عباسعلی کدخدایی٬ عضو سابق شورای نگهبان:

روحانی و عارف با رایزنی جنتی تائید شدند

عباسعلی کدخدایی٬ عضو سابق شورای نگهبان گفته حسن روحانی و محمدرضا عارف با «رایزنی» احمد جنتی تائید صلاحیت شدند و سایت «مشرق نیوز» هم نوشته در انتخابات به نفع روحانی «تقلب» شده است.

آقای کدخدایی در گفتگویی که روز شنبه (پنجم امرداد) از وی در روزنامه «شرق» منتشر شده٬ ادامه داده که روحانی برای تائید صلاحیت «یک رای کم داشت» که با رایزنی جنتی توانست تائید صلاحیت شود.

وی همچنین افزوده که آقای عارف نیز در شورای نگهبان تنها پنج رای داشت که با تلاش جنتی تائید صلاحیت شد.

حسن روحانی و محمدرضا عارف دو نامزد نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی بودند که صلاحیت آن‌ها در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان تائید شد.

سایت محافظه‌کار «مشرق نیوز» هم نوشته در این دوره از انتخابات در هشت استان کشور که شامل ۱۷ شهرستان بوده، ۹۷ شعبه رأی وجود داشتند که در آن‌ها آرای صد درصدی وجود داشت.

این سایت نوشته است: «محسن رضایی در خوزستان، چهارمحال و کهگیلویه بیشترین رأی صد درصدی را داشته و سپس حسن روحانی در جایگاه دوم صندوق‌های صد درصدی قرار دارد.»

آن‌طور که «مشرق‌ نیوز» گزارش کرده در ۴۰ حوزه انتخابیه که آرای بالا‌تر از واجدان شرایط داشته‌اند٬ آرای آقای روحانی از میانگین ۵۱ درصد بالا‌تر بوده است.

احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان هم دو هفته پیش در خطبه‌های نماز جمعه گفته بود در این دوره از انتخابات در برخی حوزه‌های انتخابیه تقلب صورت گرفته است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)