دیگرخوان

وب‌سایت «ندای انقلاب» متن کامل جزوه‌ای که حیدر مصلحی وزیر اطلاعات اعلام کرده بود از منزل علیرضا بهشتی بدست آمده را منتشر کرد.

این جزوه نوشته محمدرضا تاجیک مشاور میرحسین موسوی است که پیش‌تر در ویژه‌نامه «پتک جمهوریت» روزنامه جوان منتشر شده بود.

مقام‌های جمهوری اسلامی این جزوه را «براندازانه» می‌دانند.

آيت‌الله محمد عزالدين الحسينی الزنجانی از مراجع تقلید در پاسخ به استفتایی درباره‌ موتورسواری زنان گفت: «موتورسواری و نیز دوچرخه‌سواری و اسب‌سواری بانوان با حفظ حجاب شرعی مانعی ندارد.»

وب‌سایت «صداقت‌نیوز» براساس یک پژوهش اعلام کرده که ایرانی‌ها افرادی «نگران، غمگین، قانون گریز و غیرقابل پیش‌بینی هستند.»

این وب‌سایت محافظه‌کار به نقل از احمدعلی نوربالا استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران همچنین از افزایش مصرف داروهای «ضد اضطراب» در ایران ابراز نگرانی كرده است.

سایت محرمانه‌نیوز نزدیک به رحیم‌مشایی ۹ سئوال از جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز کرده و خواستار پاسخگویی وی شده است.

این سئوالات مربوط به زندگی شخصی و ارتباط وی با برخی گروه‌های غیرمحافظه‌کار است.

رضا برجی از عکاسان و فیلمبرداران محافظه‌کار در مراسم پایانی جشنواره فیلم «عمار»، از حوادث سال گذشته با عنوان «ارتجاع سیاه روشنفکری» یاد کرده است.

برجی گفته که حوادث سال گذشته «بیرون آمدن ارتجاع از دل روشنفکری» بود.

براساس شنیده‌های وب‌سایت «ثامن» آیت‌الله علی خامنه‌ای برای چهارمین بار پس از سفر رسمی‌اش به قم، راهی این شهر شده است.

آن‌طور که ثامن نوشته است، رهبر جمهوری اسلامی در قم با آيت‌الله محمد كاظم حائری و آيت‌الله مومن و آیت‌الله محمد شاهرودی دیدار کرده است.

منابع رسمی تاکنون این خبر را تائید نکرده‌اند.

اشرف یوسفی مسئول «امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی» قم از تشکیل هیات‌های مذهبی ویژه دانشجویان دختر دانشگاه‌های این استان خبر داد.

حسن شایانفر مسئول دفتر پژوهش‌های موسسه کیهان به علت ابتلا به یک بیماری سخت در بیمارستان بستری شده است.

شایانفر که در یک دهه قبل مسئولیت ستون جنجالی «نیمه پنهان» روزنامه کیهان را بر عهده داشت، بر اثر این بیماری قدرت تکلمش را از دست داده است.

وب‌سایت الف در گزارشی از جعل سند گروهی از نزدیکان اسفندیار رحیم‌مشایی به منظور نفوذ در وزارت خارجه و شرکت‌های نفتی خبر داده است.

وب‌سایت اکبر هاشمی رفسنجانی در واکنش به اظهارات مجتبی ذوالنور، فیلم زمان رای دادن وی در انتخابات سال گذشته را منتشر کرد.

آقای ذوالنور ادعا کرده بود که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در زمان رای دادن از اطرافیان خود کد انتخاباتی میرحسین موسوی را پرسیده بود.

در فیلمی که وب‌سایت آقای هاشمی منتشر کرده است، گفته‌های آقای ذوالنور جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه تائید نمی‌شود.

هفته‌نامه صبح امید در شماره نخست خود از برکناری محمود بهمنی، جواد شمقدری، حمید بهبهانی، علی‌اکبر محرابیان، رضا نخجوانی، علی‌اکبر اشعری و جواد نجم‌الدین در آینده‌ای نزدیک خبر داده است.

در حالی كه محمود احمدی‌نژاد در اظهارات خود بارها بر كاهش شدید بدهی دولت به سیستم بانكی كشور تاكید كرده است، گزارش بانک مركزی از افزایش شدید آن حكایت دارد.

