اخبار

علی مطهری می‌گوید که فیلتر توئیتر و فیس‌بوک می‌تواند برداشته شود و «فیلتر این شبکه‌ها، امری موقت و مربوط به‌‌ همان زمانی است که فیلتر شده‌اند.»
هادی صادقی٬ معاون فرهنگی قوه قضائیه می‌گوید بر اساس «تشخیص» رهبر٬ می‌توان افراد را بدون محاکمه هم محصور کرد.
سعید قاسمی یکی از فرماندهان حزب‌الله گفته که در وقایع سال ۸۸ «دانشگاه آزاد پول می‌داد و نیرو اجیر می‌کرد» و خانواده‌های کمی در ایران پیرو رهبر جمهوری اسلامی هستند.
ابراهیم رئیسی٬ تولیت آستان قدس در اظهاراتی تکراری٬ تظاهرات دولتی ۹ دی‌ماه سال ۸۸ را «پایان فتنه و تجدید میثاق با ولایت» دانست و مدعی شد این تظاهرات «خودجوش» بود.
سعید جلیلی٬ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته «امروز فتنه جدید غبارآلود کردن توانایی‌های یک ملت است، فتنه جدید این است که می‌گویند ما نمی‌توانیم.»
عزت‌الله ضرغامی٬ رئیس پیشین سازمان صدا و سیما گفته که مهدی کروبی در جریان وقایع پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ «فریب» خورد٬ اما میرحسین موسوی می‌دانست که «چه اتفاقی در حال رخ دادن است.»
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران گفته «چرا سران فتنه توبه نمی‌کنند؟ و سال ۸۸ مردم متوجه شدند هر که عمامه به سر دارد با پیامبر نیست.»
مدیرعامل سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان می‌گوید ۲۲۰ هکتار زمین‌ کشاورزی و مسکونی بنیاد مستضعفان به‌صورت رایگان به محرومان و واجدان شرایط شهرستان آق‌قلای استان گلستان که بیشتر آنها اهل سنت هستند٬ اهدا می‌شود.
حسین سلامی٬ جانشین فرمانده کل سپاه گفته «خیانت سران فتنه یک خیانت منحصربفرد، خطرناک، ویرانگر و نابخشودنی است.»
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه گفته پرونده «فتنه ۸۸ باز است» و «ادعای ما علیه فتنه گران این است که شما با فتنه ۸۸ خسارات عظیمی به کشور وارد کردید و فرصت‌های بسیاری را از بین بردید.»
علی لاریجانی٬ رئیس مجلس اعلام کرده که دست‌کم ۵۰ نماینده در رای‌گیری‌های صحن علنی شرکت نمی‌کنند.
محمدجواد لاریجانی٬ دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفته «مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر حذف نخواهد شد.»
مسیح مهاجری٬ مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با انتقاد از عملکرد صداوسیمای جمهوری اسلامی٬ نوشته این رسانه ضمن فراهم کردن «مواد اولیه سیاه‌نمایی علیه نظام» برای رسانه‌های بیگانه٬ یک‌طرفه عمل می‌کند٬ کاملا اثرگذاری خود را از دست داده و مردم شگردهای آن را می‌شناسند و می‌فهمند.
رضا ملک‌زاده٬ معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد براساس مطالعات اولیه این معاونت٬ پارازیت‌ها در ابتلا افراد به بیماری سرطان موثر است.
احمد علم‌الهدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در استان خراسان رضوی می‌گوید مشکلات معیشتی٬ مردم را «محاصره» کرده و فروش نفت به معنی رشد اقتصادی نیست.
گزارش‌ها از شلیک ضد‌هوایی مستقر در اطراف مهمترین مراکز حکومتی جمهوری اسلامی در تهران حکایت دارد.
محمد یزدی٬ رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفته که منشور حقوق شهروندی «نه طرح بوده نه لایحه»، بلکه «تبلیغات انتخاباتی» بود و از نظر قانون «خلاف» است.
پرویز فتاح٬ رئیس کمیته امداد گفته «در فتنه ۸۸ یک نفر از مددجویان کمیته امداد حضور نداشتند و فقط افراد شکم سیر در این فتنه حضور یافتند.»
احمد توکلی٬ نماینده سابق مجلس گفته «وجود مسؤولانی که زندگی مرفهی دارند؛ یکی از زمینه‌های فساد است و بسیاری از فرزندان مسئولان کشور در خارج از کشور تحصیل می‌کنند.»
حسین نقوی حسینی٬ نماینده مجلس گفته که دولت حسن روحانی قدرت حل مشکلات کشور را ندارد و «کسی که به دنبال سازش با آمریکا است در خط امام نیست.»
احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان می‌گوید از برخی مقام‌های کشور که به گفته وی پرداخت‌های «نجومی» را «توجیه» می کنند٬ انتقاد کرد و گفت دفاع آنها نشانه راضی‌بودن از این پرداخت‌ها است.
محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی سپاه گفته «انقلاب اسلامی سبب تعالی موسیقی شد. امروزه بسیاری از ملت‌ها زبان ما را نمی‌دانند٬ اما موسیقی انقلابی ما را بلدند.»
محسن کاظمینی٬ فرمانده سپاه تهران می‌گوید «بدحجابی٬ ظاهر شهر را خراب کرده» و «استفاده از ایده‌های اسلامی برای برطرف کردن و یا کاهش بدحجابی امری ضروری است.»
محمدتقی مصباح یزدی گفته «هیچ کس موافق نیست که شیعیان زمینه‌های اختلاف خود با اهل تسنن را فراموش کرده و اعتقادات خود را کنار بگذارند.»
علیرضا زاکانی٬ نماینده سابق مجلس می‌گوید سال ۸۸ در ایران٬ «فتنه اکبر» به وقوع پیوست٬ بخشی از جامعه به نظام «بدبین» شد و در سطح بین‌المللی نیز «هیمنه» جمهوری اسلامی شکست.
زهرا سجادی٬ دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی گفته «برای همه نمی‌توان یک نسخه پیچید. در اقلیم‌های گرمسیر برخی می‌توانند در سن ۱۳ سالگی و حتی پایین‌تر آمادگی ازدواج داشته باشند.»
محمدتقی مصباح یزدی گفته که «عده‌ای می‌خواهند بگویند مشکلات با آمریکا که او را مهم‌ترین دشمن خود می‌دانستیم، با مذاکره و امضای برجام قابل حل است.»
احمد علم‌الهدی٬ امام جمعه مشهد می‌گوید طرح موضوع آزادی بیان در ایران «یک توطئه استکباری» است، چرا که در «کشور ما آزادی بیان وجود دارد اما نباید هنجارشکنی کنند.»
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران گفته که «علمای ما همواره با طاغوت مبارزه می‌کردند و لذا دوستی با آمریکا در میان علمای ما سابقه نداشته است.»
احمد توکلی٬ نماینده سابق مجلس می‌گوید اگر با فساد مبارزه نکنیم٬ می‌تواند «کمر» جمهوری اسلامی را «خم» کند و مشروعیت حکومت را از میان ببرد.

www.digarban.com (2017)