هویت هفت عضو آزاد شده سپاه مشخص شد

هویت هفت فرمانده سپاه پاسداران که به همراه ۴۱ نفر دیگر چند ماه پیش در سوریه ربوده شده و در نهایت در قبال آزادی بیش از دو هزار مخالف بشار اسد از زندان‌ آزاد شدند٬ مشخص شد.

عابدین خرم٬ فرمانده سپاه ارومیه و محمدتقی صفری٬ فرمانده سابق سپاه گناوه دو تن از فرماندهان استانی سپاه هستند که به همراه ۴۶ نفر دیگر٬ سه روز پیش آزاد و به ایران بازگشته‌اند.

کریم حسین‌خانی، نماینده پیشین ولی‌فقیه در سپاه ارومیه نیز یکی دیگر از اعضای آزاد شده سپاه در این کاروان بازگشته از سوریه است.

سایت سپاه ارومیه و برخی سایت‌های محلی روز جمعه (۲۲دی) بدون آنکه به نام کوچک این روحانی و فرمانده سپاه اشاره کنند٬ از بازگشت آنها به این شهر و شرکت در نماز جمعه خبر داده‌اند.

از استان آذربایجان غربی ۱۴ نفر در این کاروان بوده‌اند که شامگاه پنجشنبه (۲۱دی) وارد ارومیه شدند.

محمدتقی صفری٬ فرمانده سابق سپاه گناوه یکی دیگر از فرماندهان سپاه است که خبرگزاری‌ها بدون اشاره به مقام وی٬ اعلام کرده‌اند که او به بوشهر بازگشته است.

استاندار بوشهر به عنوان بالاترین مقام اجرایی استان در مراسم استقبال از این مقام سپاه در فرودگاه حضور داشته است.

سایت‌های محلی جهرم نیز هویت کامل یک عضو آزاد شده سپاه را «علی جوادیان» اعلام کرده‌اند.

آقای جوادیان که از وی به عنوان رئیس بهداری تیپ تکاور ۳۳ «المهدی» جهرم یاد می‌شود٬ طی سخنانی در نماز جمعه این شهر٬ خود و ۴۷ نفر دیگر را سرباز علی خامنه‌ای معرفی کرده است.

خبرگزاری ایسنا و یک سایت محلی دیگر نیز هویت سه تن از دیگر کسانی که گفته می‌شود عضو سپاه جهرم هستند را ادیبی٬ الهی و همتی اعلام کرده‌اند.

در برخی گزارش‌ها از صادق ادیبی به عنوان فرمانده آماد و پشتیبانی تیپ تکاور ۳۳ «المهدی» جهرم یاد شده است.

همین گزارش‌ها از محمد الهی و امر‌الله همتی نیز به ترتیب به عنوان  فرمانده اطلاعات عملیات تیپ تکاور ۳۳ «المهدی» و رئیس معاونت نیروی انسانی این تیپ یاد کرده‌اند.

از استان فارس هفت نفر در این کاروان حضور داشته‌اند که از هویت سه تن دیگر اطلاعی در دست نیست.

خبرگزاری مهر نیز هویت سه تن از آزاد شدگان بیرجندی را بدون اشاره به شغل آنها «علی اکبر نوزادی»، «مرتضی قلی‌پور» و «حسین آسیابان» اعلام کرده است.

یک سایت محلی گناباد نیز هویت یکی دیگر از آزاد شدگان را حسین علی حسینی اعلام کرده است.

از استان‌های خراسان رضوی و جنوبی شش نفر در این کاروان بوده‌اند که از نام دو تن از آنها اعلام نشده است.

مقام‌های جمهوری اسلامی از اعلام نام این ۴۸ نفر خودداری کرده و اعلام کرده‌اند که تنها برخی از آنها بازنشسته سپاه بوده‌اند.

You are not welcome to Iran در تاریخ ۶ بهمن ۱۳۹۱ :
You are not welcome to

You are not welcome to Iran!
Not you neither your directive Islamic Government.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۱ :
«بهتر می بود همه شان را تکه تکه می کردند»

مطمئن باشید ایشان در مملکت خود هم نسبت به هموطنانشان بهمان ترتیب که در کنار نیروهای جنایتکار اسدی مشغول پاره پاره کردن غیر نظامیان سوری بوده اند عمل کننده هستند
«بهتر می بود همه شان را تکه تکه می کردند»
اما بد هم نشد.. این افراد پلید با آزادیخواهان سوری گرفتار در چنگ اسد مبادله شدند

دارا در تاریخ ۲۴ دی ۱۳۹۱ :
متاسفانه لینکها از بین رفته

متاسفانه لینکها از بین رفته اند. شما باید از این صفحات فریز پیج بگیرید. خبرهای به این مهمی معلومه که توسط رژیم پاک می شوند. اگه امکان داره حداقل عکسهای منتشر شده را بگذارید تا همه بفهمند که چه کسانی بوده اند.

محمود غفاری در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۹۱ :
http://www.ghaffaris.com
با تاسف

این ٤٧ تروریست آزاد شده، باز در داخل و خارج از ایران مشغول قتل عام، تجاوز، و دزدی خواهند شد. درست به ماننده رییس اول و دویومشان ، خمینی و خامنه ای

نامي شاكري در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۹۱ :
رويكردي ديگر:

واقعا اگر اين ها براي دفاع از نظام مستقر در سوريه در آنجا بوده اند، بايد به آنها آفرين گفت . شايد نسل جوان نداند، شما كه بايد بدانيد در جنگ داخلي اسپانيا كه تمام مرتجعان جهان آنروز در كنار فرانكو بر عليه آزادي خواهان مي جنگيدند، از تمام دنيا براي كمك به جمهوري خواهان اسپانيا رفتند و خيلي ها هم كشته شدند. همان جنگي كه پيكاسو تابلو گرونيكايش را به آن مناسبت كشيد...به نظرم اگر در دنياي امروز ، انقلابي گري امري قبيح نشده بود و روشنفكران دنيا (بويژه روشنفكران چپ) مسحور نوليبراليزم غرب نشده بودند، حالا بايد بسياري از ما در سوريه و در كنار بشار اسد عليه دارو دسته آمريكا و انگليس و عربستان سعودي و قطر و القاعده و طالبان و... مي جنگيديم . دمشق آخرين جايي ست كه امپرياليسم مي خواهد ميخ تك صدايي اش را بكوبد و هر مقاومتي در آنجا (ولو به قيمت دفاع از شخص بشار اسد) دفاع از آزادي و جند صدايي است .

انصار در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۹۱ :
اینا خو موش بودن

اینا که اونجا مثل موش بودن که؟؟؟؟ اومدن اینجا دوباره شیر شده؟؟ دیگه جرات ندارن برای یبار دیگه اسم س رو بیارن چه برسه به سوریه.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۹۱ :
آفرين

آفرين به ديگربان تيزبين بخاطر اطلاعات مفيدي كه ارائه كردي.

کاربر مهمان 1 در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۹۱ :
فرمانده سپاه بوشهر ده ساله

فرمانده سپاه بوشهر ده ساله جمهيري اسمش هست اين موضوع درست نيست.
....
با سپاس از تذکر شما
اصلاح شد
دیگربان

کاربر مهمان در تاریخ ۲۲ دی ۱۳۹۱ :
این طرف که خشم ژکوند گرفته به

این طرف که خشم ژکوند گرفته به خودش و طلب باباشو از عکاس داره کیه؟ مامور امنیتی است؟

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)