دیگرخوان

علیرضا سجادپور گفته است: «به آنهایی که نگران بودند فیلم پایان‌نامه درباره ندا آقاسلطان باشد، نوید می‌دهم دو فیلم درباره ندا آقا سلطان در حال ساخت است تا بر نگرانی‌هایشان افزوده شود.»

سایت «یکشنبه» اعلام کرد امیرطاهر حسین خان، خسرو نقیبی و مجتبی ناوندی سه روزنامه‌نگار شاغل در رسانه‌های حامی دولت٬ احضار و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.

مجلس به افزایش سن بازنشستگی در وزارت اطلاعات از ۶۰ سال به ۶۵ سال رای داد.

این مصوبه در ادامه رای به طرحی یک فوریتی از سوی روح‌الله حسینیان بود که تاکید داشت باید بیشتر از تجارب کارکنان وزارت اطلاعات استفاده شود.

به گفته کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ​ملی و سیاست خارجی «اغلب اعضای کادر وزارت اطلاعات در سن بازنشستگی هستند و این وزارتخانه نیازمند تربیت کادر جدید اجرایی است.»

جلال یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد در مجلس در نطق امروز خود گفت: «حال كه به حمدالله رئیس‌جمهور حكم حكومتی رهبر انقلاب را پذیرفته‌، به دلیل اشتباهی كه در این چند روز مرتكب شده‌ صادقانه، خالصانه و خاضعانه توبه كند.»

وبلاگ محافظه‌کار «آسمانه» در پستی با عنوان «ولایتمداری را از سامی یوسف بیاموزیم» نوشته است تنها خواننده‌ای در جهان اسلام که به «فرموده آقا» درباره غزه، سیل پاکستان و تحولات خاورمیانه ترانه خواند، سامی یوسف بود.

این وبلاگ‌نویس در ادامه نوشته است: «و من و توی شیعه باید بمیریم که سامی یوسفی که هر جا نامش را می‌بری ــ بر خلاف تفکر حضرت آقا ــ سوال می‌کنند سنی است یا شیعه، از همه ما ولایت مدارتر است.»

سایت «دی‌نا» اعلام کرده که دادگاه ویژه مداحان به منظور رسیدگی به تخلفات آن‌ها، توسط خانه مداحان ایران تشکیل خواهد شد.

یک وبلاگ‌نویس محافظه‌کار نوشته که عربستان سعودی با سفر علی‌اکبر صالحی وزیر خارجه دولت دهم به ریاض مخالفت کرده است.

به نوشته این وبلاگ‌نویس٬ مقام‌های عربستانی اعلام کرده‌اند در صورتی که جمهوری اسلامی از آن‌ها بابت مسائل اخیر منطقه عذرخواهی کند حاضر به پذیرش صالحی خواهند بود.

محمود احمدی‌نژاد وجود رمال در هیات دولت را «شایعه» دانست و گفت: «بحث‌های شنیده شده در خصوص رمال در دولت باعث انبساط خاطر شد.»

احمدی‌نژاد بعد از حملات دو هفته‌ای که محافظه‌کاران حامی خامنه‌ای علیه او داشته‌اند، افزود: «اگر بنا باشد رمال و جن‌گیر کارایی داشته باشند چرا آنان کاری برای خودشان نمی‌کنند.»

اظهارات رئیس دولت دهم در شرایطی ایراد شده که وی پس از ۱۱ روز قهر، نه تنها مجبور به پذیرش ادامه کار حیدر مصلحی به عنوان وزیر اطلاعات شد، بلکه بسیاری از افراد نزدیک به تیم او نیز دستگیر شده‌اند.

خبرگزاری فارس نوشته است که عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما «به دلیل یک اتفاق خوشایند» اعضای هیات دولت را به بستنی مهمان کرده است.

اگرچه در این خبر اشاره مستقیمی به این اتفاق نشده، اما به نظر می‌رسد شرکت محمود احمدی‌نژاد و حیدر مصلحی در جلسه امروز هیات دولت دلیل این دعوت بوده است.

ضرغامی همچنین گفته است که «رسانه ملی علیه کسی کار نمی‌کند.»

مهدی طائب رئیس شورای مرکزی قرارگاه عمار از احمدی‌نژاد خواست راجع به اینکه مدتی در هیات دولت حضور پیدا نکرده است٬ توضیح دهد.

طائب گفته که «چنانچه عدم حضور آقای احمدی‌نژاد در هیات دولت به خاطر مخالفت با حکم ولی فقیه بود، بر گردن ایشان است که کفاره آن را بدهد.»

