اخبار

علیرضا زاکانی٬ نماینده سابق مجلس گفته در خصوص توافق‌نامه «برجام» کسانی که باید پاسخگو باشد علی لاریجانی، حسن روحانی و محمدجوادظریف هستند.
ناصر مکارم شیرازی٬ از مراجع تقلید گفته جمهوری اسلامی در برجام٬ «امتیازات سنگینی» به طرف‌های غربی داده٬ اما نباید در «نقض» این توافقنامه٬ «پیشقدم» شود.
احمد علم‌الهدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در استان خراسان‌ رضوی گفته «در حریم مقدس رضوی قطعا نباید اجازه بدهیم که فسق و فجور شود و مخالفت من با کنسرت‌ها به همین دلیل است.»
محمدعلی جعفری٬ فرمانده سپاه پاسداران می گوید انقلاب اسلامی بیشتر در معرض «لطمه» از داخل قرار دارد٬ مخالفت با خط رهبر جمهوری اسلامی٬ «وحدت‌شکنی» است٬ با «وحدت‌شکن سیاسی» نمی‌توان «هم‌وحدت» شد و مشکل اصلی نظام با مخالفان ولایت فقیه است.
علی مظفری٬ رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفته که نهاد‌های مختلف پس از بررسی‌های کار‌شناسی اعلام کرده‌اند که لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد «مطابق قانون» بوده است.
علی‌اکبر ناطق نوری٬ رئیس دفتر بازرسی علی خامنه‌ای از کسانی که می‌‌گویند اسناد «فساد» بستگان وی را در اختیار دارند٬ خواست تا این اسناد را منتشر کنند.
احمد علم‌الهدی٬ نماینده خامنه‌ای در خراسان رضوی می‌گوید «جریان انقلابی»٬ برای رای مردم٬ «ارزش» قائل است٬ نگاه «ابزاری» به جوانان ندارد٬ امامان جمعه٬ جامعه را «ملتهب» نمی‌کنند٬ وی نمی‌تواند مقابل «خرابکاری» سکوت کند و «جبهه رسانه‌ای انقلابی» باید مقابل «تهاجم رسانه‌ای» جبهه مقابل بایستد.
طرح کاهش روابط دیپلماتیک با بریتانیا از سوی گروهی از نمایندگان تنظیم و به هیأت رئیسه مجلس تقدیم شد.ب
یحیی رحیم‌صفوی٬ دستیار و مشاور عالی علی خامنه‌ای در پیام تبریک خود به رئیس جدید سازمان بسیج٬ خطاب به وی نوشت که «انتظارات‌ رهبری‌ در حکم‌ انتصاب‌ جنابعالی خبر از حوادث‌ مهم پیش‌رو دارد.»
نجات‌الله ابراهیمیان٬ عضو حقوقدان شورای نگهبان گفته «نظارت بر نمایندگان و بحث زوال شرایط نمایندگی و تشخیص آن بر عهده شورای نگهبان نیست.»
عبدالرضا رحمانی فضلی٬ وزیر کشور می‌گوید «اصولگرا» است و با گشت ارشاد دائمی «کاملا موافق» است.
فاضل لاریجانی با ارسال نامه‌ای خطاب به دادستان تهران از وی درخواست بررسی دارایی‌های خود٬ اطرافیان محمود احمدی‌نژاد و علی‌اکبر ناطق نوری را کرد.
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران «کوچک‌نمایی» موضوع پرداخت‌های «نجومی» را از «مصادیق دروغ» معرفی کرد و در کنایه به حسن روحانی گفت که «شرمساری» باید برای لغو همه سخنرانی‌ها ابراز شود.
محمد محمدی گلپایگانی٬ رئیس دفتر علی خامنه‌ای با انتقاد از طلاب و روحانیون ساکن قم گفته «مفهومی ندارد تعداد بسیاری در یک جا بمانند و هیچ استفاده معنوی و تبلیغی از آنها نشود.»
