علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی:

مدعیان تقلب سال ۸۸ چرا عذرخواهی نمی‌کنند

علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی بی‌آنکه به نام میرحسین موسوی و مهدی کروبی اشاره کند از اینکه این دو رهبر جنبش سبز حاضر به «عذرخواهی» نیستند٬ انتقاد کرد.

آقای خامنه‌ای روز یک‌شنبه (ششم امرداد) در جمع گروهی از دانشجویان٬ معترضان به نتیجه انتخابات سال ۸۸ را «قانون شکن» معرفی و رفتار آن‌ها را «غیر نجیبانه» توصیف کرده است.

وی افزوده که سال ۸۸ «جماعتی در مقابل جریان قانون ایستادند و به ایران عزیز، لطمه و ضربه و خسارت وارد آوردند.»

خامنه‌ای همچنین اعلام کرده از معترضان {موسوی و کروبی} بار‌ها «نه در مجامع عمومی بلکه به شکلی که قابل پاسخ دادن باشد» درباره مسائل سال ۸۸ پرسش شده٬ اما آن‌ها جواب نداده و «عذرخواهی» نکرده‌اند.

رهبر جمهوری اسلامی هیچ اشاره‌ای به نوع پرسش‌ها٬ مکان و زمان طرح پرسش‌ها نکرده٬ اما در عین حال از موسوی و کروبی به خاطر «عذرخواهی» نکردن٬ انتقاد کرده است.

خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود ادعا کرده که «در جلسات خصوصی می‌گویند تقلبی رخ نداده بود، پس به چه علت کشور را دچار آن ضایعات کردید و به لبه پرتگاه بردید؟»

رهبر جمهوری اسلامی در این بخش از سخنان خود نیز نگفته که چه افراد و جریان‌های معترض به نتیجه انتخابات سال ۸۸ در «جلسات خصوصی» گفته‌اند در انتخابات تقلب نشده است.

اظهارات علی خامنه‌ای ساعتی پس از اینکه علی مطهری در جلسه علنی مجلس خواستار روشن شدن تکلیف میرحسین موسوی و مهدی کروبی شد٬ مطرح شده است.

آقای مطهری از حسن روحانی و سایر مقام‌های جمهوری اسلامی درخواست تلاش برای آزادی همه زندانیان سیاسی و ارائه فرصت دفاع به موسوی و کروبی را کرده بود.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی بیش از دو سال است که در حصر خانگی به‌سر می‌برند.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)