دیگرخوان

عبدالرضا هلالی از مداحان تهران با انتشار نامه‌ای تیم محمود احمدی‌نژاد را جریانی انحرافی و فتنه‌گر نامید و هرگونه «توهین و بی‌حرمتی به منصور ارضی» را محکوم کرد.

هلالی بعد از منصور ارضی و سعید حدادیان سومین مداحی است که به جمع مخالفان تیم احمدی‌نژاد پیوسته است.

سایت «سفیر» خبر داده که محمود احمدی‌نژاد برای چهارمین روز متوالی از حضور در نهاد ریاست جمهوری خودداری کرده است.

احمدی‌نژاد که روز گذشته (یکشنبه) نیز در جلسه هیات دولت شرکت نکرده بود٬ امروز هم در نهاد ریاست جمهوری حاضر نشده است.

سایت «راهبرد نیوز» گزارش کرد در راستای ایجاد تغییرات ساختاری در وزارت امور خارجه، طرح انتقال ۴۰۰ کارمند متخصص از سایر دستگاه‌ها به این وزارتخانه آغاز شده است.

سایت انتخاب از احضار محمد سعیدی امام جمعه قم به دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای خبر داد.

این سایت نوشته که دفتر آقای خامنه‌ای با احضار این روحانی از اظهارات وی درباره نحوه تولد رهبر جمهوری اسلامی به شدت انتقاد کرده است.

آقای سعیدی گفته که علی خامنه‌ای در زمان تولد «یا علی» گفته است.

عباس عالی‌زاده مدیر روابط عمومی دانشجویان متحصن جنوب کشور از حرکت ۲۰۰ دانشجو با دو فروند کشتی از بندر بوشهر به سمت بحرین خبر داد.

عالی‌زاده گقته که این حرکت به صورت «خودجوش» بوده و از کسی مجوزی دریافت نشده و کشتی‌ها نیز شخصی است.

سایت «عبرت‌نیوز» گزارش کرده که در سفر استانی هیات دولت به کردستان٬ حیدر مصلحی وزیر اطلاعات حضور ندارد.

اعضای هیات دولت به ریاست احمدی‌نژاد به استان کردستان سفر کرده‌اند.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه می‌توان وزارت اطلاعات در کشور را تبدیل به سازمان اطلاعاتی کرد، گفت: «اطلاعات کشور باید زیر نظر حاکمیت بوجود بیاید.»

سایت امنیتی «بولتن‌نیوز» از فیلتر شدن سایت «دولت‌یار» خبر داد.

این سایت نوشته که در آخرین ساعات روز گذاشته «دولت‌یار» اقدام به انتشار خبری «کذب» درباره برکناری حیدر مصلحی وزیر اطلاعات کرد که با اقدام «به موقع مسئولین قضایی» فیلتر شد.

«دولت‌یار» شامگاه سه‌شنبه اعلام کرده بود احمدی‌نژاد پس از دیدار با علی خامنه‌ای از برکناری قطعی مصلحی خبر داده بود که خبر خود را پس از چند ساعت حذف کرد.

حسین الله‌کرم دبیر شورای هماهنگی حزب‌الله گفته که دولت محمود احمدی‌نژاد در وقایع پس از انتخابات خود را پشت سر علی خامنه‌ای پنهان کرد.

این برای نخستین‌بار نیست که حامیان خامنه‌ای به سکوت دولت احمدی‌نژاد در برابر انتقاد‌ها و حملات به عملکرد رهبر جمهوری اسلامی در دو سال گذشته اعتراض می‌کنند.

سایت «دولت‌یار» نوشته که محافظه‌کاران تلاش‌ها برای کسب کرسی‌های مجلس از طریق تخریب دولت محمود احمدی‌نژاد را آغاز کرده‌اند.

این سایت نوشته است «حربه تخریب احمدی‌نژاد نزد خواص و ایجاد پتانسیل خروش و اعتراض نزد عوام» از سوی محافظه‌کاران در حال اجرا است.

به گزارش سایت «ابصار‌نیوز» پدر «شهیدان پورزند» گفته که «در دیدارهای خصوصی که به اتفاق حاج خانم به حضور مقام معظم رهبری رسیدیم متوجه شدیم ایشان اطلاعات ورزشی بی‌نظیری دارند و هر چه من در مورد کشتی و ورزش می‌گفتم ایشان کامل‌تر و جامع‌تر آن را متذکر می‌شدند.»

سایت «برای هم» ادعا کرده که آیت‌الله محمود هاشمی شاهرودی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را نپذیرفته است.