ناصر مکارم شیرازی٬ از مراجع تقلید می‌گوید در جامعه امروز٬ جوانان با «خطرهای زیادی» مواجه هستند و فضای مجازی٬ «منجلاب‌ بسیار متعفن و خطرناکی» برای آنها است.
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران گفته «در روزهای گذشته شاهد شعار زنده باد اصلاحات در روز دانشجو بودیم و این یعنی دشمن به شدت نفوذ پیدا کرده است.»
محمد‌جعفر منتطری٬ دادستان کل کشور گفته که هر هفته ۱۳ تا ۱۴ هزار شبکه به علت «ارتکاب جرم» در ایران فیلتر می‌شود.
غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ معاون اول قوه‌قضائیه می‌گوید قوه قضائیه دیگر تنها با «آفتابه‌دزدها» برخورد نمی‌کند٬ در دولت حسن روحانی هم «افراد بسیاری» تحت تعقیب هستند و رئیس قوه قضائیه دستور داده درباره برادرانش هیچ «ملاحظه‌ای» نداشته باشیم.
علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی گفته با وجود فشار‌ها٬ خود را «مظلوم» نمی‌داند چراکه معتقد است «زور مخالفان» به وی نمی‌رسد.
خبرگزاری بسیج به نقل از صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه نوشته که وی گفته اقدامات و عملکرد برادرش٬ فاضل لاریجانی را «قبول» ندارد و افزوده مسئولان باید بدون «هیچ گونه شتابزدگی» درباره نقض برجام٬ تصمیم «منطقی» بگیرند.
محمدتقی مصباح یزدی گفته «افرادی که به خون شهدا خیانت کردند و با استفاده از آن به صندلی ریاست نشستند٬ اما از اموال مردم حقوق نجومی دریافت کردند٬ وجدان خود را به آتش کشیده‌اند.»
علی مطهری٬ نایب رئیس مجلس می‌گوید قانون‌ناپذیری و عدم تمکین به قانون به معنای استبداد است٬ خطر استبداد دینی برای انقلاب‌های مذهبی وجود دارد و صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه چندان تحمل انتقاد را ندارد.
علی لاریجانی با انتقاد صریح از محمود صادقی گفته که در ریاست جمهوری و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های جمهوری اسلامی نیز حساب‌هایی مشابه حساب‌های قوه قضائیه وجود دارد.
مینو اصلانی٬ مسئول بسیج جامعه زنان٬ از قوه قضائیه خواست با تلاش‌ها برای برقراری «تساوی جنسیتی» در ایران برخورد کند.
عباسعلی کدخدایی٬ سخنگوی شورای نگهبان گفته این شورا هم اشتباهاتی داشته و دبیر آن «چندین بار از مردم حلالیت طلبیده» است.
محمدعلی موحدی‌ کرمانی٬ امام جمعه موقت تهران با انتقاد از دولت حسن روحانی بابت آنچه «به فراموشی سپردن موضوع حقوق‌های نجومی» نامیده٬ از مسئولان کشور خواسته بدنبال تمدید ۱۰ ساله قانون تحریم‌های داماتو علیه ایران٬ «بیدار شوند.»
محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از جناح‌‌ها و گروه‌های سیاسی در ایران خواسته «مدتی به استراحت بروند» و گفته «کشور، نیازمند آمدنِ دولت پاک‌دستان است.»
مهدی عرب‌پور٬ امام جمعه موقت کرمان خواستار لغو سخنرانی علی مطهری در این شهر شد.
علی لاریجانی٬ رئیس مجلس شورای اسلامی می‌گوید دموکراسی در سوریه٬ با «توپ و تانک٬ تقویت» نمی‌شود و روسیه و چین برخلاف آمریکا٬ با ایران بر سر ضرورت برقراری «امنیت» پایدار در منطقه تفاهم دارند.
علاءالدین بروجردی٬ رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید در صورت تمدید تحریم‌ها و نقض «برجام» از جانب آمریکا، «تولید و غنی‌سازی اورانیوم را به ۱۹۰ هزار سو می‌رسانیم.»

www.digarban.com (2017)