معاون حسن روحانی اعلام کرد:

مقاومت اقتصادی استراتژی مقابله با دشمن است

محمدباقر نوبخت٬ معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی حسن روحانی استراتژی دولت یازدهم در برابر تحریم‌های بین‌المللی را «مقاومت اقتصادی» اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم» آقای نوبخت در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته رشت گفته که «مقاومت اقتصادی استراتژی مقابله با دشمن است.»

وی با اعلام اینکه «مقاومت اقتصادی» استراتژی «دولت و ملت» است٬ افزوده که «امروز بسیجیان، سپاهیان و مردم در مقابل دشمن متحد شده‌اند.»

نوبخت در ادامه از خود به عنوان «یک سرباز کوچک» در مقابله با «هجوم اقتصادی دشمن» نام برده است.

حسن روحانی و سایر مقام‌های دولت یازدهم پس از آغاز به کار دولت جدید بار‌ها اعلام کرده‌اند که اصول سیاست‌ خارجی جمهوری اسلامی هیچ تغییری نکرده است.

آن‌ها همچنین تاکید می‌کنند که ادامه برنامه هسته‌ای حق ایران است و «مردم» نیز بر سر این «حق» با کسی معامله نخواهند کرد.

به نظر می‌رسد سیاست «مقاومت اقتصادی» دولت یازدهم در برابر تحریم‌های بین‌المللی٬‌‌ همان سیاست «اقتصاد مقاومتی» دولت محمود احمدی‌نژاد است که از سوی علی خامنه‌ای ابلاغ شده است.

در این سیاست تلاش می‌شود از مردم خواسته می‌شود با تحریم‌های کالاهای خارجی و کاهش مصرف در برابر فشار‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌ها ایستادگی کنند تا برنامه اتمی تهران ادامه پیدا کند.

کاربر مهمان در تاریخ ۹ شهریور ۱۳۹۲ :
یاوه نگو جناب نوبخت!

با هم مروری کنیم بر ج ا ا و ایران بیچاره خودمان در ۲۴ سال اخیر:
سردار مربوطه سازندگی ( قسمتی از جنگی که خودشان کش دادند و کشور را در فلاکت فرو بردند) کشور را با میلیاردها دلار بدهی و با وزیرانی از جنس اکبر ترکان ، نعمت زاده، زنگنه وخفقان در داخل و بی آبرویی در خارج به برایند دوم خرداد تحویل داد. آن موقع نوابغی مانند آقای نوبخت نماینده راستگرای مجلس مربوطه بودند.

برای خلاصی از شر این نوابغ ونوابغی مانند حاج مهدی هاشمی ۲۵ـ۲۴ ساله که همه کاره وزارت نفت بود، سید خندان شد محبوب ما مردم فلکزده ـ غافل از اینکه ایشان همواره «فرموده رهبری عزیز» را اجرا میکند نه خواسته مردم را!
با بیعرضگی سید خندان در جلوگیری از تقلب ۱۳۸۴ ، میمون مربوطه کشور را عرصه روانی بازیهای خود کرد، برای شارژ هاله جنون وی؛ خون مردم را ریختند و از آنان عصمت دریدند و نخست وزیرو رییس الحاج امامشان را در خانه زندانی، تا اینکه حسن کلید با پولتیک وارد بازی شد، حرفهایی زد که با گروه خونیش زیاد جور در نمیامد ولی چه کنیم که در ۸ سال اخیر چنان زجر کش شده بودند که دوباره به همانهایی پناه بردند که ۱۶ سال پیش از آنها فرار کرده بودند!

حالا این بابا داره میگه قرار نیست تا چیزی عوض بشه، تا واکنش مردم را ببینه، لذا همین جا باید توی دهان اینها زد تا به وعده های خود پشت پا نزنند. اگر قرار بود که همون سیاق ادامه پیدا کنه چه نیازی به انتخابات شورای نگهبان پسند بود؟ یک طوری نمیشد با هم دوباره کنار می امدید؟!

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)