این سایت نوشته است بعد از آنکه اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار با علی خامنه‌ای از آمادگی خود برای کناره‌گیری از مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد٬ از هاشمی شاهرودی با عنوان جایگزین وی سخن به میان آمد.

سایت «برای هم» افزوده که هاشمی شاهرودی دلیل رد این منصب را حفظ اکبر رفسنجانی در ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و نگاه داشتن پیوند وی با نظام جمهوری اسلامی ذکر کرده است.

سایت «محرمانه‌نیوز» نوشته که برخی حامیان علی خامنه‌ای اسیر برنامه‌های جاسوسی غرب به خصوص موساد شده‌اند.

به نوشته این سایت «نابلدان جریان اصولگرایی با اسیر شدن در دام برنامه مخوف سازمان‌های امنیتی غرب و صهیونیستی فحاشی و توهین مستقیم به {احمدی‌نژاد} و معتمدان وی را به طور علنی آغاز کرده‌اند.»

وبلاگ محافظه‌کار «خرابه» پس از وبلاگ «آهستان» اعلام کرد که دیگر خود را حامی محمود احمدی‌نژاد نمی‌داند.

این وبلاگ با حمایت از اعلام برائت امید حسینی (نویسنده وبلاگ آهستان) از احمدی‌نژاد نوشته است: «من هم مانند حسینی حساب خودم را از احمدی‌نژاد جدا می‌کنم و دیگر خود را احمدی‌نژادی نمی‌دانم.»

سایت «محرمانه‌نیوز» متعلق به رحیم‌مشایی یک هفته پس از آنکه مصباح یزدی اعلام کرد علی خامنه‌ای را بالا‌تر از سید خراسانی می‌داند، با انتشار بادداشتی نوشت که مقام احمدی‌نژاد بالا‌تر از شعیب‌ابن صالح است.

سید خراسانی و شعیب‌ابن صالح براساس روایات شیعه دو تن از یاران امام دوازدهم شیعیان هستند.

سایت برنا متعلق به سازمان ملی جوانان از دستگیری روز گذشته (یکشنبه ۲۸ فروردین) علی‌اکبر سیچانی کارگردان مستند «ظهور بسیار نزدیک است» خبر داد.

قوه قضائیه پیش‌تر اعلام کرده بود که بررسی پرونده این مستند جنجالی را در دستور کار خود داده است.

سایت تریبون مستضعفین اعلام کرد نخستین پایان‌نامه دانشجویی در مقطع کار‌شناسی ارشد با موضوع «بررسی آثار سفرهای استانی هیات دولت بر توسعه منطقه‌ای» با هدف اصلی بررسی میزان تاثیر سفرهای استانی هیات دولت نگارش یافت.

رمضان شجاعی کیاسری یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفته که «برخی مداحان برای بزرگ شدن، فحاشی می‌کنند.»

به گفته آقای شجاعی کیاسری «بساط رفتارهای آسیب زننده و فحاشی به مسئولان باید برچیده شود.»

خبرگزاری فارس از آتش زدن عمدی موسسه سینمایی محمدعلی زم خبر داد.

آقای زم به این خبرگزاری گفته که در این آتش‌سوزی عمدی که از سوی فردی نا‌شناس صورت گرفت حدود دو میلیون دی‌وی‌دی، دستگاه‌ها، در و پنجره، ساختمان و سنگ‌ها آسیب دیده است.

سایت تابناک نوشته که علی خامنه‌ای به مناسبت درگذشت میر اسماعیل موسوی به خاندان موسوی تسلیت گفته است.

این سایت نوشته که پیام تسلیت آقای خامنه‌ای را محمد گلپایگانی مسئول دفتر وی با حضور در منزل میرعبدالله موسوی فرزند ارشد میر اسماعیل موسوی به خانواده آنها ابلاغ کرده است.

این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که میرحسین موسوی دیگر فرزند میراسماعیل موسوی با موافقت رهبر جمهوری اسلامی ماه‌هاست در حبس خانگی بوده و نیرو‌های امنیتی به وی اجازه ندادند در مراسم تشیع جنازه پدرش شرکت کند.

سایت «برای هم» به نقل از اسفندیار رحیم‌مشایی گزارش کرده که وی قصد ندارد در انتخابات مجلس نهم شرکت کند.

آقای رحیم‌مشایی به این سایت گفته که «بنده هیچ قصدی برای شرکت در انتخابات مجلس ندارم.»

وی در عین حال گفته که «مگر الان کسی برای نمایندگی مجلس نامزد می‌شود؟»

سعید حدادیان از مداحان منتفد دولت گفته که «وضعیت فعلی حجاب با کاباره‌ها فرقی نمی‌کند. بالاخره شتر دزدی با تخم مرغ دزدی شروع می‌شود.»

