وبلاگ هابیل:

وبلاگ‌های زنجیره‌ای محافظه‌کار به «نهاد‌های مگو» وابسته‌اند

همایش وبلاگ‌نویسان محافظه‌کار گیلان

وبلاگ محافظه‌کار «هابیل» از فعالیت وبلاگ‌هایی زنجیره‌ای در فضای مجازی فارسی زبان خبر داد که به موسسات و نهاد‌های «مگو» وابسته‌اند.

میثم رمضانعلی از وبلاگ‌نویسان محافظه‌کار نوشته که افشای نوع وابستگی این وبلاگ‌های زنجیره‌ای طرفدار «انقلاب اسلامی» در شرایط کنونی به «مصلحت نیست» و وی امیدوار است این شرایط «حالا حالاها» میسر نشود.

نویسنده وبلاگ «هابیل» اشاره‌ای به نام این وبلاگ‌های زنجیره‌ای نکرده، اما به طور تلویحی از وبلاگ قطعه ۲۶ متعلق به حسین قدیانی به عنوان یکی از این  وبلاگ‌ها یاد کرده است.

رمضانعلی از این وبلاگ با نام «وب‌لات قطعه ۲۶» نام برده که همانند برخی از وبلاگ‌های زنجیره‌ای دیگر «انقلاب اسلامی را مهم‌تر از جمهوری اسلامی می‌پندارند.»

وبلاگ «هابیل» همچنین به افرادی در فضای مجازی فارسی زبان اشاره کرده که در وبلاگ‌ها، خبرگزاری‌ها، شبکه‌های اجتماعی و «شوراهای فعالان نت» ماموریت دارند «بازی‌گردانی» کنند.

وی در ادامه با اشاره به فیلتر شدن وبلاگ قطعه ۲۶ نوشته که علت مسدود شدن این وبلاگ نوشتن نامه سرگشاده به رئیس قوه قضائیه بوده است «نه ، تهمت‌زدن و ناسزا و زنازاده خواندن و حرام‌خوار خواندن دیگری.»

میثم رمضانعلی افزوده که برای قوه قضائیه «تهمت‌زدن و ناسزا و زنازاده خواندن و حرام‌خوار خواندن دیگری، مصیبت‌ش کم‌تر است از پاچه‌گیری رئیس قوه‌ی قضائیه.»

وبلاگ قطعه ۲۶ که نویسنده آن حسین قدیانی است طی یک‌سال گذشته حملات تندی به رهبران مخالف دولت و برخی مقام‌های جمهوری اسلامی کرده است.

وبلاگ این وبلاگ‌نویس محافظه‌کار چند روز پس از نوشتن نامه‌ای سرگشاده به صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه فیلتر شد. مسدود شدن این وبلاگ با اعتراض گروهی از وبلاگ‌نویسان محافظه‌کار مواحه شده است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)