عباسعلی کدخدایی:

شورای نگهبان تقوای نامزد‌ها را هم احراز می‌کند

عباسعلی کدخدایی٬ سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که این شورا مسئول احراز «تقوای» نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری است.

به گزارش روز شنبه (۲۱ اردیبهشت) خبرگزاری فارس٬ آقای کدخدایی این مطلب را در همایش مسئولان دفاتر و هیات‌های نظارت بر انتخابات بیان کرده است.

وی گفته که «از مهم‌ترین شرایط ریاست جمهوری که شورای نگهبان باید آن را احراز کند تقوا است.»

شورای نگهبان پیش‌تر صلاحیت سیاسی٬ اجتماعی و دینی نامزدها را احراز می‌کرد و مسئول سنجش میزان «تقوای» نامزدهای انتخاباتی نبود.

آقای کدخدایی در بخش دیگری از سخنان خود گفته که « تبلیغات زودهنگام و شعارهای خلاف واقع کاندیداها، مغایر با تقواست و سرنوشت کشور را نمی‌توان به افراد بی برنامه سپرد.»

سخنگوی شورای نگهبان همچنین افزوده است: «کسانی که شعارهای غیر واقع یا حتی مغایر با شئونات اسلامی می‌دهند، آیا می‌توانند واجد شرط تقوا و مروج مذهب رسمی کشور باشند؟!»

عباسعلی کدخدایی در بخش دیگری از سخنان خود از شعارها و سفرهای انتخاباتی نامزدها انتقاد کرده و گروهی از آن‌ها را «خودشیفته» معرفی کرده است.

احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان نیز در این همایش از تبلیغات پرهزینه داوطلبان ریاست جمهوری انتقاد کرده و گفته است: « در حالی که عده‌ای به دلیل فقر محتاج نان شب هستند، برخی با ارقام نجومی و ادعای خدمت دنبال کسب رأی مردمند.»

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قرار است خرداد ماه امسال برگزار شود و گروهی از نامزدهای این دوره از انتخابات از ماه‌ها پیش سفرهای انتخاباتی خود را آغاز کرده‌اند.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)