دیگرخوان

سایت جهان‌نیوز اعلام کرد که امیرحسین انبارداران از خبرنگاران قدیمی کیهان پس از حمایت از محمدجعفر بهداد که از حامیان رحیم‌مشایی به شمار می‌رود، به سرپرستی سازمان ملی جوانان منصوب شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان گزارش کرد که شخصی به نام مهدی ابراهیمی‌زاده متولد شهر بن در آلمان کاپشن محمود احمدی‌نژاد را به قیمت ۵۴ میلیون تومان خریده است.

سایت «آخرین‌نیوز» نوشت که نمایندگان مجلس قصد استیضاح صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی و حمیدرضا حاج بابایی وزیر آموزش و پرورش را دارند.

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه، گزارش‌ها در خصوص انتقال موسوی و کروبی از خانه‌های خود به زندان و بازداشتگاه را تکذیب کرد.

نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها براساس فتوای آیات خمینی، خامنه‌ای و نوری همدانی «نذر زن بدون اجازه شوهر را باطل» اعلام کرد.

رضا احمدی میانجی رئیس سازمان بسیج کارمندان اعلام کرد طی امضای موافقتنامه‌ای با وزارت بازرگانی از پنج هزار نیروی بسیجی برای «تسهیل» در اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها استفاده خواهد شد.

آقای میانجی نگفته که نیرو‌های بسیج در اجرای این طرح چه کمکی به دولت خواهند کرد.

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری امام جمعه تبریز گفته که «با توجه به اهمیت زمان در زندگی امروزی، هواپیما اهمیت خاصی برای انسان‌ها دارد.»

آقای مجتهد شبستری با انتقاد از تاخیر در ساعت پرواز‌‌ها گفته که «استراحت خلبان‌ها و خدمه نباید به عنوان عاملی برای تاخیر در پرواز عنوان شود و صد‌ها مسافر به خاطر چند نفر در فرودگاه‌ها معطل شوند.»

مهدی کوچک‌زاده در وبلاگ خود نوشته که علی مطهری را اصولگرا نمی‌داند.

این نماینده حامی احمدی‌نژاد نوشته که مطهری «با سوء‌استفاده از وابستگی به شهید مرتضی مطهری درصدد ایجاد تفرقه بین اصولگرایان است که با رو شدن دستش از جبهه مقدس اصولگرایی طرد خواهد شد.»

علی‌اکبر اسحاق‌زاده امام جمعه موقت بجنورد گفته که مطبوعات به جای انتشار آمار طلاق در ایران «تلاش کنند آماری از لواط و زنا را بدهند که برکات آسمانی را قطع می‌کند و تباهی می‌آورد.»

اسحاق‌زاده گفته که «نمی‌شود در شرایطی که مسائل و منکراتی چون زنا و لواط مسئله و معضل جامعه شده، ما سرمان را پایین بیندازیم و بگویم خبری نیست.»

سایت محرمانه‌نیوز مدعی شد فیلم فحاشی لباس شخصی‌های حامی علی خامنه‌ای به فائزه هاشمی «ساختگی» است.

این سایت به نقل از یک کار‌شناس امنیتی این ادعا را مطرح کرده و نوشته است: «فائزه هاشمی در گذشته نیز چنین مظلوم نمایی‌هایی را برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود انجام داده است.»

سایت رهوا نزدیک به اسفندیار رحیم‌مشایی اعلام کرد محمد‌رضا رحیمی معاون اول احمدی‌نژاد در آینده‌ای نزدیک جای خود را به محمود صلاحی احمدآبادی استاندار خراسان رضوی خواهد داد.

۳۹ تن از نمایندگان طرحی را تقدیم مجلس کرده‌اند که در صورت تصویب از این پس نگهداری و تردد سگ‌ها در خیابان ممنوع می‌شود.

بر اساس این طرح یک ماده به قانون مجازات اسلامی الحاق خواهد شد و برای کسانی که مبادرت به نگهداری سگ یا «دیگر حیوانات مضر» در منزل خود می‌کنند، مجازات در نظر گرفته می‌شود.

روزنامه تهران امروز نوشته که علی‌اکبر ناطق نوری بار دیگر به عرصه سیاست بازگشته است.

این روزنامه نوشته است ناطق نوری که «چند صباحی بود از سیاست دوری گزیده بود و حتی به دعوت دوستان دیروز برای بازگشت به سیاست لبیک نمی‌گفت، روز پنج‌شنبه با حضور در اجلاس جامعه مدرسین پس از یک سال و نیم چراغ سبز بازگشت به سیاست را روشن کرد.»

محمود احمدی‌نژاد گفته که عبدالمالک ریگی «مثل آب خوردن، مثل گوسفند، خش و خش سر آدم‌ها را جلوی دوربین با افتخار می‌برید، عده‌ای هم جلوش می‌ایستادند و برای این کار الله اکبر می‌گفتند،‌ای الله‌اکبر بزنه به کمرت!»

آقای احمدی‌نژاد این اظهارات را سه‌شنبه گذشته در دیدار با جمعی از روحانیون بیان کرده است.

سایت بولتن‌نیوز نوشته که «مردم ایران» از داشتن «فرزند برومندی» همچون حیدر مصلحی در «شعفی زاید‌الوصف غوطه‌ور» هستند.

این سایت نوشته که اظهارات شامگاه پنجشنبه وزیر اطلاعات درباره برخی مسائل «پشت پرده» علت این «شعف زاید‌الوصف» است.

