بگو مگوهای سران قوا مهم نیست

علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی «بگو مگوهای» روسای قوای مجریه و قضائیه را «مهم» ندانست٬ اما گفت که همه باید قدر وجود یک قوه قضائیه «مستقل و شجاع» را بدانند.

آقای خامنه‌ای در دیدار با شماری از مردم شهر قم گفت که «من کاری به بگومگوهای اخیر روسای دو قوه ندارم٬ زیرا موضوع مهمی نیست و به حول و قوه الهی تمام می‌شود، اگرچه دشمن به دنبال بزرگ‌نمایی آنهاست اما همه باید وجود یک قوه قضاییه مستقل و شجاع را قدر بدانند.»

وی «حمله به سپاه، بسیج و شورای نگهبان» را «طراحی دشمن برای تضعیف دستگاه‌ها و نهادهای مظهر اقتدار کشور» و «نقشه دشمن» دانست.

خامنه‌ای اضافه کرد «اگر ما تنبلی کنیم و به وقت عمل نکنیم، دشمن را اشتباه بگیریم و به جای شیطان اکبر واقعی یک برادر ناباب را دشمن بگیریم، ضربه خواهیم خورد.»

اظهارات وی بدنبال تنش‌های لفظی و اظهارات صریح صادق لاریجانی و حسن روحانی علیه یکدیگر و مجموعه‌های تحت مدیریت‌شان بیان می‌شود.

رهبر جمهوری اسلامی در حالی اختلافات علنی سران دو قوه علیه یکدیگر را غیرمهم ارزیابی کرده که بسیاری از چهره‌های سیاسی و روحانی به صراحت طرح علنی این اختلافات را خلاف «مصلحت» کشور و در راستای آب به آسیاب دشمن اعلام کرده‌اند.

 

 

 

 

www.digarban.com