اخبار

محمدعلی موحدی‌ کرمانی٬ امام جمعه موقت تهران٬ مسئله حجاب را با «سیاست و استقلال» کشور مرتبط دانست و گفت در صورت رواج بدحجابی و کشف حجاب٬ «دشمنان» به کشور «چشم» خواهند داشت.
حسین سلامی٬ جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفته «هجمه‌ها علیه سپاه از نظر ما موضوعات بسیار پیش پا افتاده و ناچیز است.»
قائم مقام جامعه روحانیت مبارز می‌گوید این تشکل نگران «حاشیه‌سازی‌ها و تشویش آفرینی» مسئولان اجرایی کشور است.
محمدرضا نقدی٬ معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه گفته که سرداران سپاه برای «جیب خودشان» کار نمی‌کنند و «ورود به فرهنگ و اقتصاد توسط سرداران برای کسب شهرت و ثروت نبوده است.»
یدالله جوانی٬ مشاور فرهنگی نماینده ولی فقیه در سپاه با انتقاد از اظهارات اخیر حسن روحانی درباره این نهاد نظامی٬ نوشته که وی «بستر» تخریب سپاه را فراهم کرده و به رسانه‌های داخلی برای «تهاجم» به سپاه٬ «چراغ سبز» نشان داده است.
علی سعیدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در سپاه می‌گوید «اختیارات» ولی فقیه با توجه به نوع نصب وی٬ با پیامبر یکسان است.
حمیدرضا مقدم‌فر٬ مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران٬ حسن روحانی را متهم کرد که بر «چهره» این «نهاد انقلابی٬ تیغ» کشیده و درباره ماجرای حمله موشکی سپاه به مقر داعش در سوریه٬ «دروغ» گفته است.
علی مطهری٬ نایب رئیس مجلس می‌گوید نقاط ضعف و قوت توافقنامه برجام به «کل نظام» بازمی‌گردد و «تخطئه برجام تخطئه کل نظام است.»
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در خطبه‌های نماز عید فطر گفت که منظورش از اصطلاح «آتش به اختیار»٬ «مدیون کردن جریان انقلابی و طلبکار کردن مدعیان پوچ‌اندیش نیست.»
ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید قم می‌گوید که با پذیرش سند ۲۰۳۰ یونسکو «باید درباره ۱۷ شاخه مختلف کشور گزارش سالانه به دشمنان» ارائه می‌شد.
مجلس خبرگان رهبری با صدور بیانیه‌ای اظهارات اخیر حسن روحانی در مورد «مشروعیت» و «مقبولیت» حکومت اسلامی براساس رای مردم را اظهاراتی «ناسازگار» با مبانی دینی اهل سنت و تشیّع دانست.
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه از نیروهای امنیتی در سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات خواست «عده‌ای» که در داخل به «دشمنان چراغ سبز» نشان می‌دهند را شناسایی کنند.
حسین نوری‌ همدانی٬ از مراجع تقلید به افرادی که به گفته وی با بیان «سخن اختلاف‌انگیز»٬ جامعه را «دوقطبی» می‌کنند٬ هشدار داد که در حال «خیانت» هستند.
ناصر عتباتی٬ دادستان اردبیل از بازداشت دو مدیر کانال تلگرامی به اتهام «سیاه‌نمایی» علیه سپاه پاسداران و شورای نگهبان در این استان خبر دادب
علی مطهری٬ نایب رئیس مجلس در واکنش به عبارت «آتش به اختیار» در اظهارات اخیر علی خامنه‌ای٬ گفت که این موضوع٬ «دوطرفه» است.
محمدعلی جعفری٬ فرمانده کل سپاه از عربستان سعودی به عنوان یکی از آمران حمله تروریستی اخیر در تهران نام برده است.
محمد باقری٬ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بدنبال حادثه تروریستی در تهران در پیامی اعلام کرد نیروهای مسلح و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایران٬ «درس‌های فراموش ناشدنی جدیدی به تروریست‌ها و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنان در نقطه دلخواه خواهند داد.»
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران نیز همچون علی خامنه‌ای٬ حوادث تروریستی تهران را «ترقه‌بازی» نامید٬ اما آن را هشداری دانست که «برخی دهه ۶۰ را فراموش و تجاهل نکنند.»
علی خامنه‌ای عملیات تروریستی امروز داعش در تهران را «ترقه‌بازی» خواند و با انتقاد دوباره از امضای سند آموزشی یونسکو از سوی ایران٬ نامه‌نگاری مسئولان فرهنگی کشور درباره پخش ربنای محمدرضا شجریان را نشانه «اختلال و تعطیلی» این دستگاه‌ها خواند.
علی شیرازی٬ نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با تعریف و تمجید از علی خامنه‌ای٬ گفته که وی روزی ۱۶ ساعت٬ «کار» می‌کند٬ اما با این وجود کسی در دنیا کسی مثل وی «در بحث مطالعه و کتابخوانی» وجود ندارد٬ برخلاف روح‌الله خمینی٬ در بسیاری از «موضوعات ریز» وارد می‌شود و تصمیمات وی در همه زمینه‌ها از جمله نانوفناوری و سلول‌های بنیادی «نتیجه» داده است.
علی خامنه‌ای همزمان با آغاز بیست و نهمین سالگرد رهبری خود٬ از اعدام‌های دهه ۶۰ دفاع کرد و گفت که باید مراقب بود در قضاوت حوادث مربوط به این دهه٬ «جای شهید و جلاد عوض نشود.»
جواد کریمی قدوسی٬ نماینده مشهد در مجلس مدعی بازداشت «تعداد زیادی جاسوس» در دولت حسن روحانی شده و این موضوع را «نشانه نفوذ گسترده دشمنان» در دولت یازدهم عنوان کرده است.
جواد کریمی قدوسی٬ نماینده مجلس می‌گوید که قوه قضائیه می‌تواند رئیس جمهور را به خاطر درج تصاویر «مستهجن» در کتب درسی و بحث سند ۲۰۳۰ احضار کند.
علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیات‌ امنا و هیات دانشگاه آزاد٬ علت برکناری حمید میرزاده از ریاست این دانشگاه را «فساد» و خواسته اکبر هاشمی رفسنجانی اعلام کرد.
رئیس قوه‌ قضائیه با هشدار نسبت به آنچه «جریان‌سازی پوپولیستی برای ایستادن مقابل تصمیمات نهادهای قانونی کشور» نامیده٬ به اظهارات حسن روحانی مبنی بر اینکه «ما آمده‌ایم تا حصر را بشکنیم» واکنش نشان داد و گفت «شما چه کاره‌اید که بخواهید حصر را بشکنید؟»
محمد‌علی موحدی کرمانی٬ دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفته که تخلف در انتخابات ایران «امری طبیعی» است.
حسام‌الدین آشنا٬ مشاور رسانه‌ای حسن روحانی باردیگر اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ را «فتنه» خواند.
مجتبی ذوالنوری، عضو فراکسیون ولایی مجلس می‌گوید که علی‌اکبر ناطق نوری «در زمین مقابل اصولگرایان بازی کرده است.»
محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی علی خامنه‌‌ای در دانشگاه‌ها گفته کسی که برای خدا در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری رای نداده است٬ «به هر کسی که رأی داده باشد، جز ندامت و خسران، چیزی نصیبش نمی‌شود.»
نادر طالب‌زاده٬ دبیر کنفرانس بین‌المللی «افق نو» گفته که «دانشمندان و فلاسفه غرب به مدت ۱۰ روز در قالب راهیان نور عازم جنوب کشور خواهند شد.»

www.digarban.com (2017)