وب‌سایت جوان آنلاین اعلام کرده که حسین نوبختیان «لیدر رسانه‌ای» تیم احمدی‌نژاد با خودروی «سانتافه» از دست ماموران امنیتی گریخته است.

این سایت همچنین نوشته که نوبختیان قصد فرار از کشور را دارد.

پیش‌تر برخی رسانه‌ها از تحت تعقیب بودن حسین نوبختیان خبر داده بودند.

یک وبلاگ‌نویس محافظه‌کار گزارش‌ها درباره ارتباط دو جن‌گیر (عباس غفاری و علی یعقوبی) با تیم محمود احمدی‌نژاد را تائید کرد.

این وبلاگ‌نویس همچنین از بازداشت علی یعقوبی خبر داده است.

سایت «فردا‌نیوز» گزارش کرده که بخش ویژه خبری شبکه یک سیما خواستار برخورد جدی با شیادان٬ جن‌گیران و رمالان شده است.

این سایت نوشته در برنامه ویژه خبری گفته شده که استفاده از جن‌گیران در ایران «به جاهای باریک‌تر رسیده است که بیشتر از این موضوع را باز نمی‌کنیم.»

خبرگزاری آنا به نقل از شبستان اعلام کرد که وزارت ارشاد ۲۰ میلیارد تومان به عنوان بودجه ویژه برای برخورد با وب‌سایت‌ها اختصاص داده است.

عیسی زارع‌پور رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد با اعلام این خبر گفته که «روزانه سه هزار تخلف در فضای مجازی کشور اتفاق می‌افتد.»

سایت «جهان‌نیوز» گزارش‌ها در خصوص بازداشت تعدادی از اعضای تیم محمود احمدی‌نژاد را تائید کرد.

این سایت نوشته که «عملیات شناسایی اعضای شبکه جریان انحرافی و مرتبطین با آن‌ها آغاز شده و کلیه فعالیت‌های آشکار و پنهان این جریان تحت رصد نهادهای مسئول قرار گرفته است.»

به نوشته جهان‌نیوز «یک جن‌گیر و رمال مشهور که سابقه همکاری با برخی اعضای دولت اصلاحات را نیز در کارنامه خود دارد اخیرا توسط یک نهاد امنیتی بازداشت شده و اعترافات هولناکی را اقرار نموده است.»

سایت اعتدال از بازداشت ۲۵ تن از مرتبطین با اسفندیار رحیم مشایی، توسط یکی از دستگاه‌های امنیتی خبر داد.

این سایت نوشته که همسر دکتر حسین فاطمی و خانم الف. الف که حامل منشور کوروش در روز رونمایی از این اثر تاریخی بود، در میان دستگیرشدگان هستند.

این گزارش حاکی است که در بین دستگیرشدگان برخی مدعیان علوم غریبه نیز وجود دارند.

مهدی خزعلی نوشته سعید تاجیک که سال گذشته در شهر ری به فائزه هاشمی فحاشی کرده بود ۱۶ روز است در سلول انفرادی به‌سر می‌برد.

به نوشته خزعلی «سعید تاجیک در سلول انفرادی است و امکان تماس با خانواده را به او نمی‌دهند.»

مهدی توکلی فرمانده انتظامی استان قم گفت که «در دفترچه کنکور سراسری الزامی بودن چادر برای دختران در دانشگاه‌های قم» درج خواهد شد.

آقای توکلی گفته که شورای فرهنگ عمومی استان قم الزامی بودن چادر برای دختران در دانشگاه‌های این استان را تصویب کرده است.

دفتر علی خامنه‌ای از دعوت سعید حدادیان برای شرکت در مراسم عزاداری ایام فاطمیه خودداری کرد.

سایت هفته نامه آنلاین «یکشنبه» گزارش کرده است: «سعید حدادیان که عبارات زشتی به یاران رییس جمهور نسبت داده بود، به مراسم عزاداری بیت رهبری دعوت نشده است.»

سایت نوپای «آئین‌نیوز» که در روز‌های اخیر جایگزین سایت مسدود شده «محرمانه‌نیوز» شده بود٬ روز یکشنبه فیلتر شد.

«آئین‌نیوز» که به تیم احمدی‌نژاد وابسته است٬ با اعلام این خبر نوشته که «متاسفانه علی‌رغم منش اصولگرایانه و حمایت از حریم ولایت همچنان به طور تسلسلی سایت‌های حامی دولت فیلتر می‌شوند.»

سایت الف در یادداشتی نوشته که ادامه سکوت محمود احمدی‌نژاد «با هرتوجیهی که باشد آثار مخربی بر افکار و اذهان عموم و خواص جامعه بجای می‌گذارد.»

