محمد یزدی، عضو مجلس خبرگان رهبری:

در وجود رهبری ذره‌ای هوا و هوس وجود ندارد

آیت‌الله محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علیمه قم می‌گوید در وجود آیت‌الله علی خامنه‌ای «ذره‌ای هوا و هوس و ریاست طلبی» وجود ندارد.

آقای یزدی به وب‌سایت مشرق‌نیوز گفته که آیت‌الله خامنه‌ای «حاضر است برای دفاع از اسلام جان خود را هم بدهد.»

به گفته این عضو مجلس خبرگان، آقای خامنه‌ای حاضر نیست «لحظه‌ای از مرجعیت خود را نشان بدهد.»

مرجعیت آقای خامنه‌ای از سوی بسیاری از مراجع تقلید قم تائید نشده است. از زمان انتخابات آقای خامنه‌ای به رهبری جمهوری اسلامی موضوع مرجعیت وی یکی از مهمترین مسائل مورد توجه منتقدان او است.

علی خامنه‌ای با گذشت بیش از ۲۰ سال از زمانی که هواداران وی او را مرجع تقلید معرفی کرده‌اند، حاضر نشده رساله‌ خود را منتشر کند.

گروهی از محافظه‌کاران تندرو از علی خامنه‌ای با عنوان «امام خامنه‌ای» یاد کرده و برخی معتقدان به ظهور امام دوازدهم شیعیان از وی با عنوان «سید خراسانی» نام می‌برند.

محمد یزدی یکی از مشهورترین روحانیون هوادار علی خامنه‌ای و از مخالفان سرسخت رهبران جنبش سبز به شمار می‌آید.

یزدی در یک سال گذشته بارها از علی خامنه‌ای تعریف و تمجید اغراق‌ آمیزی داشته است.

ادعای نبود «هوا و هوس» در وجود علی خامنه‌ای در شرایطی مطرح می‌شود که بسیاری از اصلاح‌طلبان و فعالان سیاسی منتقد دولت از وی به عنوان اصلی‌ترین عامل کودتای انتخاباتی سال گذشته یاد می‌کنند.

در جریان اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات جنجال برانگیز سال گذشته که منجر به کشته شدن ده‌ها تن شد، بسیاری از معترضان شعارهایی علیه رهبر جمهوری اسلامی سردادند که این امر با واکنش هواداران وی مواجه شد.

در واکنش به طرح علنی شعار‌هایی علیه آقای خامنه‌ای، طرفداران وی در یک سال گذشته تلاش‌های بسیاری در دفاع از عملکرد وی آغاز کرده‌اند.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)