دیگرخوان

محمدحسین صفار هرندی مشاور فرهنگی فرمانده سپاه گفته که فائزه هاشمی «اجیر شیطان» شده و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام «چوب اطرافیان خود را می‌خورد.»

وبلاگ «امیرحسین انبارداران» خبرنگار سابق روزنامه کیهان و مدیرعامل جدید خبرگزاری دولتی برنا هک شد.

انبارداران در وبلاگ خود مطالب انتقادی تندی علیه خانواده هاشمی رفسنجانی می‌نوشت.

هکر‌ها در وبلاگ وی نوشته‌اند: «این وبلاگ به خاطر توهین به دختر آقای هاشمی رفسنجانی هک شده است.»

انصار حزب‌الله شیراز اعلام کرد وضعیت شهر شیراز در روز‌های 25 بهمن، اول و دهم اسفند به مراتب «بدتر» از شهر تهران بود.

انصار حزب‌الله با انتقاد از ناکار‌آمدی پلیس و یگان‌های ویژه در سرکوب اعتراض‌‌های مردمی در شهر شیراز اعلام کرده که «متاسفانه در روزهای اخیر شاهد عدم هماهنگی فرمانداری با سایر نهاد های امنیتی و انتظامی هستیم.»

سایت محرمانه‌نیوز نزدیک به دولت احمدی‌نژاد در اقدامی قابل تامل تصاویری از آناهیتا نعمتی منتشر کرده و گفته که این تصاویر برای نخستین‌بار در این سایت منتشر می‌شود.

مسئولان این سایت که رابطه بسیار نزدیکی با اسفندیار رحیم‌مشایی دارند، اعلام نکرده‌اند این تصاویر که به نظر می‌رسد در آتلیه تهیه شده است را چگونه به دست آورده‌اند.

رحیم‌مشایی رابطه نزدیکی با بسیاری از هنرمندان سینما دارد.

وب‌سایت مشرق‌نیوز اعلام کرد بودجه مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که زیر نظر حسن روحانی اداره می‌شود در بودجه سال ۹۰ حدود ۴۵ درصد کاهش یافته است.

این در حالی است که حسن روحانی در هفته‌های اخیر اظهاراتی در انتقاد از تجمعات اعتراضی مطرح کرده بود.

آیت‌الله محمدتفی مصباح یزدی معتفد است «سکولاریسم» رهاورد غرب نیست بلکه مولود «سقیفه» است.

آقای مصباح‌یزدی در روزنامه کیهان نوشته که «حقیقت این است که اساس مسأله سکولاریزم و تفکیک دین از سیاست نیز در سقیفه گذاشته شد.»

آیت‌الله علم‌الهدی امام جمعه موقت مشهد گفته که «احمدی‌نژاد روند دولت خاتمی در سرکوب فرهنگی دینی را متوقف کرد، اما رویکرد فرهنگی وی نیز خیلی دینی و ارزشی نیست و باید در آن تجدیدنظر کند.»

وی افزوده که «اگر بخواهیم تحولات این حوزه {فرهنگی} در دولت‌های خاتمی و احمدی‌نژاد را بررسی کنیم، هیچ پیشرفتی نکرده‌ایم.»

آیت‌الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران تحولات اخیر در جهان عرب را از علائم آخرالزمان دانست.

آقای امامی کاشانی به طور تلویحی حاکمان کنونی کشور‌های عربی را «سفیانی» خوانده است.

آیت‌الله جوادی آملی می‌گوید: «امام زمان ده‌ها میلیون سال می‌تواند زنده بماند.»

جوادی آملی افزوده که «چون روح، بدن را می‌سازد، یعنی روح و نفس اگر صلاح ببیند می‌تواند ده‌ها میلیون سال این بدن خود را نگه دارد.»

مرضیه وحید دستجری وزیر بهداشت از «کددار» شدن اخلاق پرستاری در ایران خبر داد.

خانم دستجردی علت این تصمیم وزارت بهداشت را «رفتار خاص مردم و بیماران» با پرستاران عنوان کرده است.

وی درباره «رفتار خاص» هیچ توضیحی ارائه نکرده است.

غلامرضا سلیمانی فرمانده سپاه صاحب‌الزمان اصفهان گفته است: «تنها پنج درصد فعالیت‌های بسیج نظامی است.»

آقای سلیمانی افزوده که «ماموریت اصلی بسیج عمق بخشی ایمان، مقابله با جنگ نرم و تشکیل بسیج ده‌ها میلیون نفری» است.

مظفر داوری رئیس هیات تنیس استان کرمان گفته که «در حال حاضر ورزش به لحاظ ساختاری در تماس مستقیم با فرهنگ بیگانه است.»

داوری افزوده است: «از معضلات و ناهنجاری‌های جدی در ورزش همین حضور مربیان مرد در ورزش بانوان است که از مصادیق بارز نفوذ فرهنگ بیگانه در بستر جنگ نرم به ورزش کشور محسوب می‌شود.»

سایت محافظه‌کار ۵۹۸ نقل قولی از احمد فردید درباره هاشمی رفسنجانی منتشر کرده که وی هاشمی را فردی آشنا به «تضاد شرع و سیاست» دانسته است.

این سایت به نقل از فردید نوشته که هاشمی «مراعات دوز و کلک‌های سیاسی را می‌داند و به آن عمل می‌کند.»

منبع این نقل قول از فردید آن‌طور که سایت ۵۹۸ اعلام کرده است کتاب «مفردات فردیدی» نوشته موسی دیباج است.

