ایام «تلخ‌تر از زهر» در جمهوری اسلامی

زندان اوین

غلامعلی رجایی یک عضو سابق سپاه پاسداران در وبلاگ خود نوشته که کار «دلسوزان نظام» در شرایط کنونی «اشک و آه و ناله» شده است.

رجایی که بیش از ۹۰ ماه سابقه حضور در جبهه‌های جنگ دارد، نوشته است شرایط فعلی کشور «ایام تلخ‌تر از زهر» بوده و نسبت به آینده «ناامید» است.

آقای رجایی این یادداشت را پس از تماس تلفنی با همسر سردار محمد عزلتی مقدم، رئیس كمیته ایثارگران ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی نوشته است.

محمد عزلتی مقدم چندی پیش از سوی ماموران امنیتی بازداشت و در زندان به‌سر می‌برد.

××××××

زخمه بر ساز تکرار!
در این روز و روزگاری که اشک و آه و ناله کار دلسوزان این انقلاب شده است زیاد گفته‌اند و گفته‌ایم، نوشته‌اند و نوشته‌ایم، خوانده‌اند و خوانده‌ایم، اما دریغ از لحظه‌ای تأمل آنانی که باید تأملی بکنند.

در این ایام تلخ‌تر از زهر این همه زخمه بر ساز تکرار زده‌اند و زده‌ایم اما دریغ از کمترین نتیجه‌ای. با این همه هر چند نومید و دلشکسته برای اینکه شاید بعضی بخود آیند از سر درد و تکلیف باز زخمه بر ساز تکرار می‌زنم.

پس از چند هفته بی خبری، که دل سنگم تاب نیاورد تلفنی به منزل سردار بازداشت شده – مقدم - زدم تا از خانواده صبورش خبری بگیرم. همسرش می‌گفت شکر خدا! دیروز توانسته بعد از ۴۵ روز با او ۱۵ دقیقه ملاقات کند.

می‌گفت چند روز قبل از همه جا نومید به سراغ استاد فلسفه‌اش که پدر او بر شهید بهشتی حق استادی دارد رفته و بعد از اینکه با او درد دل کرده و اشک او را درآورده از او چنین شنیده که ای کاش مرده بود و این روزها را ندیده بود.

وقتی گفت همسرش در این ملاقات به او گفته تا دو ماه بازداشت موقت است و بعد از دوماه شاید...و ادامه داد که عصر امروز با بچه‌ها قرارگذاشته است برای آزادی‌اش دعای سمات را بخواند شاید... بسختی توانستم بغضی را که از درونی پردرد می‌جوشید تا ازحنجره‌ام به بیرون سر زند فرو ببرم.

با خود گفتم این اشک‌ها و ناله‌های غریبانه و مظلومانه چه که با دل امام زمان نکرده و نمی‌کند.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)