علی سعیدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در سپاه:

عوامل پشت صحنه «فتنه» را نمی‌توان معرفی کرد

علی سعیدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در سپاه پاسداران گفته «فتنه ۸۸ قابل تکرار است»، «عوامل پشت صحنه فتنه» قابل معرفی نیستند و آن‌ها را باید با «کد» شناخت.

به گزارش روز پنج‌شنبه (دهم اسفندماه) خبرگزاری فارس٬ آقای سعیدی این اظهارات را در جلسه مجمع علمای شهرستان سمنان که در دفتر امام جمعه سمنان برگزار شد٬ مطرح کرده است.

وی گفته است: «عوامل پشت صحنه به دلایلی از قبیل اینکه بنیان‏گذار فتنه بوده و سند از خود به جای نمی‌گذارند و حریم دارند و نمی‌توان به راحتی آن‌ها را دید، قابل معرفی نیستند و باید این افراد را با کد شناخت.»

با این حال وی به اینکه چرا این افراد «حریم» دارند و بر اساس چه «کدی» باید آن‌ها را شناخت٬ اشاره‌ای نکرده است.

سعیدی همچنین «ابزار و عوامل فتنه» را تحریم، دیپلماسی و تهدید نظامی عنوان کرد.

وی افزوده که «فتنه قابل تکرار است؛ چرا که نه جریان داخلی دست‌بردار است نه نظام استکبار و در فتنه آینده، رکن اصلی نظام سلطه وارد کار می‌‏‌شود.»

نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه «ضلع‌های سه‌گانه فتنه ۸۸» را «قدرت‏‌طلبان داخلی، استکبار جهانی و ضد انقلاب وطنی خارج‌نشین» معرفی کرده که در «قالب عوامل پشت صحنه، روی صحنه و مباشران بودند.»

مقام‌های نظامی جمهوری اسلامی با اینکه معتقدند جریان اعتراضی سال ۱۳۸۸ در ایران «مرده» است٬ با گذشت بیش از سه سال هنوز درباره آن اظهارنظر می‌کنند.

روزی نیست که آن‌ها و یا دیگر نزدیکان به علی خامنه‌ای در سخنرانی‌های خود اشاره‌ای به این اعتراض‌ها و رهبران جنبش سبز نکنند.

محافظه‌کاران مخالف رئیس دولت دهم حتی نگرانی خود از پیروزی احتمالی افراد نزدیک به محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری آینده را با گره زدن به ماجراهای سال ۸۸ بیان می‌کنند.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ :
آفرین بر این کاربر هوشیار

کاربر مهمان در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ مطلبی نوشته اند تحت عنوان:
"آیت الله سعیدی و عبرتی شگفت انگیز از تاریخ ! "
که واقعاً حظ کردم! عالی است واقعاً. چقدر شبیه سازی ها قشنگ است. الان وضع همینطوری هست. مخصوصاً جمله آخر که نوشته "و دیگر مجالی برای جریانی به نام «بنی امیه» و «بنی عباس» نخواهد بود که کاخ سازی کنند و بر فقر و فلاکت مردم بخندند و جولان دهند. آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت."

محسن در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ :
شیخک بی سواد و بی وطن و ضد

شیخک بی سواد و بی وطن و ضد ایران وایرانی
چرا در لفافه سخن میگویی یکباره بگو اربابت سید علی آقا پائین خیابانی بزرگترین عامل پشت صحنه است و فاتحه چون هم حریم دارد و هم کد دارد و هم بی شرف است و بی لیاقت و بی وطن

کاربر مهمان در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ :
آیت الله سعیدی و عبرتی شگفت انگیز از تاریخ !