سایت نوپای «آزادی نیوز» که نزدیک به رحیم‌مشایی است از اخراج جعفر شجونی از شورای مرکزی موتلفه خبر داد.

این سایت ادعا کرده که علت اخراج شجونی انتقاد‌های وی از اعضای ارشد موتلفه در ماه‌های اخیر بوده است.

جعفر شجونی یکی از سرسخت‌‌ترین مخالفان رحیم‌مشایی است و تاکنون ادعای این سایت نزدیک به رئیس دفتر احمدی‌نژاد از سوی منبع مستقلی تائید نشده است.

مجتبی ذوالنور ادعا کرده که متن عربی سخنرانی علی خامنه‌ای در نماز جمعه تهران، هفت مرتبه در میدان تحریر مصر و در میدان معترضان پخش شده بود.

ذوالنور گفته که پس از قرائت این پیام بود که «شیخ قرضاوی به صحنه آمد و محکم ایستاد، در حالی‌که پیش از آن تمایلی برای حضور در صحنه نداشت.»

آیت‌الله نوری همدانی گفته که «اگر در نظام نقص و اشکالی است، این مساله تقصیر ما {مردم} است که از ابتدا به خوبی نظام را حمایت نکرده‌ایم.»

آقای نوری همدانی افزوده که «اگر از ابتدا حامی و پشتیبان نظام اسلامی بودیم همه چیز درست شده بود، آن وقت می‌آئیم و گلایه می‌کنیم که این طور و آن طور است.»

سعید جلیلی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ادعا کرده که آمریکا ۵۵ میلیون دلار برای راه‌اندازی ۸۷۴ سایت برای جنبش سبز اختصاص داده است.

سردار مجید خراسانی رئیس سازمان بسیج سازندگی گفته که «امروز در استان خوزستان یک گروه از جهادگران انگلیسی و اروپایی با همکاری بسیج برای اولین بار فعالیت‌های سازندگی خود را آغاز کرده‌اند.»

آیت‌الله عبدالنبی نمازی عضو مجلس خبرگان رهبری گفته که «دنیا تشنه شناخت نقش ولایت فقیه و قدرت آن در جهان اسلام است.»

سایت محرمانه‌نیوز ادعا کرد که محمدحسین یادگاری رئیس جهاد دانشگاهی با استعفای علی متقیان از سمت مدیریت خبرگزاری ایسنا موافقت کرده است.

آقای متقیان و مسئولان جهاد دانشگاهی و خبرگزاری ایسنا هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

محمود صلاحی استاندار خراسان رضوی گفته که «گناه سران فتنه به‌دلیل حمایت از منافع کشورهای غربی مانند آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی خیلی بیشتر از خود این کشور‌ها است.»

چهار روحانی بلندپایه د رشیراز مراسم سخنرانی محمود احمدی‌نژاد را به دلیل گنجاندن اجرای زنده موسیقی ترک کردند.

نام این چهار روحانی، ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس، علی‌اصغر دستغیب نماینده مجلس خبرگان، محمد‌مهدی دستغیب تولیت آستان شاهچراغ و زبرجد تولیت آستان علاء‌الدین حسین اعلام شده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفته که «ان‎شاءالله شما خواهران و برادران این نظام و مملکت را حفظ کنید؛ تا شما و امثال شما بسیجی‌ها هستید، ما نگران آینده نیستیم.»

محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفته که این سازمان در برخورد با «گروه‌های شیطان پرستی و عرفان‌های دروغین» از منطق استفاده نمی‌کند.

مهدی صرامی معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد گفت هفت سایت و وبلاگی که اخیرا ادعا کرده بودند عبد‌الله دوم پادشاه اردن، امام زمان است، فیلتر شده‌اند.

دیگربان پیش‌تر گزارشی درباره ادعای این سایت‌ها منتشر کرده بود، اما مقام‌های ارشاد با تحریف ادعای آنها مبنی بر امام زمان خواندن عبد‌الله دوم؛ اعلام کرده‌‌اند که این سایت‌ها از پادشاه اردن با عنوان خروج کننده در زمان ظهور یاد کرده‌اند.

محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز می‌گوید بر اساس آیات قرآن «تن‌ها گذاشتن رهبر از ترک نماز بد‌تر است.»

به گفته آقای قرائتی «اگر یک عمر هم نماز بخوانیم ولی رهبری درست نداشته باشیم، ضرر خواهیم کرد.»

حسینی‌شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادعا کرده که بیش از ۸۰ درصد علمای اهل سنت عضو بسیج هستند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی از مراجع تقلید گفته که «طلاب نباید عمر خود را صرف تماشای مسابقات ورزشی تلویزیون کنند، زیرا این امر کار بیهوده‌ای است.»

وبلاگ محافظه‌کار «هابیل» با انتقاد از مواضع حسین قدیانی دارنده وبلاگ «قطعه ۲۶» نوشته که متاسفانه قدیانی «فرصت تربیت شدن و ادب‌آموزی نداشته است.»

قدیانی از وبلاگ‌نویسان و روزنامه‌نگاران هتاک محافظه‌کار به شمار می‌رود که فرزند شهید است.

پیام فضلی‌نژاد در تازه‌ترین ادعای خود گفته که خانواده شیرین عبادی از خانواده‌های برجسته «فراماسونی» در ایران هستند.


www.digarban.com (2017)