نگاه دیگر

فروز رجایی‌فر، دبیرکل «ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام» با انتشار یادداشتی انتقاد‌ها و حملات تند بی سابقه‌ای متوجه مسئولان صدا و سیما به خاطر تحریف سخنان محمد مرسی کرده است.
سایت محافظه‌کار «عصر ایران» با انتشار یادداشتی اعلام کرد زمین لرزه آذربایجان شرقی «بی‌اعتمادی» مردم به سازمان‌ها٬ نهاد‌ها و ادارات جمهوری اسلامی را نشان داد.
سایت محافظه‌کار «عصر امروز» با انتشار یادداشتی از سکوت سازمان صدا و سیما در خصوص زمین لرزه آذربایجان شرقی انتقاد کرد.
سایت محافظه‌کار «الف» با انتشار یادداشتی تشکیل صف‌های طویل برای خرید مرغ در ایران را مایه «شرمساری» دولت و مجلس دانست و انتقاد‌های تندی متوجه دولت احمدی‌نژاد و گروهی از نمایندگان مجلس کرد.
روزنامه رسالت در یادداشتی به قلم امیر محبیان پرسش‌هایی از چرایی اپوزیسیون شدن روسای جمهور در جمهوری اسلامی مطرح کرده است.
یک فعال رسانه‌ای حزب‌الله با انتشار یادداشتی علی مطهری را وارث برخی تناقض‌های پدرش مرتضی مطهری معرفی کرد.
یک «سرباز جنگ نرم» در فضای مجازی فارسی زبان پس از مدت‌‌ها سکوت اعتراف کرد به خاطر تشکیل پرونده‌ای علیه وی در قوه قضائیه مدت‌ها تحت فشار روانی قرار داشته است.
سایت «بازتاب امروز» با انتشار یادداشتی٬ کنایه‌‌‌های معناداری به علی خامنه‌ای و مسئولان دفتر وی زده و اقدام رهبر جمهوری اسلامی در خودداری‌از گفتگوی مستقیم با مردم و رسانه‌های مستقل را نقد کرده است.
سایت محافظه‌کار «خبرآنلاین» در یادداشتی فیلم «قلاده‌های طلا» را یک اثر «موج‌سوارانه سیاسی» نامید که با انواع ترفند‌های رسانه‌ای می‌خواهد فروش بالایی داشته باشد.
سایت «ندایی از درون» وابسته به تیم محمود احمدی‌نژاد با انتشار یادداشتی نوشته منطق حسین شریعتمداری و محمدتقی مصباح یزدی «شبیه» منطق آمریکا در برخورد با جمهوری اسلامی است.
فرهاد جعفری٬ نوبسنده کتاب «کافه پیانو» از حامیان محمود احمدی‌نژاد از «سربازان جنگ نرمی» که انتخابات ۱۲ اسفند را همراه با مردم تحریم کردند٬ تشکر کرد.
هفته‌نامه ۹ دی با انتشار یادداشتی علی لاریجانی را به «خرج کردن از کیسه محبوبیت» رهبر جمهوری اسلامی و مراجع تقلید متهم کرده است. این یادداشت منجر به بازداشت دبیر سرویس سیاسی این هفته‌نامه شده است.
سایت محافظه‌کار «۵۹۸» در یادداشتی «ساکتین فتنه»٬ «محمود احمدی‌نژاد» و «اکبر هاشمی رفسنجانی» را سه عامل اختلاف در میان محافظه‌کاران اعلام کرد.
حسین علایی از فرماندهان سابق سپاه با انتشار یادداشتی در روزنامه اطلاعات به طور تلویحی از عملکرد علی خامنه‌ای انتقاد و به وی توصیه کرده از سرنوشت شاه سابق ایران عبرت بگیرد.
حسین میرمحمدصادقی٬ سخنگوی پیشین قوه قضائیه با انتشار یادداشتی از عملکرد صدا و سیما٬ مجلس و مهاجمان به سفارت بریتانیا در تهران انتقاد کرد.