احمدی‌نژاد بیش از یک هفته است که در اعتراض به ابقای حیدر مصلحی در وزارت اطلاعات از سوی آیت‌الله خامنه‌ای از حضور در نهاد ریاست جمهوری خودداری کرده است.

سایت عماریون در خبر کوتاهی نوشته که محمود احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۴ از واژه ولایت فقیه ۲۶ بار در سخنرانی‌های خود استفاده کرده است.

این سایت نوشته که در سخنرانی‌های سال ۱۳۸۸ احمدی‌نژاد تنها هفت واژه ولایت مطلقه فقیه دیده می‌شود و در سال ۱۳۸۹ نیز این واژه سه بار در سخنرانی‌های رئیس دولت دهم تکرار شده است.

وبلاگ «احمدی‌نژاد در محاصره» اعلام کرد رئیس دولت دهم تصمیم گرفته است به هر قیمتی که شده مقابل جبهه «تحمیل‌گران» بایستد.

این وبلاگ نوشته که احمدی‌نژاد در اعتراض به تحمیل حیدر مصلحی «به خانه رفته و خانه نشین شده و در اعتراض به تحمیل‌گران، تحصن کرده است٬ مصلحی باید استعفاء دهد.»

در عنوان اصلی این وبلاگ نوشته شده که «احمدی‌نژاد را خدا رئیس جمهور کرد. حصر احمدی‌نژاد را بشکنیم.»

سایت «نهال‌نیوز» اعلام کرد تاکنون ۱۰۰ نماینده مجلس طرح سئوال از محمود احمدی‌نژاد را امضا کرده‌اند.

پیش‌تر اعلام شده بود تنها ۵۲ نماینده این طرح را امضا کرده‌اند.

سایت «آئین‌نیوز» وابسته به تیم احمدی‌نژاد گزارش خبرگزاری فارس مبنی بر گفتگوی تلفنی رئیس دولت دهم با رئیس جمهور ترکمنستان را تکذیب کرد.

این سایت نوشته که خبرگزاری فارس در اقدامی غیر اخلاقی دست به جعل چنین خبری زده است.

به نظر می‌رسد رسانه‌های حامی رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به غیبت احمدی‌نژاد در جلسات هیات دولت با انتشار چنین خبر مجعولی تلاش کرده‌اند نشان بدهند که احمدی‌نژاد به نهاد ریاست جمهوری بازگشته است.

سایت «هفت صبح» وابسته به تیم احمدی‌نژاد گزارش کرد رئیس دولت دهم تنها در صورتی در برنامه تلویزیونی هفته آینده شرکت می‌کند که بتواند به طور زنده حرف‌های خود را بزند.

این سایت به نقل از یک منبع نزدیک به دفتر احمدی‌نژاد نوشته که رئیس دولت دهم قصد دارد در گفتگویی مستقیم با مردم درباره برخی مشکلات به وجود آمده سخن بگوید اما «ابهاماتی در مورد پخش زنده این گفتگو به وجود آمده است.»

«هفت صبح» هیچ اشاره‌ای به این مشکلات نکرده است٬ امام اعلام کرده که محمود احمدی‌نژاد در برنامه ضبط شده شرکت نخواهد کرد.

سایت «آتی‌نیوز» نزدیک به محمدباقر قالیباف بدون آنکه نامی از عباس امیری‌فر امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری بیاورد٬ نوشته که وی گزینه مورد نظر احمدی‌نژاد برای وزارت اطلاعات است.

این سایت به نقل از امیری‌فر نوشته که احمدی‌نژاد در معرفی وی به عنوان وزیر اطلاعات عقب‌نشینی نخواهد کرد.

سایت نهال‌نیوز ادعا کرد محمود احمدی‌نژاد دچار بیماری آنفولانزا شده و به همین علت در نهاد ریاست جمهوری حاضر نمی‌شود.

طلاب و روحانوین تبلیغی-رزمی تیپ مستقل ۸۳ امام جعفر صادق‌ در نامه‌ای از علی خامنه‌ای خواستند علیه عربستان و بحرین اذن جهاد بدهد.

سایت فرارو اعلام کرد محمود احمدی‌نژاد از مصطفی محمد نجار وزیر کشور خواسته از سمت خود کناره‌گیری کند.

وزارت کشور یکی از مهم‌ترین وزارتخانه‌هایی است که وزیر آن با نظر مستقیم علی خامنه‌ای عزل و نصب می‌شود.


www.digarban.com (2017)