اسفندیار رحیم‌مشایی در احکام جداگانه‌ای دبیر و دو عضو شورای سیاستگذاری «ستاد پیگیری و احقاق حق ملت ایران با اخذ غرامت خسارات ناشی از جنگ‌های جهانی اول و دوم» را منصوب کرد.

مجید امیدی شهرکی، خسرو معتضد و ابراهیم فیاض سه عضو این شورا هستند.

شبکه ایران خبر داد شامگاه چهارشنبه سه تن از خبرنگاران این شبکه خبری پس از خروج از موسسه ایران مورد حمله شش موتور سوار مسلح قرار گرفتند.

مقام‌های جمهوری اسلامی دفتر شبکه ماهواره‌ای اهل‌بیت در قم را به علت «رفتار مغایر با وحدت اسلامی» تعطیل کرده‌اند.

شبکه ماهواره‌ای اهل‌بیت یک شبکه خصوصی و غیر انتفاعی است که از سوی یک روحانی اهل افغانستان به نام «آقای اللهیاری» در آمریکا اداره می‌شود و دفاتری نیز در نقاط دیگر دنیا ـ از جمله قم ـ دارد.

محسن غرویان از شاگردان مصباح یزدی گفته که محمود احمدی‌نژاد و غلامحسین الهام پامنبری مصباح یزدی بوده‌اند.

وی در واکنش به برخی گزارش‌ها که احمدی‌نژاد و الهام را شاگرد مصباح یزدی خوانده‌اند، این اظهارات را مطرح کرده است.

علی هاشمی فرماندار دشتی گفته که «پوشیدن لباسی که هدیه مقام عظمای ولایت است لیاقت و شایستگی فراوانی می‌خواهد و و هر فردی نمی‌تواند این شایستگی و لیاقت را پیدا کند.»

آقای دشتی این مطلب را مراسم توزیع «هدایای‌» علی خامنه‌ای به دانش‌آموزان محروم این شهرستان عنوان کرده است.

وی گفته که «دانش‌آموزان باید بسیار قدردان این نعمت بزرگ باشند و دانش‌آموزانی که امروز این شایستگی و لیاقت را پیدا کرده‌اند باید به خود ببالند.»

جعفر شجونی از روحانیون حامی احمدی‌نژاد گفته که موسوی خوئینی‌ها فرد «نابابی» است و چشم دیدن علی خامنه‌ای را ندارد.

آقای شجونی همچنین گفته که مهدی کروبی حتی یک صفحه از کتاب‌های مصباح یزدی را هم «نمی‌فهمد».

سایت صراط‌نیوز گزارش کرده که حسن یونسی فرزند علی یونسی وزیر دولت محمد خاتمی و معاون حقوقی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت روز اول اسفند بازداشت شده است.

این سایت نوشته که حسن یونسی در میدان انقلاب تهران از سوی ماموران پلیس بازداشت شده است.

سایت محرمانه‌نیوز وابسته به اسفندیار رحیم‌مشایی با طرح ۴۹ پرسش از نحوه ترور هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۵۸ این ترور را ساخته و پرداخته خود هاشمی دانسته است.

سایت مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به آدرس اینترنتی www.csr.ir مسدود شد.

به گزارش رجانیوز، ‌این سایت به‌ دلیل انتشار «محتوای مجرمانه» و بر اساس تصمیم کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مسدود و از دسترس خارج شده است.

وب‌سایت محافظه‌کار نسیم‌آنلاین، فیلم و تصاویری از یک جوان پخش کرده که بنابر ادعای این سایت در جریان نجمعات اول اسفند در تهران دستگیر شده است.

این سایت ادعا کرده که از این جوان بازداشت‌ شده مقادیری مواد آتش‌زا کشف و ضبط شده است.

نسیم آنلاین توضیح بیشتری درباره ادعای خود ارائه نکرده است.

یک وبلاگ‌نویس محافظه‌کار نوشت که «گویندگان ایرانی، عمدتا خبرهایی را می‌خوانند که علاقه و عرقی به آن ندارند.»

این وبلاگ‌نویس نوشته که «ضرغامی که هیچ، پدرش هم نمی‌تواند تحولی در صدا و سیما ایجاد کند، وقتی که بدنه سالمی در این سازمان وجود ندارد. واقعا اگر همین یک ذره ترس از حراست سازمان هم وجود نداشت، معلوم نبود چه اتفاقی می‌افتاد.»

یدالله موحد دادستان عمومی و انقلاب کرمان از دستگیری و بازداشت تعدادی از شرکت‌کنندگان در تجمع روز ۲۵ بهمن در شهر کرمان خبر داد.

مرتضی آقا تهرانی نماینده مجلس گفته است: «همان‌طور که کار‌شناسان علم بهداشت و درمان دریافتند که امروز پزشک خانواده نیاز است، امروز به روحانی خانواده نیازمندیم و باید در هر خانواده یک روحانی حضور داشته باشد.»

محمد مقیمی معاون اداری مالی دانشگاه تهران اعلام کرده که این دانشگاه حدود ۳/۵ تا ۴ میلیارد تومان به نیروهای حق‌التدریس خود بدهی دارد.

آقای مقیمی گفته که حق‌التدریس ۴ نیم‌سال اعضای هیات علمی دانشگاه تهران به دلیل مشکلات مالی پرداخت نشده است.

سایت صراط نیوز نوشته که «وزارت ارشاد هم اکنون به پایگاهی امن برای باند مهاجرانی در حوزه هنر تبدیل شده است.»

این سایت از جشنواره امسال فیلم فجر به عنوان «خیانت آشکار معاونت سینمایی و شخص وزیر ارشاد به آرمان‌های انقلاب اسلامی» یاد کرده است.


www.digarban.com (2017)