دیگرخوان

سایت دادنا گزارش کرده حقوق خبرنگارانی که قرار است در روزنامه «هفت صبح» متعلق به رحیم‌مشایی کار کنند، دو برابر حقوق سایر خبرنگارانی است که در رسانه‌های دیگر کار می‌کنند.

به گزارش سایت راهبرد‌نیوز علی لاریجانی رئیس مجلس قصد دارد وب‌سایتی را برای ارائه دیدگاه‌های خود راه‌اندازی کند.

فرشاد خوشنویسان رئیس اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان قم از راه‌اندازی مرکز فقهی استانداردهای حلال در این استان خبر داد و گفت این مرکز برای نخستین بار در ایران راه‌اندازی خواهد شد.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشته که دست‌اندرکاران یک نشریه داخلی مربوط به یکی از سازمان‌های فرهنگی که اخیراً در ۶۰ صفحه منتشر شده، ۳۰ عکس از رئیس این سازمان را در این شماره نشریه به چاپ رسانده‌اند.

در نشست مشترک مرکز مدیریت حوزه علمیه تهران و سازمان وظیفه عمومی ناجا، خروج بدون وثیقه مالی طلاب تهرانی از کشور به تصویب رسید.

این مطلب را معاون امور طلاب حوزه علمیه تهران به مرکز خبر حوزه گفته است.

محمد شریف ملک‌زاده، دبیرکل شورای امور ایرانیان خارج از کشور از تاسیس خبرگزاری ویژه ایرانیان خارج از کشور خبر داده است.

وی گفته که این خبرگزاری که بخش خصوصی تا دو هفته دیگر آن را راه‌اندازی خواهد کرد، در داخل و خارج ایران فعال خواهد بود.

سایت راهبرد‌نیوز خبر داده که امیر محبیان در آستانه برگزاری انتخابات مجلس، قصد دارد خبرگزاری آریا را به قیمت ۳۰۰ میلیون تومان بفروشد.

خبرگزاری آریا به صاحب امتیازی امیر محبیان، مجوز خود را در سال ۱۳۸۵ از هیات نظارت بر مطبوعات و خبرگزاری‌های غیردولتی دریافت کرده است.

محمود احمدی‌نژاد در نشست خبری خود با خبرنگاران اعلام کرد یکی از موسسان خبرگزاری فارس بوده است.

خبرگزاری فارس در سال‌های اخیر گزارش‌های غیر واقعی و شایعات فراوانی علیه مخالفان دولت منتشر کرده است.

از احمدی‌نژاد و خبرگزاری فارس با عنوان دروغگو‌ترین رئیس دولت و خبرگزاری در جمهوری اسلامی یاد می‌شود.

اسماعیل احمد‌مقدم فرمانده پلیس گفته که فیس‌بوک و توئیتر ناراضیان و مجرمان را سازماندهی می‌کنند.

مقام جمهوری اسلامی از شبکه‌های اجتماعی با عنوان ابزار جنگ نرم یاد می‌کنند

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی گفته که «ویژگی‌های امام خامنه‌ای چنان است که یافتن مشابهی برای ایشان عملاً در حد محال و ناممکن است.»

چفیه آیت‌الله علی خامنه‌ای توسط یکی از شعرا و فیلم‌سازان «ارزشی» به بهزیستی تربت حیدریه اهدا شد.

اسد‌الله بادامچیان قائم‌مقام موتلفه گفته که میرحسین موسوی «در دورانی که در حزب {جمهوری اسلامی} فعال بود جورابی به پا داشت که در حاشیه آن شعار مرگ بر آمریکا نقش بسته بود و آن را به همه نشان می‌داد.»

سایت ابصار‌نیوز با انتقاد از پیام تسلیت اکبر هاشمی رفسنجانی به میرحسین موسوی نوشته که هاشمی سال ۹۰‌‌ همان هاشمی دو سال پیش است.

این سایت در یادداشت خود اتهامات قدیمی محافظه‌کاران علیه موسوی و هاشمی را تکرار کرده است.

سایت «دولت‌یار» نوشته که در آستانه برگزاری انتخابات مجلس، روابط عمومی مجلس با شناسایی مطبوعات استانی پرتیراژ در حدود ۳۰ استان و برخی روزنامه‌های سراسری، قراردادهایی با برخی از آن‌ها جهت پوشش اخبار مجلس با محوریت هیات رئیسه مجلس منعقد کرده است.

خبر راه‌اندازی «اینترنت ملی» از شهریور ماه سال ۱۳۹۰ دروغ اول آوریل سایت «کمترین» است که براساس خبر سال ۱۳۸۵ خبرگزاری فارس بازنشر شده است.

اسماعیل کوثری نماینده مجلس گفته که پیام تسلیت هاشمی رفسنجانی به مناسبت درگذشت پدر میرحسین موسوی ثابت کرد که وی هنوز «مسیر فتنه» را دنبال می‌کند.

خبرگزاری پانا گزارش کرد مرتضی تمدن استاندار تهران تعطیلات نوروزی خود را به همراه خانواده و برخی از مسئولان در سواحل زیبای لبنان سپری کرده است.

منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه گفته که صادق خرازی از سیاست خارجی صرفاً خالی‎بندی و التماس برای مذاکره با آمریکایی‌ها را می‌داند.

آقای متکی این اظهارات را در واکنش به انتقاد‌های چند روز گذشته صادق خرازی از عملکرد وزارت خارجه زمان خود مطرح کرده است.

ملک عبد‌الله پادشاه اردن پس از مخالفت آیت‌الله علی خامنه‌ای با سفر وی به ایران٬ با ارسال تلگرامی روز جمهوری اسلامی را به وی تبریک گفت.

ملک عبد‌الله همچنین در تلگرام جداگانه‌ای این روز را به محمود احمدی‌نژاد تبریک گفته است.

داریوش سجادی نوشته که سایت «محرمانه‌نیوز» یکی از یادداشت‌های وی را دزدیده و با تحریف به نام دیگری بازنشر کرده است.

سایت «محرمانه‌نیوز» یکی از مشهور‌ترین سایت‌هایی است که همواره از رهبر جمهوری اسلامی با عنوان «امام» یاد می‌کند و در عین حال اخبار٬ گزارش‌ها و یادداشت‌های دیگران را دزدیده و به نام گزارش «اختصاصی» بازنشر می‌کند.

آیت‌الله حائری شیرازی گفته که «لازمه نصیحت​پذیری دولت از مراجع تقلید این نیست که هر چه آن‌ها می‌​گویند دولت بگوید چشم.»

وی گفته که مراجع تقلید برای چگونگی اجرای نصایح خود راهکار نیز ارائه کنند.

سایت محر‌مانه‌نیوز در اقدامی بی‌سابقه از عملکرد فرماندهان سپاه پاسداران تمجید‌های فراوانی کرده است.

این سایت از فرماندهان سپاه با عنوان «سرداران رشید اسلام» یاد کرده و نوشته که این سپاه پاسداران است که «شرایط جدید خاورمیانه را بر خلاف میل غربی‌ها و آمریکایی‌ها» مدیریت می‌کند.

انتشار این یادداشت دو هفته پس از آنکه گروهی از سایت‌‌‌های حامی رحیم‌مشایی حملاتی متوجه برخی فرماندهان سپاه کردند٬ صورت می‌گیرد.

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی از روحانیون بلند‌پایه قم با انتقاد از شعار‌‌های ملی‌گرایانه تیم محمود احمدی‌نژاد گفته که این مذهب و روحانیت است که ایران را نگه داشته است.

آقای جوادی عاملی گفته که «رویکرد نظام اسلامی ما قرآنی است و با این رویکرد حیات خود را ادامه می‌دهد تا این امانت به دست صاحب اصلی آن حضرت صاحب الامر (عج) تقدیم شود.»

سایت الف در یادداشتی نوشته که میرحسین موسوی در انتخابات سال ۱۳۸۸ محافظه‌کاران را مجبور کرد به محمود احمدی‌نژاد رای بدهند.

بسیاری از محافظه‌کاران در حال حاضر نیز مخالف احمدی‌نژاد هستند اما به خاطر حمایت علی خامنه‌ای از دولت وی حاضر نیستند مخالفت خود را علنی کنند.

آیت​الله علی اسلامی عضو مجلس خبرگان رهبری گفته که «برخی نزدیکان دولت نفوذی هستند.»

آقای اسلامی هیچ نامی از این نفوذی‌هایی که گفته است در بدنه دولت حضور دارند٬ نبرده است.

محمدحسین صفار هرندی گفته که «کسانی نسخه‌هایی به نام دولت بیرون می‌دهند که محصول نهایی آن هرهری مسلکی است حتی بالا‌تر از لیبرالیسم.»

حسین پاکدل، نویسنده و کارگردان تئا‌تر درباره سرنوشت سریال «پرفسور حسابی» گفته که «قرار نیست این سریال را بسازم، فیلمنامه را نوشته‌ام اما در تلویزیون گفته‌اند که دکتر حسابی فراماسونر است و ساخت سریالی درباره ایشان در اولویت کار ما نیست.»

در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۹۰، تعرفه ورودی مشروبات الکلی، چهار درصد تعیین شده است. این در حالی است که بر اساس قوانین جمهوری اسلامی مشروبات الکلی جزو کالاهای ممنوع الورود است.

سایت ابصارنیوز با انتشار یادداشتی ادعا کرده که قیام شیعیان بحرین ناشی از تاثیرات سریال مختار بوده است.

این سایت به نقل از یک شیعه بحرینی نوشته که مقام‌های ایران باید ساخت سریال‌هایی از این دست را در دستور کار خود قرار دهند.

حمیدرضا فولادگر عضو کمیسیمون ماده ۱۰ احزاب گفته که هفت حزبی که اسفندیار رحیم‌مشایی از آن‌ها حمایت می‌کند از این کمیسیون درخواست کسب مجوز کرده‌اند.


www.digarban.com (2017)