حدادیان افزوده که «متاسفانه برخی آقایان به میدان دادن به بدحجابی به شکل یک ابزار نگاه می‌کنند.»

سایت مشرق نیوز به نقل از هفته نامه ۹ دی ادعا کرده که هاشمی رفسنجانی قصد کناره‌گیری از سمت ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را دارد و این تصمیم خود را با مقامات عالی نظام نیز در میان گذاشته است.

این سایت از محمود هاشمی شاهرودی با عنوان جایگزین احتمالی هاشمی رفسنجانی نام برده است.

دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکنون این خبر را تائید نکرده است.

سایت عماریون اعلام کرد به زودی ثبت‌نام از استشهادیون آماده اعزام به مناطق درگیر آغاز خواهد شد.

این سایت به نقل از حسین الله‌کرم نیز نوشته که یکی از استراتژی‌های حزب‌الله در ایران «حرکت با کشتی‌ها به سمت بحرین و کمک رساندن عملی به مردم مظلوم» این کشور است.

«خبرنامه دانشجویان ایران» گزارش کرده که «بسیج نهاد ریاست جمهوری با پخش چشم‌گیر بلیط فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین بیشتر کارکنان خود را به سوی تماشای این فیلم سوق داده است.»

به نوشته این سایت «پخش گسترده بلیط این فیلم بدون آگاهی مسئولین این قسمت از نهاد ریاست جمهوری آگاهی انجام شده است.»

نهاد نمایندگی علی خامنه‌ای در دانشگاه‌ها به پرسش دانشجویی مبنی بر اینکه «استاد ما بدحجاب است و در هنگام نوشتن مطالب روى تخته سیاه، دست و موهاى سر او بیش از اندازه ظاهر می‌‏شود؛ تکلیف ما چیست؟» پاسخ داده است.

این سایت به نقل از برخی مراجع تقلید و علی خامنه‌ای نوشته که دیدن چنین استادی «هرچند بدون قصد لذت هم باشد٬ اشکال دارد.»

وبلاگ «امت حزب‌الله» از فحاشی گروهی از مداحان در هیات‌ها انتقاد کرده و نوشته است در برخی از این هیات‌ها «از مشایی تا قالیباف، از رئیس امور مساجد تا قرائتی، از میرحسین تا کروبی، از خاتمی تا هاشمی فرقی نمی‌کند اینجا تفسیر به رای مهم است؛ یکی سلمان رشدی، دیگری عمر سعد و آن یکی حرام‌زاده تشخیص داده می‌شود.»

این وبلاگ نوشته است: «امروز منبر از دست امثال حضراتی همچون مجتهدی، کنی، فلسفی، خوانساری، شاه‌آبادی، برهان، کافی و... خارج شده و به دست کسانی افتاده که از یاد برده‌اند محرم، رمضان و صفر بهترین فرصت برای توصیه‌های اخلاقی و نزدیک‌‌تر کردن مردم به خدا بود.»

حمیدرضا فولادگر یک عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفته که در حال حاضر بیش از دو هزار و ۵۰۰ حزب در ایران وجود دارد.

به گفته آقای فولادگر از میان این احزاب تنها حدود ۱۰ تا ۱۵ حزب فعال هستند و به صورت مداوم در موارد مختلف اقدامات مربوطه را انجام می‌دهند.

لطف‌الله سپهر مدیرکل اداره ارشاد استان خوزستان گفته که «جنگ غربی‌ها علیه اسلام و تشیع بسیار جدی است به گونه‌ای که در شرایط فعلی روزانه بیش از ۵۰ میلیون کلمه خبری علیه تشیع منتشر می‌شود.»

آقای سپهر نگفته که مسئولان وزارت ارشاد این آمار را چگونه به دست آورده‌اند.

سایت «ندای انقلاب» وابسته به یک نهاد‌ امنیتی ادعا کرده که «مهدی کروبی در هفته بین دو تا سه بار به استخر رفته و سایر وسایل تفریحی نیز مثل سابق در اختیار وی قرار دارد.»

این سایت همچنین نوشته که «رفت و آمد خانوادگی کروبی بر عکس ادعاهای مطروحه کاملا آزاد و راحت در حال انجام شدن است و فرزندان و اقوامش با آرامش به منزل وی رفت و آمد می‌کنند.»

ادعای این سایت در شرایطی مطرح می‌شود که مهدی کروبی و همسرش حدود دو ماه است که در حصر خانگی قرار گرفته و کلیه روابط آنها قطع شده است.


www.digarban.com (2017)