دیگرخوان

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و عضو شورای نظارت بر صدا و سیما گفته که «برنامه‌های رسانه ملی نسبت به سال گذشته از نظر محتوا، تنوع و جاذبه افت شدیدی داشته‌ است.»

رمضان شجاعی درباره برنامه‌های نوروزی تلویزیون، گفت که «این برنامه‌ها بسیار ضعیف و سرشار از لودگی بوده و فقر محتوایی آن‌ها کاملاً محسوس است.»

در حالی که سرکوب‌ها در ایران همچنان ادامه دارد، زهره الهیان نماینده مجلس از مقام‌های بریتانیا خواسته پاسخگوی مطالبات مردم این کشور باشند.

خانم الهیان گفته است: «دولت انگلیس باید به خواسته مردم کشورش تن بدهد، چرا که وضعیت اقتصادی دولت انگلیس برای مردم این کشور غیرقابل پذیرش است.»

علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته که «جمهوری اسلامی نباید گزارشگر ویژه سازمان ملل برای تهیه گزارش از وضعیت حقوق بشر در ایران را بپذیرد.»

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های نماز جمعه تبریز گفته که «قاطبه مردم کشورمان و مسلمانان جهان پیام نوروزی ولی امر مسلمین را شنیدند و با جان و دل به آن جامه عمل می‌پوشانند.»

واحد مرکزی خبر گزارش کرده که «دیکتاتور یمن برای بقای حکومتش، افرادی را به نام طرفداران حکومت به خیابان‌ها می‌کشاند و برای این کار بین آن‌ها غذا توزیع می‌کند.»

این سایت نوشته که «حکومت یمن افرادی را به خیابان‌ها می‌کشاند تا نشان بدهد جایگاه مردمی دارد. یمن برای انگیزه دادن به این افراد، بین آن‌ها غذا توزیع می‌کند.»

پیش از یمن، جمهوری اسلامی از این روش برای نشان دادن پایگاه‌های مردمی خود استفاده کرده است.

آیت‌الله جوادی آملی می‌گوید که «افراد ظالم و ستم‌کار هیزم جهنم هستند و ماده منفجره این هیزم نیز پیشوایان کفر و استکبار هستند.»

وبلاگ «امت حزب‌ا‌لله» به نقل از سخنگوی مرکز بررسی جرائم سایبری سپاه اعلام کرده که سایت‌های «مستهجن فارسی ۲۲ میلیون بازدید کننده» دارند.

اداره تبلیغات اسلامی ساری در کمپ‌های نوروزی استان مازندران مبلغ مذهبی مستقر کرده است.

هدف از این اقدام «پاسخگویی به سؤالات دینی و شرعی» مسافران نوروزی اعلام شده است.

این برای نخستین‌بار است که روحانیون در کمپ‌های نوروزی مستقر می‌شوند.

رهبر شیعیان ایتالیا جوان ۲۸ ساله‌ای به نام حجت‌الاسلام عباس دی‌پالما است که در گفتگویی نحوه مسلمان شدن خود را توضیح داده است.

سایت عصر ایران نزدیک به محمدباقر قالیباف مخالفان و منتقدان برگزاری جشن‌های نوروزی را طرفداران «مکتب لودریه» خواند که روزگاری قصد تخریب بنای تخت جمشید را داشتند.

این سایت نوشته است: «بعضی‌ها وقتی نام نوروز را می‌شنوند انگار زن بابای خود را دید‌ه‌اند که با یک قاشق داغ شده، به سمت‌شان می‌آید.»

سایت محرمانه‌نیوز در یادداشتی منتقدان و مخالفان محافظه‌کار احمدی‌نژاد را «سفیانی» خطاب کرد.

سفیانی نام فردی است که براساس روایات شیعه در زمان ظهور امام دوازدهم شیعیان با وی وارد جنگ می‌شود.

حسین ابراهیمی یک نماینده روحانی مجلس گفته تا زمانی که اسلام زنده است، نوروز نیز زنده خواهد بود.

آقای ابراهیمی گفته است: «سنت حسنه نوروز با گذشت زمان زنده و زنده‌تر می‌شود زیرا اسلام زنده است و ایرانیان تا اسلام هست نوروز را با تمام رسوم و سنن پسندیده‌اش پاس خواهند داشت.»

بسیج دانشگاه‌های تهران اعلام کرد دانشجویان بسیجی همزمان با تحویل سال نو و به مناسبت «همدردی» با مردم بحرین، در مقابل سفارت این کشور تجمع کرده و شمع روشن خواهند کرد.

این در حالی است که نیرو‌های بسیج برای سرکوب اعتراض‌های مردمی ایران طی ۱۹ ماه گذشته از چوب و چماق استفاده کرده‌اند.

آیت‌الله زین العابدین قربانی نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفته که در نماز جمعه این هفته تهران شعار «خامنه‌ای زنده باد، هاشمی پاینده باد» سر داده شده است.

سایت محرمانه‌نیوز به نقل از فردی که وی را متخصص پوست نامیده نوشته که محمود احمدی‌نژاد به دلیل فشار کاری طی پنج سال گذشته ۲۰ سال پیر شده است.

این سایت افزوده که «بررسی تصاویر احمدی‌نژاد نشان می‌دهد وی در کوتاه مدت به میزان قابل ملاحظه‌ای پیر شده است.»

