تمجید جنتی از «تخصص» وزیر غیر متخصص نفت

احمد جنتی در حالی از مسعود میرکاظمی به عنوان فردی با «تخصص بالا» در وزارت نفت نام برده که وی هیچ تخصصی در امور نفت و گاز ندارد.

آقای جنتی در سفر روز گذشته (یکشنبه پنجم دی ماه) خود به عسلویه در جمع خبرنگاران گفت: «این اولین دوره‌ای است كه یك وزیر متعهد، فعال و دارای تخصص بالا، مدیریت وزارت مهم نفت را انجام می‌دهد.»

دبیر شورای نگهبان افزود: «من از ۳۰ سال پیش تاكنون كه تمام مسائل كشور را دارم پی‌گیری می‌كنم و می‌‌دانستم در وزارت نفت چه خبر است، این گونه مدیریت خوب و اصولی سابقه نداشته است.»

جنتی در شرایطی از عملکرد وزیر نفت حمایت می‌کند که مجلس تاكنون بارها وزیر نفت دولت دهم را جهت پاسخ به سئوالات نمایندگان فراخوانده است.

مسعود میرکاظمی که دارای مدرک دکترا در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه تربیت مدرس است وزیر بازرگانی دولت نهم بود.

میرکاظمی که دوست و همنشین سال‌های دور محمود احمدی‌نژاد به شمار می‌آید، در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته به صراحت از نامزدی احمدی‌نژاد حمایت کرد و در دولت دهم با كسب  ۱۴۷ رای به وزارت نفت رسید.

حمیدرضا کاتوزیان نماینده مجلس در جلسه رای اعتماد مجلس به مسعود میرکاظمی گفته بود، وی را به خاطر نداشتن تحصیلات مرتبط و سوابق شغلی همسو با فعالیت‌های نفتی، گزینه مناسبی برای وزارت نفت نمی‌داند.

در فروردین ماه امسال نیز محمود احمدی‌نژاد با صدور حکمی مسعود میرکاظمی را از ریاست كارگروه نفت برکنار و محمدرضا رحیمی را جانشین وی کرد.

بر اساس مصوبه هیات وزیران، تصمیمات و مصوبات اكثریت اعضا یا وزیران عضو «كارگروه نفت» در حكم تصمیمات رئیس‌ جمهور و هیات ‌وزیران بوده و با رعایت آیین‌نامه داخلی هیات ‌دولت، قابل صدور است.

تمجید، تعریف و حمایت از کسانی که صلاحیت حضور در پست‌های مهم دولتی را ندارند، در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری داشته است.

از آیت‌الله علی خامنه‌ای که با وجود انتقاد‌های فراوان از عملکرد محمود احمدی‌نژاد، از وی و دولتش با عنوان «دولت خدمتگزار و موفق» یاد می‌کند، می‌توان به عنوان رهبر جریان حمایت از مدیران ناکارآمد در جمهوری اسلامی یاد کرد.
 

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)