نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان:

خاتمی مفسد فی‌الارض است و باید محاکمه شود

روزنامه «کیهان» با «مفسد فی‌الارض» و «ستون پنجم» خواندن محمد خاتمی نوشته است که وی نباید «انتظار» داشته باشد در کلیدی‌ترین مسئولیت‌های نظام مثل ریاست جمهوری به کار گرفته شود.

روزنامه «کیهان» این مطالب را در شماره روز دوشنبه (نهم اردیبهشت ماه) خود و به قلم حسین شریعتمداری٬ مدیرمسئول این روزنامه منتشر کرده است.

یادداشت شریعتمداری در واکنش به اظهارات چند روز اخیر آقای خاتمی درباره مشکلاتی که بر سر حضورش در انتخابات ریاست جمهوری آینده وجود دارد٬ نوشته شده است.

رئیس جمهوری پیشین ایران گفته است: «آیا فردی که به عنوان یک شهروند عادی هم محدودیت زیادی برای صحبت کردن و اظهار نظر و سفر کردن دارد و در معرض انواع تهمت‌هاست، به سادگی اجازه می‌دهند اوضاع به دست او سپرده شود؟ وقتی می‌گویند و تهدید می‌کنند که کسانی باید توبه کنند مرادشان چیست؟»

خاتمی افزوده است: «وقتی صراحتاً گفته می‌شود که اجازه داده نمی‌شود جریاناتی در انتخابات شرکت کنند برای چه باید شرکت کنند؟ می‌گویند ما اجازه نمی‌دهیم، ولی شما باید شرکت کنید ولی آن طوری که ما می‌خواهیم. این طوری که نمی‌شود.»

شریعتمداری هم در واکنش به این سخنان٬ نوشته است: «در کجای دنیا و براساس کدام نظام حقوقی در جهان، به ستون پنجم شناخته شده دشمن اجازه نفس کشیدن می‌دهند؟»

وی درباره آنچه که از سوی نزدیکان علی خامنه‌ای «لزوم توبه» سران جنبش سبز نامیده می‌شود نیز نوشته ‌ «سران و عوامل فتنه حتی به زبان و برای حفظ ظاهر نیز علیه شیطان بزرگ موضعی نگرفته و از یک اعوذبالله خشک و خالی و زبانی هم خودداری ورزیده و می‌ورزند.»

شریعتمداری افزوده که «عوامل و سران فتنه نه فقط کمترین صلاحیتی برای حضور در کم اهمیت‌ترین پست‌های کلیدی نیز ندارند، بلکه بایستی در انتظار محاکمه و مجازات هم باشند.»

بدنبال درخواست‌های شماری از اصلاح‌طلبان از محمد خاتمی برای شرکت در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری٬ حملات محافظه‌کاران علیه وی در دو ماه اخیر شدت گرفته است.

یادداشت روزنامه کیهان یکی از صریح‌ترین مخالفت‌ها و هشدار‌ها به رئیس جمهوری پیشین ایران در این زمینه است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)