اگه مصباح علامه است من خود بوعلی سینا هستم

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)