اخبار

علی مطهری٬ مسئول پیگیری بررسی حکم جلب محمود صادقی از سوی «فراکسیون امید» شد و در نامه‌ای خطاب به دادستان تهران٬ به حکم بازداشت این نماینده مجلس اعتراض کرد.
عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان تهران اعلام کرد دستور جلب محمود صادقی به قوت خود باقی است و مقاومت این نماینده در قبال مامورین بر اتهامات قبلی وی افزوده خواهد شد.
احمد توکلی٬ نماینده سابق مجلس با انتقاد از اقدام ماموران دادستانی مبنی بر تلاش برای دستگیری شبانه محمود صادقی٬ نماینده مجلس٬ به دادستان تهران توصیه کرده دست از این رفتارها بردارد و از قانون تمکین کند.
غلامعلی حداد عادل٬ مشاور علی خامنه‌ای گفته نباید مقابل «تهمت‌ها» علیه رئیس قوه قضائیه سکوت کرد.
حسین سلامی٬ جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران می‌گوید بسیج مقابل مسئولانی که از «خطوط انقلابی» فاصله بگیرند، می‌ایستد.
محمدعلی پورمختار٬ عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفته ضروری است قانون مجزا برای تامین امنیت زنان در برابر خشونت٬ تدوین و تصویب شود.
محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح می‌گوید جمهوری اسلامی نیاز دارد در مناطقی چون سوریه یا سواحل یمن٬ پایگاه دریایی داشته باشد.
یک منبع آگاه خبر داده که دیوان عالی کشور، حکم اعدام بابک زنجانی را لغو کرده است.
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انتقاد از حسن روحانی و علی لاریجانی برای دنبال کردن ماجرای لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد٬ این اتفاق را مسئله‌ای «جزئی و حاشیه‌ای» عنوان کرده است.
علیرضا زاکانی٬ نماینده سابق مجلس گفته «فساد در کشور ما از یک حالت تک‌گیر عبور کرده و به وضعیتی رسیده که شبکه‌های فساد ایجاد شده است.»
احمد علم‌الهدی٬ عضو مجلس خبرگان رهبری می‌گوید «منحصر کردن بسیج در یک‌ نهاد محدود نظامی یک توطئه است» و بسیج در عرصه سیاسی هم باید «حرف اول را بزند.»
غلامعلی صادقی، دادستان مشهد٬ به طور غیرمستقیم حسن روحانی و علی مطهری را به «جوسازی٬ شانتاژ و فریب‌کاری» متهم کرده و افزوده دادستانی برای «پیشگیری از وقوع جرم» نیازی به اجازه‌گرفتن از کسی ندارد.
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران گفته «ملت ما توانسته با مقاومت خود روؤسای جمهور آمریکا را یکی بعد دیگری خسته و افسرده کند.»
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی٬ تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله علیه ایران از سوی مجلس نمایندگان آمریکا را «نقض برجام» نامیده و گفته در صورت اجرایی شدن آن٬ ایران حتما واکنش نشان خواهد داد.
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه از موضع‌گیری روسای قوای مجریه و مقننه در خصوص لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد اظهار تاسف و انتقاد کرد.ص
علی لاریجانی٬ رئیس‌ مجلس٬ لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد را «تاسف‌آور» خواند و از اقدام دادستانی این شهر در ممانعت از برگزاری این سخنرانی انتقاد کرد.
فهرست ۶۲ سخنرانی لغو شده محافظه‌کاران در دولت حسن روحانی منتشر شد.
علی مطهری٬ نایب‌ رئيس مجلس از یک مقام قضایی در استان خراسان رضوی به اتهام لغو سخنرانی‌ وی در مشهد٬ شکایت کرد.
رمضان شریف٬ سخنگوی سپاه گفته «پیمانکاران خرد برای همکاری با قرارگاه سازندگی سپاه التماس می‌کنند» و «سپاه مانع از مهاجرت بخش عمده‌ای از نیروهای متخصص کشور شده است.»
حسین نقوی حسینی٬ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته که جریان غرب‌گرا در ایران با دموکرات‌های آمریکا «زد و بند انتخاباتی» کرده‌ است.
ولی‌الله بیاتی٬ رئیس شورای اسلامی شهر قم از واگذاری ۱۴ هزار متر زمین به نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خبر داد.
احمد علم‌الهدی٬ امام جمعه مشهد ضمن مخالفت با راه‌اندازی دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در تهران٬ این دفتر را «جاسوس‌خانه» خوانده است.
ابراهیم رئیسی٬ تولیت آستان قدس رضوی گفته «پیروزی با میزهای مذاکره حاصل نمی‌شود» و «مغرب زمین برای هیچ کشور و ملتی هیچ خیر و برکتی نداشته است.»
محمد یزدی٬ رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با انتقاد از افرادی که «تحریم تحریم می‌کنند»٬ در کنایه به دولت حسن روحانی گفته که ارتباط با دنیا خوب است٬ اما «نوکری بیگانه٬ بد است.»
محمد‌تقی مصباح یزدی از رویکرد برخی اصلاح‌طلبان و دولت حسن روحانی برای تنش‌زدایی با غرب و آمریکا انتقاد کرده و آنها را «فاسد» خوانده است.
رهبر جمهوری اسلامی اسلامی در نخستین واکنش به انتخابت دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا گفته «ما برخلاف عده‌ای برای نتیجه انتخابات آمریکا نه عزا می‌گیریم و نه شادی می‌کنیم.»
جعفر سبحانی٬ از مراجع تقلید قم درباره خالی شدن شهرهای ایران از علما و فقهای دینی ابراز نگرانی کرد.
مجتبی ذوالنور٬ نماینده قم در مجلس می‌گوید آمار بیکاری در ایران٬ «سرسام‌آور» است و بسیاری از صنایع کشور نیز با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند.
سعید جلیلی٬ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته «اگر امکان فعالیت اقتصادی مردم با رانت و تبعیض محدود شود، خلاف جمهوریت و اسلامیت نظام است.»
یحیی رحیم‌صفوی، مشاور نظامی علی خامنه‌ای با ابراز امیدواری نسبت به «چرخش محسوس» سیاست‌های دونالد ترامپ درباره ایران٬ از رسانه‌ها خواست تامل بیشتری در موضع‌گیری‌های خود در این زمینه داشته باشند.

www.digarban.com (2017)