پیشنهاد سپاه برای مقابله با طرح «اینترنت در چمدان»

جذب هکر‌های انقلابی و راه‌اندازی ارتش سایبری

هفته‌نامه «صبح صادق» با ابراز نگرانی از تلاش‌های آمریکا برای ایجاد شبکه اینترنت موازی (اینترنت در چمدان) در ایران٬ از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته برای مقابله با آن تدابیری اتخاذ کنند.

روزنامه نیویورک تایمز چندی پیش اعلام کرد دولت آمریکا تلاش می‌کند اقدام بین‌المللی برای ایجاد شبکه‌های اینترنت و تلفن‌های موبایل «جایگزین» را در کشورهای استبدادی رهبری کند.

هدف از اجرای این طرح فراهم کردن امکانات برای مردم و مخالفانی است که به خاطر ماهیت سرکوبگر حکومت‌ها از حداقل آزادی ارتباطات برخوردار نیستند.

این طرح که به پروژه «اینترنت در چمدان» مشهور شده٬ می‌تواند هر وسیله ارتباطی مثل تلفن همراه و یا یک رایانه شخصی را به مرکز یا موتور یک شبکه مستقل و نامرئی اینترنت بدل کند.

این طرح موجب افزایش نگرانی مقام‌های جمهوری اسلامی شده، به طوری که رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه نسبت به اجرای آن به دولت آمریکا هشدار داده بود.

هفته‌نامه «صبح صادق» ارگان سپاه پاسداران نیز در تازه‌ترین شماره خود از اجرای این طرح ابراز نگرانی کرده و خواستار «تشکیل قرارگاه سایبری و جذب هکرهای انقلابی» برای مقابله با آن شده است.

این هفته‌نامه همچنین توصیه کرده که مقام‌های جمهوری اسلامی با «اقدامات زیربنایی و کار کار‌شناسی، نظارت مستمر و رصد فعالیت دشمنان» خود را برای مقابله با این طرح آماده کنند.

بر پایه ارزیابی سازمان گزارشگران بدون مرز، نام ایران در فهرست ۱۰ کشوری است که دشمن اینترنت به شمار می‌رود.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۹۰ :
به نام یزدان بخشاینده

به نام یزدان بخشاینده بخشا
بدبخت شدیم رفت!
فردا سپاهیا و بسیجیای پشمالو می خوان بریزن تو وبلاگا و سایتا دستگیرمون کنن
گرخیدیم!

کاربر مهمان در تاریخ ۲ تیر ۱۳۹۰ :
در ادامه هم باید عرض کنم

در ادامه هم باید عرض کنم منطقی ترین گمانه زنی راجع به این سامانه ، میتواند نسل جدیدی از شبکه های Wimax / LTE باشد که قابلیت سویچ به یکدیگر را داشته باشند و در ضمن قابل استفاده در اکثر مودم های وایمکس و اسمارت فون ها و PDA های نسل چهارم (4G) مانند آیفون نسل 4 یا HTC های جدید باشد .

تازه این هم گمانه زنی است و مثل کاربر پائین حکم قطعی صادر نکرده ام چون اگر قرار بود پروژه های تاپ سیکرت کشوری مثا ایالات متحده به راحتی آب خوردن در اختیار افراد دیگر (تازه افراد مهم نه کسی مثل کاربر پائینی ) قرار بگیرد که دیگر ...

کاربر مهمان در تاریخ ۲ تیر ۱۳۹۰ :
خیلی جالب بود !! این کاربرانی

خیلی جالب بود !!
این کاربرانی که در نظرات راجه به اینترنت موازی توضیح دادند !

نظر دوم که از جی پی اس شروع کرده و به ستلایت رسیور رفته و از آنجا هم گفته که دستگاه های دارای برنامه ی هکینگ (انگار یک بر نامه یا یک بسته نرم افزاری به این اسم وجود دارد ! ) یهو شناسایی می شوند و قس علی هذا !

کاربر عزیز به شما توصیه میکنم فیلمهای ژانر سایینتفیک - فیکشن و اکشن و ادونچر کمتر نگاه کنید و توضیحات و گمانه زنی راجه به چیستی و چگونگی هر مسئله را به متخصصان آن بسپارید !

آخه چه اصراری دارید که وقتی فقط از فلان علم یا تکنولوژی 4 تا کلمه بلدید همان را اعلام کنید و با هزار اهن و تلپ در موردش نظر دهید پروفسور ؟

احسان در تاریخ ۱ تیر ۱۳۹۰ :
راهنمائی

وبسایت دیگربان در صورت امکان در مورد اینترنت چمدانی بیشتر توضیح بدهید و در ایران چگونه می توان به ان دسترسی پیدا کرد ایا کسانی مثل من که بصورت غیر حرفه ای و مبتدی از کامپیوتر استفاده می کنه می تواند با لب تاب به این اینترنت وصل شود.
ممنون
....
اطلاعات زیادی درباره این طرح منتشر نشده است.
می‌توانید به ترجمه مقاله نیویورک تایمز که در برخی سایت‌ها منتشر شده مراجعه کنید.
دیگربان

کژدم در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۰ :
http://kajdoum1.blogspot.com
اینترنت چمدانی

این اینترنت موازی؛ همان اینترنت « ماهواره ای» است که نه می توان سرعتش را پایین آورد و نه می توان از طریق هکرها از آن استفادهٔ خرابکارانه انجام داد.
هر دستگاهی که قابلیت ارتباط با ماهواره را داشته باشد و به اینترنت ماهواره ای مرتبط شود؛ بر عکس آنهم صادق می شود؛ یعنی اینکه ماهواره هم آن دستگاه را شناسایی می کند. در واقع گیرنده خودش تبدیل به دستگاه « جی.پی.اس» می شود و موقعیت جغرافیایی دستگاه هم مشخص می شود.

دستگاه هایی که دارای برنامه های «هکینگ» هستند فوری شناسایی می شوند و احتمالاً یا «بلاک» می شوند و یا مورد حملهٔ سایبری آنی قرار گرفته و از کار می افتند.

اگر سپاه سایبری بخواهد با این نوع از اینترنت مبارزه کند ؛ باید پیه از دست دادن میلیونها کامپیوتر و لپ تاپ و موبایل فون را به تن خود بمالد. و اگر کامپیوترهایشان به یک «نت ورک» وصل باشد؛ آن «نت ورک» هم در معرض خطر انهدام قرار می گیرد.
استفاده از « وی.پی.ان» و یا هر شیوهٔ دیگری برای رد گم کردن و یا رصد کردن دیگران؛ کارساز نخواهد بود ؛ چون ارتباط کاملاً مستقیم است و به همین خاطر هم هست که رژیم شدیداً ترسیده است.
بنابر این زیاد نگران قمپز در کردنهایشان نباشید.

کاربر مهمان در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۰ :
ای مقام ای معظم ای رهبریحکم

ای مقام ای معظم ای رهبری
حکم جهادم بده خودت هم یک ...بکن یک بادی بکن در موشک و بزن به سفید کاخ از این خجسته هم کمک بگیر از مجتبا ع هم کمک بگیر

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)