نگاه دیگر

وب‌سایت «الف» نوشته کشمکش‌های سياسی، برخی مصلحت انديشی‌های بی‌مورد مديران لايه‌های ميانی وارتباطات پيچيده قبيله‌ای «سدی بلند در برابر مبارزه با فساد» در ایران است.
روزنامه «خراسان» با اشاره به ساخته‌شدن لطیفه‌های متعدد درباره طرح مجازات وازکتومی و توبکتومی در فضای مجازی٬ این سوال را مطرح کرده که آیا می‌توان به زور زندان و شلاق «مردم را بچه‌دار» کرد؟
روزنامه «رسالت» در یادداشتی خواستار نظارت بر پاتوق‌های فرهنگی-ورزشی در کشور شده و نسبت به آنچه حرکت «خزنده» تجزیه‌طلبی در این پاتوق‌ها نامیده٬ هشدار داده است.
وب‌سایت «الف» از «مقدس‌بازی‌های بی‌مورد» در عرصه‌های مختلف در ایران انتقاد کرده و نوشته چرا جمهوری اسلامی «مقدس» معرفی می‌شود و جنگ میان ایران و عراق «مقدس» نامیده می‌شود؟
وب‌سایت «بی‌باک‌نیوز» میل زنان به ادامه تحصیل٬ مشکل اشتغال و رواج سبک غربی میان تحصیل‌کردگان را موجب کاهش ازدواج و میزان زاد و ولد در ایران دانسته و به آن انتقاد کرده است.
وب‌سایت «دین آنلاین» در یادداشتی٬ اتهام‌زنی جنسی به رقیب سیاسی را «راهی ساده و پیش پا افتاده» برای نفی هویت شخصی وی عنوان کرده است.
روح‌الله مومن‌نسب٬ معاون فناوری اطلاعات قرارگاه «بصیرت» شایعه «وتوی» فیلترینگ واتس اَپ و اینستاگرام از سوی حسن روحانی را مغایر با استقلال قوا دانسته و نسبت به وتوی سایر احکام قانونی و قضایی از سوی وی
وب‌سایت «الف» از اختصاص سهمیه ورود به دانشگاه برای بازماندگان جنگ عراق علیه ایران و خانواده‌های آن‌ها انتقاد کرده است.
خبرنامه «صادق» از فعالیت اقتصادی شرکت‌های مالی دانشگاه «امام صادق» در میان دانشجویان این دانشگاه و وابستگان آنها و جذب قابل توجه سرمایه این افراد خبر داده است.
وب‌سایت «الف» نوشته همایش «دلواپسیم» در واقع همایش «فصلی» جبهه پایداری و «رفقای» آن بود و همکاری بسیج دانشجویی در برگزاری آن «برچسب ناوبری» این گونه از همایش‌ها توسط یک ارگان نظامی را به آن وارد می‌کن
وب‌سایت «جهان نیوز» در یادداشتی نوشته اوضاع اقتصادی کشور مطلوب نیست٬ در مذاکرات هسته‌ای اساس کار دولت بر پنهان‌کاری است٬ در حوزه فرهنگ اتفاقات «ناگواری» می‌افتد و دولت با «انحراف افکار عمومی» به این م
وب‌سایت «الف» در واکنش به دفاع حسن روحانی از خدمت سربازی از وی خواسته اعضاء کابینه اعلام کنند کدام یک از فرزندان وزرا حاضر به «خدمت مقدس سربازی» بوده‌اند و اگر سرباز هم بوده‌اند در کجا خدمت کرده‌اند؟
وب‌سایت «الف» در بخش تعاملی خود نوشته ریچارد فرای از هوگو چاوز که با وجود «تأسّی به فراماسونر نشانه داری چون بولیوار، به رجعت اهدایی فرقه محمودیه امید بسته٬ بهتر است.»
روزنامه «جمهوری اسلامی» نوشته برخی محافل مذهبی از «چارچوب‌های حدود و ضوابط شرعی» خارج شده‌اند.
وب‌سایت محافظه‌کار «الف» نوشته شعار دولت حسن روحانی با استفاده از راهبرد «هر راستی را نباید گفت» سعی می‌کند به جای «دروغ» در بیان حقیقت صرفه‌جویی کند.
