دانشگاه اصفهان: دانشجویان باید جوراب‌ ساده بپوشند

کمیته فرهنگ عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان در اقدامی کم‌نظیر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مصادیق پوشش غیر مجاز دانشجویان دختر و پسر را در معرض دید عموم قرار داد.

این کمیته با نصب پرده‌ بزرگی در محوطه دانشگاه صنعتی اصفهان براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرده که «رنگ لباس‌ها، کفش‌ها، جوراب‌ها {دانشجویان} باید متعادل، ساده و در خور شان دانشگاه» باشد.

این دانشگاه براساس همین مصوبه «مش کردن و بافتن مو» را هم برای پسران ممنوع اعلام کرده و مصداق موی بلند را مویی معرفی کرده که از یقه پیراهن پایین‌تر باشد.

استفاده از لباس‌های «اندامی مردانه، تنگ و چسبان و آستین خیلی کوتاه» از دیگر مصادیق پوشش «غیرمجاز» مورد نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی برای دانشجویان پسر در دانشگاه‌ها است.

برای دانشجویان دختر نیز «ناخن بلند، ناخن مصنوعی، جواهرات، لاک و استفاده از طرح روی ناخن» ممنوع اعلام شده است.

ممنوعیت استفاده از «مانتو کوتاه و آرایش» از دیگر ممنوعیت‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی برای دانشجویان دختر در دانشگاه‌های کشور است.

خبرنامه دانشجویان ایران که متعلق به محافظه‌کاران است، اقدام مسئولان دانشگاه صنعتی اصفهان در به نمایش گذاشتن علنی مصوبات شوای انقلاب فرهنگی را اقدامی «نابجا و نابخردانه» دانسته‌اند.

این خبرنامه نوشته که «مسئولان دانشگاه مذکور به جای این که مصوبه شورای عای انقلاب فرهنگی را در اتاق‌های خود نصب کنند آن را در ملا دید تمام دانشجویان برپا کرده‌اند.»

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)