محمدحسین فرهنگی٬ عضو هیات رئیسه مجلس:

حکم برانداز می‌تواند شکنجه یا حق تیر باشد

محمدحسین فرهنگی٬ عضو هیات رئیسه مجلس می‌گوید فردی که دنبال براندازی است «از حق تیر تا شکنجه نسبت به او در قانون آمده و اعمال می‌شود.»

آقای فرهنگی این اظهارات را در گفتکو با روزنامه «قانون» روز شنبه (۱۶ شهریور ماه) بیان کرده است.

منظور وی از افرادی که بدنبال براندازی هستند٬ چهره‌های سیاسی فعال در حوادث سال ۸۸ است.

این نمیانده مجلس گفته است: «وقتی در کشوری فردی به دنبال براندازی نظام آن است، به طور جدی با فرد برخورد می‌شود و از حق تیر تا شکنجه نسبت به او در قانون آمده و اعمال می‌شود. بنابراین رفتار مجلس و حساسیت نسبت به فتنه ۸۸ طبیعی است.»

به گفته فرهنگی٬ در رای نیاوردن برخی وزرای پیشنهادی تنها مسئله حوادث سال ۸۸ مدنظر مجلس نبوده و «صداقت نداشتن برخی وزرا، ضعف‌های مدیریتی در دوران تصدی مسئولیت و نداشتن سوابق اجرایی مناسب {نیز} در نظر نمایندگان دخیل بود.»

عضو هیات رئیسه مجلس در بخش دیگری از این گفتگو درباره عبدالرضا رحمانی فضلی٬ وزیر کشور نیز گفته که اگر وی بتواند «بدون نگاه سیاسی» استانداران را انتخاب کند، «قطعا مشکلی» میان مجلس و دولت در این زمینه پیش نخواهد آمد.

وی با این حال افزوده که «ممکن است رحمانی‌فضلی برای انتخاب استانداران همه کاره نباشد. احتمال بدهید که ستادهای انتخاباتی، اطرافیان و افراد تندی که روحانی تا حدودی پیروزی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری را مدیون آنان می‌داند یا کسانی که مدعی هستند با حمایت آنان، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به نفع روحانی تغییر کرد، بخواهند نظراتشان را اعمال کنند.»

حوادث سال ۸۸ نه تنها در بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه حسن روحانی٬ نقش قابل توجهی داشت٬ بلکه در همه عزل و نصب‌های صورت گرفته در وزارتخانه‌ها و پست‌های دولتی از سوی محافظه‌کاران مدنظر قرار دارد.

محافظه‌کاران حاضر در مجلس نگران انتخاب استانداران و مدیران استانی از میان افراد نزدیک به دولت‌های اکبر هاشمی رفسنجانی٬ محمد خاتمی و نیز نزدیکان میرحسین موسوی و مهدی کروبی هستند.

Ahmad Sarraji در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ :
http://www.ariuoz.blogspot.com
این آقا سال ۲۰ تیر ۱۳۷۸ در

این آقا سال ۲۰ تیر ۱۳۷۸ در تبریز یک گمنام پرمجهول بیش نبود!!و یک برادر کوچکتر از خود داشت که به گند های
ایشان واقف بود و چون محمد جواد با این لج افتاده بود و در روز قیام مردم و دانشجویان در تبریزجواد در روبروی
دانشگاه یک پایگاه بسیج ناحیه ۱ تبریز بود و اون هم طلبگی می خواند و هم انجا را پاتق خود کرده بود و هنگام تظاهرات دانشجویان که به بعد از ظهر کشیده شد دانشجویان فقط پاره آجر های نمای مسجد در حال ساخت را روی هر
چه سپاهی بسیجی پرت می کردند و این روز نیروی انتظامی یا دستور نداده بودند یا هنوز برای اولین بار بود که
به این جدیت اعتراض مردمی را می دیدند بدینصورت و وحشیانه عمل نمی کردند و بیشتر در حد ترساندن بودولی
بسیجی های با اتوبوس سپاه از راه کمربندی بالا و اول راهنمایی پیاده شده و به هر کسی می رسیدند با چوب و چماق
حمله می کردند تا رسیدند به آبیاری نزدیکی دانشگاه که یهو صدای یک تیر آمد وجریان دقیقا این جور بود که محمد
جواد فرهنگی در حال نماز خواندن ویا در حال بی اعتنایی به ورود برادرش محمد حسین فرهنگی ، حالت نماز خواندن
را می گیرد و در این حین با اسلحه کمری اش برادرش را کشت ، و چون سنگینی کشته شدن یک بسیجی همه را ترساند و یواش یواش آن انبوه جمعیت پراکنده شدند و تا مدتها به این فرد قاتل برادرش می گفتند و بیکباره در سپاه درجه سرتیپی به وی دادند ولی هیچگاه گزارش جرم شناسی پلیس مبنی بر اینکه از چه اسلحه ای و یا از چه مسافتی
واز چه زاویه ای و ..شلیک شده ؟ و اگر از بیرون شلیک شده چرا تمام پنجره و شیشه آثاری از ورود گلوله نبوده؟
واز همه مهمتر بابای این اشخاص امام جمعه بستان آباد بود و قدرت پی گیری قضیه را داشت ولی بهو همه چیز ساکت
شد.....

تهمتن - ش در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ :
این ارعاب نتیجه ی هراس و وحشت شان ست؛ ونه چیز دیگر

عصاره سخن این مزدور جنایتکارو ترسیده و ترسو؛ تنها و تنها به مردم ایران ست و دراین خبرمیخواهد بگوید : با تیر می زنیم و میکشیم و اگر زنده دستگیر شوید؛ شکنجه و تجاوز هم میکنیم !!؟؟ عمق رذالت و جنایت این اشرار را می بیند؟؟؟ همان جنایاتی که در قیام ۸۸ کردند وهمگی جانباختگان مردم را تیراندازی به سر و سینه به هدف کشتن؛ مورد هدف قرار دادند. هم اکنون هم این مردم ایران اند که این جنایتکارترسیده؛ مورد خطاب قرار داده است و نه حامیان نظام اسلامی( چفیه سبزها) و نه آخوند امنیتی و از پیش تعیئن شده ولی فقیه؛ روحانی !! ونه اقدامات بیهوده و مضحک او در پیشگیری از سرنگونی نظام شان! اما چرا این اشراردراین زمان حساس(برای رژیم) شمشیر تیر زدن و کشتن مردم را رو بسته اند ؟؟ چرایی أن بسیار روشن است : حمله به رژیم بشار اسد و سرنگونی قطعی و سرایت این سرنگونی بمردم ایران - که قطعی ست - وشروع و مقدمه سقوط و سرنگونی اشرار حاکم بر مردم عاصی ایران؛ هر نوع باند حامی این نظام آدمکش. به این جنایتکار شرور و آدمکش باید گفته شود که در کنار اسلحه ات میتوانی شرارت بکنی؛ اما زمانیکه اسلحه ات گرفته شود( مانند آینده بشار اسد که آینده نزدیک به شما اشرارهم دارد) آنوقت شرارت را به شما مزدوران أدمکش خواهیم آموخت.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)