حزب‌الله در انتخابات ریاست جمهوری شکست خورد

سجاد صفار هرندی٬ فرزند محمدحسین صفار هرندی٬ مشاور فرهنگی فرمانده سپاه با اعلام اینکه جریان حزب‌الله در انتخابات شکست خورد٬ نوشت که این شکست به منزله پایان دنیا نیست.

صفار هرندی در این پست وبلاگی کنایه‌های معناداری به اکبر هاشمی رفسنجانی٬ علی‌اکبر ناطق نوری و علی‌اکبر ولایتی زده است.

متن کامل این پست با عنوان «شکوه شکست»

ما شکست خورده‌ایم. ما حزب اللهی‌­‌ها نتیجۀ انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ را به رقیب واگذار کرده‌ایم و این بیش از هر چیز مؤید اقتدار و ثبات نظام جمهوری اسلامی است: جمهوری اسلامی آنقدر مستقر و با ثبات است و آنقدر ظرفیت دارد که می‌­شود وفادار‌ترین جریان و جماعت درون آن شکست بخورند و اتفاق خاصی هم رخ ندهد.

ما شکست خورده‌ایم و این شکست را می‌­پذیریم. بهترین شیوۀ مواجهه با شکست، پذیرفتن آن و درس گرفتن از آن است. ما نیاز نداریم که در واکنش به شکست، کودک‌­وار از حقیقت بگریزیم و برای نپذیرفتن آن خود را و فرا‌تر از خود را به آتش بکشیم.

ما نیازی نداریم که در واکنش به شکست، جنون آمیز دائماً فریاد بزنیم: «ما بیشماریم... ما بیشماریم»! ما بیشمار نیستیم ولی زیادیم! زیادیم ولی نه آنقدر زیاد که بدون همراه کردن دیگران، دیگرانی غیر از خودمان، بتوانیم انتخابات را ببریم.

ما شکست خورده‌ایم اما دنیا به آخر نرسیده است. خدا هست، آقا هست، نظام هست، بسیج هست، حزب‌الله هست. رخداد تاریخ‌­سازی که با انقلاب خمینی (ره) آغاز شده است، ادامه دارد و با همۀ فراز و نشیب­‌ها تداوم خواهد داشت.

چه بسا شکست و نزول و افول هم نشئه‌­ای از نشآت همین تاریخ باشد و مقدمه‌­ای برای صعود دیگری. فلسفه خوانده­‌ها حتماً حکایت «مکر عقل» را که هگل می‌­گفت، شنیده‌اند. ما دیندار‌ها به آن می‌­گوییم: «مشیت الهی»!

ما شکست خورده‌ایم و طبیعتاً شکست تلخ‌کامی­‌ها و تبعات سوء خود را دارد اما دنیا به آخر نرسیده است. یکی از اعضای ردۀ دوم «جامعه روحانیت مبارز» در دهۀ شصت و هفتاد رئیس جمهور ایران شده است.

شاید اساساً این مملکت یک دوره ریاست جمهوری به «جناح راست» بدهکار بود! حالا عالیجناب حسن روحانی تحت الطاف پدرخوانده و با کمک کسانی چون ناطق نوری و دیگر عزیزانی که با تقبل زحمت در ستاد دکتر ولایتی به این امر خطیر یاری رساندند (!)، می‌­توانند اولین دولت کاملاً راستی تاریخ انقلاب را تشکیل دهند. البته باید سهم هم‌پیمانان کارگزار را فراموش نکنند.

ما شکست خورده‌ایم و باید در ماهیت این شکست تأمل کنیم. تلاش می‌­کنم به زودی در مطلب دیگر به این امر بپردازم.

saied در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ :
سلام

سلام آقا سجّاد

خوشحالم که شما و سایر دوستان اصولگرا خصوصاً مسئولین ارشد نظام رشد نشون دادید و به این نتیجه رسیدید. فکر کنم به همین دلیل هم ایندفعه از دستکاری نتایج خودداری کردید و برخلاف سال ۸۸، اجازه دادید که منتخب واقعی‌ مردم از صندوق در بیاد. امیدوارم در آینده دوستان اصولگرای شما بیشتر به رای و نظر مردم احترام بزارن و از تقلّب قبل از انتخابات هم، مثل ردّ صلاحیت رقبا، دست بردارند و شیرینی‌ پیروزی در یک انتخابات بدون دوپینگ را بچشند.

سعید حقی‌

کاربر مهمانpaschang-moris در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ :
jomhouri,ye-federal

ta..-zamanike-.-alishah-.-khamene,ei.---.az.-.ghodrat.-.baar.-.kenar.-.nashawad.---.iran.-azad.-nashawad---.wa-.-mardom.-salary--.-baa[email protected].mohabatnews.com.-.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)