خبرگزاری مهر در گزارشی از خرید و فروش شهود مقابل دادگاه‌های جمهوری اسلامی خبر داده است.

این خبرگزاری می‌نویسد: «برخی سودجویان شهادت در دادگاه را به عنوان حرفه و پیشه خود انتخاب کرده و افراد بی‌گناه را با یک شهادت دروغ متهم می‌کنند.»

مهر به نقل از یک وکیل دادگستری نوشته که «در بسیاری از موارد مشاهده شده شهادت دروغ موجب اعدام یا حبس ابد یک زندانی شده است.»

وبلاگ «آخرین دوران رنج» از وجود مداحانی خبر داد که برای خواندن ۴۰ دقیقه «دعای کمیل» ۶۰۰ هزار تومان دستمزد می‌گیرند.

این وبلاگ به طور تلویحی به نهاد‌های در جمهوری اسلامی اشاره کرده که به منظور «ترویج فرهنگ شهادت» دستمزد‌های بسیار گزافی به برخی مداحان پرداخته می‌کنند.

وبلاگ «شیعه سیاسی» در گزارشی از راهپیمایی لباس شخصی‌ها پس از نماز جمعه دهم دی ماه تهران، نوشته که گروهی از نمازگزاران از سوی نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی به زور به نماز جمعه آورده می‌شوند.

این وبلاگ‌نویس محافظه‌‌کار نوشته که این افراد حاضر نشده‌اند در راهپیمایی لباس شخصی‌ها علیه رهبران مخالف دولت شرکت کرده و «همگی» آنها «خیلی زود» پس از اتمام نماز به خانه‌هایشان رفتند.

یک مقام مسئول در کمیته امداد «امام خمینی» اعلام کرد دست‌کم هفتاد درصد اسکناس‌های صندوق‌های صدقات توسط معتادان سرقت می‌شود.

یکی از خبرنگاران روزنامه ایران در وبلاگ خود نوشته که مهدی دانشمند عضو «انجمن حجتیه» است.

مهدی دانشمند یکی از روحانیونی است که سخنرانی‌های وی درباره برخی مسائل اجتماعی و سیاسی در سال‌های اخیر بازتاب گسترده‌ای داشته است.

سایت محافظه‌کار صراط نیوز در خبری از تعطیل نبودن نظامیان در زمانی که شهر تهران به علت آلودگی هوا چند روزی تعطیل بود خبر داده است.

یک وبلاگ‌نویس محافظه‌کار از بی‌اعتنایی محافظه‌کاران به اظهارات آیت‌الله علی خامنه‌ای انتقاد کرده و نوشته است: «خوب آدم چی می‌تواند بکند بجز آن که با یک چشم اشک و با یک چشم خون بریزد به حال مظلومیت آقا که سخنش را نه آن‌ها گوش می‌کنند نه این‌ها.»

وبلاگ محافظه‌کار «خاک وطن» در یادداشتی به صراحت «تلمود» یکی از کتاب‌های یهودیان را «نجس» خوانده است.

این وبلاگ می‌نویسد که اقدامات اسرائیل در فلسطین براساس آموزه‌های «تلمود» صورت می‌گیرد.

امام جمعه موقت كرمانشاه گفته که تابلو‌های تبلیغاتی نصب شده سریال «قهوه تلخ» در خیابان‌های شهر کرمانشاه، مردم این شهر را به «گناه» می‌اندازد.

سایت محافظه‌کار «کلمه‌نیوز» چند روز پس از ترور دو استاد دانشگاه شهید بهشتی در اقدامی غیر منتظره تصویر دو مقام امنیتی اصلاح‌طلب را بدون هیچ توضیحی منتشر کرد.

فروشگاهی به نام «پاریس» در سایت خود از لوگوی سایت نهاد ریاست جمهوری و تصویر محمود احمدی‌نژاد استفاده کرده است.

یکی از حوزویان شرکت کننده در نشستی در استانبول نوشته که اندیشمندان عرب در گفتگو با نمایندگان ایران، «شبهات» زیادی درباره مسائل داخلی جمهوری اسلامی مطرح می‌کردند.

وبلاگ «یک نفر طلبه» با استقبال از برکناری منوچهر متکی از وزارت خارجه نوشته که «متکی زیاد دیپلمات» بود.


www.digarban.com (2017)