وب‌سایت «الف» در واکنش به انتقادهای حمید رسایی٬ نماینده محافظه‌کار مجلس به مذاکرات هسته‌ای نوشته وی برای رسیدن به «مقاصد سیاسی» نقش «سوپر حزب‌اللهی» را بازی می‌کند.
وب‌سایت محافظه‌کار «الف» با انتقاد از مخالفت‌ها با دفن ریچارد فرای٬ ایران‌شناس آمریکایی در حاشیه زاینده‌رود٬ این مخالفت‌ها را فاقد منطق اعلام کرده است.
وب سایت محافظه‌کار «الف» با ابراز نگرانی از روند رو به رشد خودکشی در ایران نوشته خودکشی در کشور تنها در ۹ ماه ابتدایی سال گذشته رشد ۱۴ درصدی داشته است.
وب‌سایت «الف» با انتقاد از تعطیلات طولانی‌مدت نوروز در ایران نوشته این تعطیلات کشور را به مدت یک ماه در وضعیت تعطیلی کامل یا نیمه‌تعطیل قرار می‌دهد.
وب‌سایت «الف» نوشته «منزلت» پلیس در ایران در طول سه دهه گذشته سیر نزولی داشته و فرماندهان پلیس به صورت «شعاری» و غیرواقعی به نیروهای خود «نمره بالا» می‌دهند.
وب‌سایت محافظه‌کار «مشرق نیوز» با انتقاد از پخش فیلم سینمایی «تایتانیک» از تلویزیون ایران٬ این اقدام را ترویج «ارزش‌های آمریکایی» دانسته است.
وب‌سایت «الف» با انتقاد از دیدار کاترین اشتون با مادر ستار بهشتی نوشته نظام با «عدم رسیدگی سریع و البته دقیق با جوانب ماجرای» جان باختن ستار در بازداشتگاه نیروی انتظامی به اشتباهات خود افزود.
روزنامه «رسالت» اظهارات اخیر حسن روحانی مبنی بر بی‌نتیجه بودن حل مسائل فرهنگی به شیوه‌های پلیسی را «توهین» به نظام و انقلاب دانسته است.
وب‌سایت «الف» نوشته «جای خالی ما در گستره افتخارات بین‌المللی به حد آزار دهنده‌ای رسیده و شاید عده‌ای برای جبران این خلأ بزرگ، دست به خلق یک یا چند افتخار جعلی می‌زنند.»
حمید رسایی٬ نماینده محافظه‌کار مجلس نامه علی جنتی٬ وزیر ارشاد به علی خامنه‌ای مبنی بر تلاش برای رفع دغدغه‌های وی در زمینه مسائل فرهنگی را «ظاهرسازی و فرار به جلو» دانسته است.
وب‌سایت «الف» از تنگ شدن عرصه بر کاربران اینترنت در ایران به علت فیلترینگ انتقاد کرده و نوشته استفاده روزافزون مردم از فیلترشکن نشان می‌دهد برخلاف اظهارات مسئولان آنها از این اتفاق راضی نیستند.
روزنامه «جوان» در یادداشتی به ارائه ۲۰ آسیبی که از نظر نویسنده محافظه‌کار آن دولت روحانی را تهدید می‌کند٬ پرداخته است.
وب‌سایت «الف» از نمایندگانی که به جای منافع مردم به فکر منافع خودشان هستند و مسئولان دولتی را برای دریافت پول و رانت تحت فشار می‌گذارند٬ انتقاد کرده است.
وب‌سایت «الف» با انتقاد از مشاوران رسانه‌ای حسن روحانی نوشته آن‌ها نه تنها به «چالشی نبودن» گفتگوهای زنده رئیس جمهوری تن نمی‌دهند بلکه «عملا به کمتر از شوی تلویزیونی رضایت نمی‌دهند.»
وب‌سایت «عصر ایران» نوشته «معامله‌گری» برخی نمایندگان و وزرا، «نه با تدبیر همخوانی دارد و نه با امید» و اگر وزیری از دولت روحانی امتیازاتی داده تا بماند، «خائن‌تر از نماینده‌ای است که آن را ستانده است

www.digarban.com (2017)