مصطفی پورمحمدی٬ رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

رهبری مخالف برکناری من از وزارت کشور بود

مصطفی پورمحمدی٬ رئیس سازمان بازرسی کل کشور از یک اختلاف تاریخی دیگر محمود احمدی‌نژاد و علی خامنه‌ای پرده برداشت.

به گزارش ایلنا٬ آقای پورمحمدی شامگاه چهارشنبه (۲۹ آذر) در جمع گروهی از طلاب قم گفته خامنه‌ای و احمدی‌نژاد بر سر ادامه حضور وی در وزارت کشور با یکدیگر اختلاف داشته‌اند.

پورمحمدی گفته احمدی‌نژاد دو بار تلاش کرد وی را از وزارت کشور برکنار کند که با مخالفت خامنه‌ای روبرو شد و بار سوم بدون آنکه به رهبر جمهوری اسلامی بگوید٬ حکم برکناری‌اش را صادر کرد.

پورمحمدی افزوده ۱۰ ماه پس از حضورش در وزارت کشور٬ احمدی‌نژاد خواستار استعفایش شده بود که علی خامنه‌ای ضمن مخالفت با این تغییر به وی گفته بود: «محکم سر جایت بمان و به هیچ کس هم هیچ نگو.»

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار کرده احمدی‌نژاد برای بار دوم نیز می‌خواست وی را از مقامش در وزارت کشور برکنار کند که بازهم رهبر جمهوری اسلامی مانع از این تغییر شده بود.

پورمحمدی ادامه داده احمدی‌نژاد در ‌‌نهایت بدون آنکه با کسی هماهنگ کند حکم عزلش را صادر کرد که رهبر جمهوری اسلامی در خصوص این تغییر سکوت اختیار کرد.

مصطفی پورمحمدی اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۷ از مقام خود در وزارت کشور برکنار شد.

احمدی‌نژاد اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ نیز حکم عزل حیدر مصلحی٬ وزیر اطلاعات را صادر کرد که با مخالفت علنی علی خامنه‌ای موفق به اجرای این تصمیم نشد.

ایستادگی ۱۱ روزه احمدی‌نژاد در برابر حکم خامنه‌ای منجر به بروز شکاف‌های عمیقی میان این دو مقام جمهوری اسلامی شد که هر روز عمق این شکاف‌ها و اختلاف‌ها بیشتر می‌شود.

کاربر مهمان در تاریخ ۱ دی ۱۳۹۱ :
.

چه صبري داره اين كشتي بان نظام.

شايدم از ترس آبروش همرو به سكوت دعوت ميكنه.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)