قدردانی کیهان از مواضع وزرای حسن روحانی درباره وقایع سال ۸۸

حسین شریعتمداری٬ نماینده علی خامنه‌ای در موسسه «کیهان» از «اعلام انزجار» همه وزرای پیشنهادی کابینه حسن روحانی از حوادث سال ۸۸ قدردانی کرد.

آقای شریعتمداری این مطالب را در یادداشت روز شنبه (۲۶ امرداد) این روزنامه با عنوان «خاکسپاری جنازه فتنه» نوشته است.

به نوشته وی «تمامی چند وزیر پیشنهادی که متهم به حضور و حمایت از فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ بودند بدون استثناء -تأکید می‌شود که بدون استثناء- ضمن انکار حضور و حمایت خود، از فتنه آمریکایی- اسرائیلی یاد شده اعلام دوری و انزجار کردند.»

شریعتمداری «برائت» از حوادث سال ۸۸ را «پوزش صریح و یا تلویحی متهمان به حضور در فتنه» و یکی از «برجسته‌ترین» موضوعاتی معرفی کرده که در طول بررسی صلاحیت کابینه «سایه پررنگ آن بر تمامی اظهارات به وضوح احساس می‌شد.»

به نوشته وی در جریان رسیدگی به صلاحیت کابینه پیشنهادی، برخی از وزرا که پیش‌تر «از اعتراف رسمی و شفاهی یا مکتوب به آن خیانت آمیخته به دروغ خودداری می‌کردند» ضمن انکار این همراهی «بر ادعای تقلب نیز خط بطلان کشیدند.»

مدیرمسئول روزنامه تندروی «کیهان» در عین حال اظهارات حسن روحانی در تمجید از «شهامت» عباس آخوندی٬ وزیر مسکن که در حضور علی خامنه‌ای گفته «نه تنها در انتخابات تقلب نشده است، بلکه در انتخابات ایران امکان تقلب نیز وجود ندارد» را «هوشمندانه» توصیف کرده است.

به نوشته وی در جریان بررسی کابینه در مجلس٬ «وابستگی وزرای پیشنهادی به جبهه اصلاحات یک امتیاز منفی تلقی می‌شد.»

وی در یادداشت خود آورده است: «نه فقط وزیران پیشنهادی، بلکه اعضای فراکسیون اقلیت نمایندگان مدعی اصلاحات نیز به گونه‌ای کاملا محسوس اصرار داشتند که هیچ یک از وزرای پیشنهادی را در پیوند با جبهه اصلاحات معرفی نکنند.»

شریعتمداری افزوده استفاده از عنوان «اصلاح‌طلب» برای جعفر میلی‌منفرد٬ وزیر پیشنهادی علوم از سوی روحانی منجر به برخوردار نشدن وی از رای اعتماد مجلس شد.

مجلس هفته گذشته به ۱۵ وزیرکابینه حسن روحانی رای داد و سه وزیر پیشنهادی که گرایش‌های اصلاح‌طالبانه داشتند٬ با وجود انکار حوادث سال ۸۸ و اعلام تبعیت خود از خامنه‌ای موفق به کسب رای اعتماد نشدند.

کاربر مهمان در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ :
لطفا آقاشوبذارید

لطفا آقاشوبذارید اولش!!!!

مااز قدیم یاد گرفتیم درباره بزرگان که صحبت میکنیم با احترام صحبت کنیم!شخصیت اول سیاسی ومذهبی منطقه جنوب غرب آسیاوجزوبزرگترین شخصیتهای سیاسی ومذهبی دردنیاانقدربزرگ هست که شمااگرآقا نگید یا با القاب و... صداش نکنید فقط شخصیت نداشته خودتونو نشون دادید وگرنه ایشون درنزد ما وخیلی از افراد درسطح دنیا "حضرت آیة الله العظمی امام سید علی خامنه ای(مد ظله العالی) " هستن.
البته به کوری اونایی که چش ندارن عزت ایشون رو ببینن

کاربر مهمان در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ :
هنر

هنر آقای روحانی اینه که شریعتمداری رو هیپنوتیزم کرده

بذارید خوش باشن =))

همه میدونن چه خبره

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)