سایت محافظه‌کار «جهان‌نیوز» با انتشار یادداشتی به بررسی پدیده نوپایی به نام «آقازاده‌های فرهنگی» در جمهوری اسلامی پرداخته است.
سایت «الف» نوشته که جریان حزب‌الله در تشخیص واقعیت‌‌ها و اولویت‌های جامعه ایران دچار «جهل مرکب» بوده و دایره «آزاد اندیشی» آن بسیار محدود است.
سجاد صفار هرندی فرزند محمدحسین صفار هرندی با انتشار یادداشتی، جدا فرض کردن احمدی‌نژاد و رحیم‌مشایی را «مضحک» خوانده و نسبت به «قدرت تخریب بالای» تیم رئیس دولت دهم هشدار داده است.
پایگاه خبری‌-‌تحلیلی «روات حدیث» که در حوزه دین فعالیت می‌کند٬ در یادداشتی به بررسی فعالیت مجازی گروهی از طلاب حوزه‌های علمیه در اینترنت پرداخته است.
میثم رمضانعلی از وبلاگ‌نویسان محافظه‌کار در یادداشتی به بررسی نقاط قوت و ضعف نیرو‌های حزب‌اللهی در فضای مجازی فارسی زبان پرداخته است.
یکی از مخاطبان «دیگربان» در یادداشتی به بررسی موانع و مشکلات علی خامنه‌ای در اداره جمهوری اسلامی پرداخته و نوشته که «دیکتاتوری ولایت فقیه با کسی شوخی ندارد.»
مرتضی هاشمی مدنی از دانش‌آموختگان بسیجی دانشگاه علامه طباطبایی در رشته جامعه‌شناسی در یادداشتی به بررسی علل خشونت در میان بسیجی‌ها پرداخته است.
سایت «خبر‌ آنلاین» از محافظه‌کارانی که در انتخابات سال ۱۳۸۸ به محمود احمدی‌نژاد رای دادند خواست با شجاعت و صراحت اعلام کنند که در انتخاب خود دچار اشتباه شده‌اند.
«صراط‌نیوز» نوشت اگر محافظه‌کاران «دهان منتقدان احمدی‌نژاد را گل نمی‌گرفتند» و نواقصش را «ماله‌کشی» نمی‌کردند٬ امروز او خود را «رستم پهلوان» نمی‌پنداشت.
علی خامنه‌ای که خرافاتی نامیدن احمدی‌نژاد را «خجالت‌آور» خوانده بود، پس از مقاومت رئیس دولت در برابر حکم حکومتی ادامه کار مصلحی، به هوادارانش اجازه داده احمدی‌نژاد و اطرافیانش را رمال و جن‌گیر بنامند.
سایت مشرق‌نیوز در یادداشتی با دفاع از حملات سید مهدی شجاعی به مدیریت فرهنگی در جمهوری اسلامی نوشت که متاسفانه «مدیران کوتاه قد و بی‌برنامه مناصب را اشغال کرده‌اند.»
غلامعلی رجایی در یادداشتی حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی را موجب ریخته شدن آبروی جمهوری اسلامی در جهان دانسته و از اتهامات وزیر اطلاعات علیه تجمع‌کنندگان ۲۵ بهمن انتقاد کرده است.
چند روز پس از آنکه محسن رضایی در یک برنامه تلویزیونی به هاشمی رفسنجانی تاخت و خواستار برخورد با موسوی و کروبی شد، محافظه‌کاران در یادداشتی وی را همچنان «سیاستمداری بی‌بصیرت و خودبزرگ بین» معرفی کردند.
اکبر اعلمی نماینده سابق مجلس با فرض صحت تصاویر منسوب به دختر میرحسین موسوی، نوشت اگر قرار باشد کسی به خاطر رفتار منسوبین خود مورد شماتت واقع شود برخی مقام‌های جمهوری اسلامی در اولویت قرار دارند.
یک دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق و از فعالان سیاسی محافظه‌کار خواستار توضیح احمدی‌نژاد درباره محتوای پیام‌های وی به روسای جمهور اردن، یمن و مصر شد.

www.digarban.com (2017)