سایت عماریون از دیدار میرحسین موسوی با پدرش تحت تدابیر شدید امنیتی خبر داده است.

این سایت ادعا کرده که در این دیدار که زهرا رهنورد نیز حضور داشته است، نحوه رفتار ماموران با موسوی و همسرش محترمانه بوده است.

خانواده آقای موسوی هنوز این ادعا را تائید نکرده‌اند.

آیت‌الله نوری همدانی پس از سفر‌های استانی تصمیم گرفته که سفری به تانزانیا داشته باشد.

آن‌طور که خبرگزاری فارس نوشته است نوری همدانی در این سفر پنج روزه وضعیت شیعیان در تانزانیا را بررسی می‌کند.

وب‌سایت نسیم‌آنلاین اعلام کرد دولت فرانسه در واکنش به اخراج خبرنگار خبرگزاری فرانسه از تهران، کامران نجف‌زاده خبرنگار واحد مرکزی خبر در پاریس را از این کشور اخراج کرد.

این سایت نوشته که نجف‌زاده روز دوشنبه به ایران بازخواهد گشت.

سایت‌های حامی احمدی‌نژاد به طور تلویحی اعلام کرده‌اند که سردبیر سایت صراط‌‌‌نیوز و خواهر زاده حسین شریعتمداری در هک سایت وزارت صنایع دست داشته است.

این سایت‌ها نوشته‌اند که خواهرزاده شریعتمداری پس از اخراج از گروه مشاوران وزیر صنایع باعث هک شدن سایت این وزارتخانه شده است!

افشین داورپناه مدیر گروه پژوهش هنر پژوهشکده فرهنگ و هنر گفته که «مقابله با کنسرت‌هایی که به وسیله خوانندگان لس آنجلسی در ایام نوروز و یا دیگر روزهای سال در کشورهای همسایه برگزار می شود، ضروری است.»

نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها در پاسخ به پرسشی در خصوص چرایی «اشکال» خوردن تخمه در ایام عزاداری امامان شیعه نوشته که «شایسته است که در ایام سوگواری معصومین به جهت تعظیم شعائر دینی از {این اقدام} پرهیز شود.»

علی‌اکبر جوانفکر مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیت‌الله جنتی گفته «اگر من بمیرم هم روحم نیز آقای مشایی را رد صلاحیت می‌کند»، گفت: «اگر آقای جنتی این صحبت را کرده باشد واقعا جای تاسف است.»

آقای جوانفکر افزوده است: «همین‌طور الکی که نمی‌شود فردی را از صلاحیت انداخت. یک فرد مثل آقای مشایی که به قول شما این همه طرفدار دارد را همین طور نمی‌شود گفت صلاحیت ندارد.»

هفته‌نامه صبح صادق اعلام کرد بنیاد نرم‌افزار آزاد در اروپا که در حوزه مسائل اجتماعی به تحقیق و پژوهش می‌پردازد در جدیدترین موضوع خود راجع به مسائل انتخابات ایران، کتابی به نام «یدالله جوانی» رئیس معاونت سیاسی سپاه منتشر کرده است.

ید‌الله جوانی نخستین کسی بود که در چهار روز پیش از برگزاری انتخابات سال گذشته از «انقلاب مخملی» خبر داد و سپاه نیز به همین بهانه با همکاری سایر نهاد‌های وابسته به حاکمیت دست به تقلب گسترده در این انتخابات زد.

فعالیت سایت آینده‌نیوز نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی پس از فیلتر شدن متوقف شده است.

این سایت از چهارشنبه گذشته تاکنون هیچ خبر و گزارشی منتشر نکرده است.

حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نوشته که «تمامی شواهد و قرائن حکایت از آن دارند که پروژه دعوت از ملک عبدالله، توطئه‌ای موذیانه است که علیه انقلاب اسلامی و نیز، جایگاه ضد صهیونیستی و شناخته شده احمدی‌نژاد طراحی شده و کلید خورده است.»

اسفندیار رحیم‌مشایی از پادشاه اردن برای سفر به ایران دعوت به عمل آورده است.

آیت‌الله غلامعلی نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس گفته که «کشتی سازی حق ماست و دولت نبایستی اجازه دهد که مسئولان برای خرید کشتی و تعمیر آن به کشورهای دیگر سفارش دهند.»

محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی‌نژاد که خود متهم به فساد اقتصادی است گفته که «دولت با طرح شفاف سازی، دست مفسدان اقتصادی را قطع خواهد کرد.»

بهروز کمالوندی معاون آمریکای وزارت امور خارجه می‌گوید که مجلس شورای اسلامی یکی از «قوی‌ترین و موثر‌ترین مجالس قانون‌گذاری دنیا است.»

وبلاگ «باز‌باران» فایل صوتی اظهارات آیت‌الله‌ وحید خراسانی در فاسد خواندن دولت محمود احمدی‌نژاد را منتشر کرد.

سایت مرکز خبر حوزه به مناسبت تولد امام یازدهم شیعیان نوشته که وی بدون آنکه از محل تولد خود (مدینه) خارج شده باشد به چند زبان مسلط بوده است.

آن‌طور که این سایت نوشته است، امام حسن عسگری به زبان‌های تركى، رومى، خزرى و... سخن می‌گفته است.


www.digarban.com (2017)