علی مطهری خطاب به حسن روحانی:

باید تکلیف موسوی و کروبی روشن شود

علی مطهری٬ نماینده مجلس از حسن روحانی خواست با محو آثار «بحران» سال ۱۳۸۸ برای آزادی زندان سیاسی تلاش کند و «تکلیف» میرحسین موسوی و مهدی کروبی را نیز روشن کند.

به گزارش سایت «خانه ملت» آقای مطهری روز یک‌شنبه (ششم امرداد) در نطق میان دستور خود در صحن علنی این مطالب را بیان کرده است.

وی گفته اگر قرار باشد موسوی و کروبی «عذرخواهی» کنند٬ «آیا نیازی به عذرخواهی آقای احمدی‌نژاد که هیزم فتنه را با مناظره و رفتارهای خود فراهم آورد، نیست؟»

این نماینده مجلس در ادامه سخنرانی خود از روحانی و سایر مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته دست‌کم به میرحسین موسوی و مهدی کروبی اجازه دهند تا از خود دفاع کنند.

مطهری در بخش دیگری از سخنان خود با حمله به آمران و عاملان حمله ۲۲ بهمن به علی لاریجانی گفته که قرائت گزارش این واقعه در مجلس منجر به شناسایی «فرقه‌ای مذهبی» در قم خواهد شد.

وی از این فرقه با عنوان «خوارجی» نام برده که «سال‌هاست با حمله به بیوت مراجع تقلید و انسان‌های آزاده و برهم زدن جلسات سخنرانی از طریق تحریک جوانان انقلابی٬ فعال است.»

منظور علی مطهری از این «فرقه» گروه حامی محمدتقی مصباح یزدی در قم است که تحت پوشش موسسه «امام خمینی»٬ گروه «پرتو» و «جبهه پایداری» فعالیت می‌‌کند.

در گزارش کمیته تحقیق مجلس از وقایع ۲۲ بهمن سال گذشته قم٬ از این گروه به همراه اطلاعات سپاه با عنوان عاملان اصلی نام برده شده است.

این گروه در انتخابات از نامزدی سعید جلیلی حمایت می‌کرد که به گفته مطهری «گفتمان افراط‌» این گروه تنها توانست چهار میلیون رای کسب کند.

علی مطهری در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به اعضای این «فرقه» و اصول‌گرایان تندرو خواسته «به آسیب‌شناسی گفتمان خود بپردازند و برداشت خود را اصل ولایت فقیه» اصلاح کنند.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)