بعد از رحلت پیامبر اسلام و روی کار آمدن ابوبکر، عمر و سپس عثمان به عنوان خلیفه (جانشین پیامبر)، سال به سال وضع متفاوت شد و کار به جایی رسید کسانی که در مکه به خون پیامبر تشنه بودند، رفته رفته در دستگاه خلافت نفوذ کرده و آن کنند که کردند. اولین بار که نفوذی های «طیف مکه» در خلافت پس از پیامبر جا خوش کردند، در زمان عثمان بن عفان بود. مروان و پدرش که از مطرودین پیامبر اسلام بودند، اولین کسانی بودند که وارد تشکیلات عثمان شدند و کار تا آنجا بالا گرفت که مروان به سمت فرماندهی نیروی انتظامی عثمان منصوب شد، علی ابی طالب به حاشیه رانده شد، ابوذر صحابی پیامبر اسلام مغصوب دستگاه عثمان شد و دست آخر به بیابان ربضه تبعید شد و همان جا جان داد!
عثمان از نظر شخصیتی ثانی الاثنین سید علی خامنه ای بود. به عبارت بهتر، خامنه ای تای دوم و کپی عثمان بن عفان سومین خلیفه مسلمین است. برای شناخت عثمان، هیچ نیازی به مطالعه تاریخ اسلام نیست. کافی است که عملکرد همین چهار سال اخیر خامنه ای را مطالعه کنید. اگر هم ندانیم خامنه ای در این چهارساله چه کرده، فقط کافی است حوادث دو سال آخر خلافت عثمان را بررسی کنیم تا آشکار گردد خامنه ای از نظر شخصیتی چگونه آدمی است. تفاوتهای بسیار اندکی بین این دو نفر در تاریخ اسلام وجود دارد. البته خامنه ای با معاویه نیز تفاوتهای بسیار اندکی دارد.
پس از فوت آیت الله خمینی، دقیقاً همان اتفاقی افتاد که پس از رحلت پیامبر اسلام رخ داد. یعنی تمام کسانی که آیت الله خمینی چشم دیدن آنها را نداشت و تا آخر عمر حاضر نشد با آنها دیدار خصوصی داشته باشد، یکی یکی وارد بارگاه خلافت «عثخامنه» (عثمان/خامنه ای) شدند. در عوض تمام صحابی و یاران آیت الله خمینی دقیقاً دچار همان بلایی شدند که بر سر یاران پیامبر اسلام در زمان عثمان آمد.
تاریخ را می بینید؟ فاعتبروا یا اولوالابصار! سخنم بر سر حقانیت، تأیید یا رد این یا آن نیست، می خواهم بیان کنم که تاریخ چگونه در مقاطعی از زمان به طرز شگفت انگیزی تکرار می شود. شاید یکی از رازهای انسان همین تکرار تاریخ او باشد.
آقای علی سعیدی نماینده خامنه ای یکی از همین افرادی است که بعد از رحلت آیت الله خمینی و خلافت «عثخامنه» وارد تشکیلات شد. این افراد (یعنی امثال سعیدی و مصباح یزدی) از همان راهی استفاده کردند که مروان و پدرش از همان طریق وارد تشکیلات عثمان شدند. این راه نفوذ به بارگاه خلافت «عثخامنه» چیزی نبود جز نیاز شدید خلیفه به تمجید و مدح و ثنا. مطرودین و حاشیه نشینان زمان پیامبر اسلام با یافتن نقطه ضعف عثمان (چاپلوس پروری و نیاز به مدح و ستایش) چنان بلایی بر سر اسلام آوردند که تاریخ اسلام دیگرگون شد و حتی علی بن ابیطالب هم نتوانست جلو آن را بگیرد و دست آخر سرش را در مسجد کوفه از دست داد. پسرش حسن نیز چاره ای نداشت که همه چیز را به معاویه بن ابی سفیان (دشمن اصلی و خونی پیامبر اسلام) واگذار کند. اینجا بود که بنی امیه (دشمنان اصلی پیامبر اسلام) افسار اسلام را که به آن اعتقاد نداشتند، در دست گرفتند و یزید بن معاویه (نوه ابی سفیان و دشمن خونی پیامبر) حسین بن علی (نوه پیامبر) را با به شکلی بیشرمانه از بین برد و سپس شعری سرود که مضمونش چنین است: «ما انتقام خون اجدامان را از نوه پیامبر اسلام گرفتیم.»
امروز امثال سعیدی، مصباح یزدی و... امثالهم که گرد خامنه ای می گردند، دقیقاً همان کاری را می کنند که مطرودین زمان پیامبر در دوران خلافت عثمان کردند. در عوض میرحسین موسوی، مهدی کروبی، هاشمی رفسنجانی و... پیشگامان انقلاب آیت الله خمینی امروز یا در حبس هستند و یا جرأت نفس کشیدن ندارند. زمانی مصباح یزدی منفور آیت الله خمینی بود، اما امروز مصباح یزدی مسئول موسسه آیت الله خمینی است و برای میرحسین موسوی و کروبی خط و نشان می کشد و خواهان اعدام آنها است. مصباح در یکی از دیدارهایش به خامنه ای گفته بود: «اگر اعلام بفرمایید اینها را در یک دادگاه صالحه به اعدام محکوم کنند، مشکلات حل می شود.» که خامنه ای در جوابش گفته بود: «ما همه راهها را بررسی می کنیم.» در زمان خلافت عثمان مروان (مطرود پیامبر و فرمانده نیروی انتظامی عثمان) هم رو به عثمان کرد و گفت: ابوذر را به ربضه تبعیید کنید تا در بیابان جان بدهد! و همینطور هم شد.

جمهوری اسلامی از نظر تاریخی دقیقاً دارد همان راهی را می پیماید که تاریخ اسلام در آن مسیر حرکت کرد. بر سر خامنه ای و جمهوری اسلامی همان بلایی خواهد آمد که بر سر عثمان آمد. منتها در قرن بیست و یکم، دیگر امثال بنی امیه نخواهند توانست قدرت را در دست گیرند. امثال سعیدی، مصباح و فرماندهان سپاه که برای بعد از خامنه ای نقشه می کشند، به مرادشان نخواهند رسید. اگر شیب سقوط اسلام توسط بنی امیه و سپس بنی عباس کند بود و در حدود صدها سال رخ داد، شیب سقوط جمهوری اسلامی در پناه دنیای اطلاعات بسیار بسیار تند است. تا چند سال آینده جمهوری اسلامی یا استحاله می شود و یا سقوط خواهد کرد و دیگر مجالی برای جریانی به نام «بنی امیه» و «بنی عباس» نخواهد بود که کاخ سازی کنند و بر فقر و فلاکت مردم بخندند و جولان دهند. آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)