یک سایت محافظه‌کار ادعا کرد

«صورت کبود» آیت‌الله اردبیلی مانع دیدار با رهبری بود

سایت «بی‌باک نیوز» به نقل یک منبع آگاه ادعا کرد آیت‌الله عبدالکریم موسوی اردبیلی به علت «کبودی» صورتش حاضر نشد به دیدار رهبر جمهوری اسلامی در قم برود.

آیت‌الله موسوی اردبیلی از جمله مراجع تقلیدی بود که در سفر آبان ‌ماه علی خامنه‌ای به قم حاضر به دیدار با وی نشد.

یک ماه پس از سفر آقای خامنه‌ای به قم، سایت بی‌باک‌نیوز به نقل از فردی که هویتش مشخص نیست، گزارش کرده که آقای موسوی اردبیلی چند روز پیش از سفر رهبر جمهوری اسلامی به قم با «ویلچر به زمین» می‌خورد و صورتش کبود می‌شود.

این منبع آگاه افزوده که آقای موسوی اردبیلی در زمانی که علی خامنه‌ای در قم حضور داشت به وی پیام داد: «بنده خدمت شما ارادت دارم اما، احساس می‌کنم آمدنم با این وضعیت به دیدار حضرتعالی آن‌هم جلوی رسانه‌ها به مصلحت شما و نظام نیست.»

به گفته این منبع آگاه «اگر ایشان با صورت زخمی و کبود شده به دیدار رهبر فرزانه انقلاب می‌آمدند همین سایت‌ها و رسانه‌های فتنه گری که این روزها برای نیامدن ایشان ده‌ها شایعه ساخته‌اند، جنجال به پا می‌کردند که نیروهای امنیتی با توسل به زور،  ایشان را به دیدار رهبری بردند.»

این برای نخستین‌بار است که یک سایت محافظه‌کار آن‌هم به نقل از منبعی ناشناس چنین ادعایی در مورد آقای موسوی اردبیلی مطرح می‌کند.

در سفر ۱۰ روزه علی خامنه‌ای که با تبلیغات گسترده دولتی همراه بود برخی مراجع تقلید همچون آیات وحید خراسانی، یوسف صانعی،  اسد‌الله بیات زنجانی و عبدالکریم موسوی ادربیلی حاضر به دیدار با وی نشدند.

خودداری این مراجع تقلید از دیدار با رهبر جمهوری اسلامی با خشم گروهی از وفاداران به علی خامنه‌ای مواجه شده است.

تلاش برای توجیه غیبت آقای موسوی اردبیلی در برنامه‌های رهبر جمهوری اسلامی در قم از جمله این واکنش‌ها به شمار می‌رود.

آیت‌الله عبدالکریم موسوی اردبیلی یکی از مراجع تقلیدی است که نسبت به وقایع پس از انتخابات انتقاد دارد.


www.digarban.com (2017)