اخبار

عباس سلیمی نمین، فعال سیاسی محافظه‌کار گفته محمود احمدی‌نژاد خواستار برکناری اکبر هاشمی رفسنجانی از سمت ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام شده بود.
سعید منتظرالمهدی٬ سخنگوی ناجا درباره عرضه محصولات روز «ولنتاین» در فروشگاه‌ها گفت که «بر اساس اعتقاداتمان، محبت به دیگران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.»
احمد خاتمی، عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفته که «باید حل مشکلات اقتصادی دغدغه اصلی رییس جمهور آینده باشد.»
دادستان کل کشور در نامه‌ای به برخی مسئولان اجرایی، نسبت به استفاده از تلگرام برای اطلاع‌رسانی امور سازمانی هشدار داده است.
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه در واکنش به طرح «آشتی ملی» از سوی محمد خاتمی گفته «آشتی ملی جایی معنا دارد که اختلاف اساسی وجود داشته باشد.»
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران گفته «برخی از جریان‌های خارج از کشور در فضای مجازی به دنبال کمرنگ کردن هدف انقلاب و دستاوردهای آن در اندیشه مردم به ویژه جوانان هستند.»
سعید جلیلی نماینده علی خامنه‌ای در شورای عالی امنیت ملی گفته «کسانی با تحریم هراسی مکمل حرکت دشمن بودند٬ این تحریم‌ها را موثر نشان دادند.»
علی مطهری٬ نماینده مجلس درباره پرداخت حقوق‌های «نجومی» در دولت حسن روحانی گفته که این پرداخت‌ها «غیرقانونی» نبوده است.
محسن رضایی٬ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته کلید گمشده در جمهوری اسلامی «مدیریت اسلامی» است و «مشکل ما در مدیریت کشور، عدم توجه به راه خداست که یک رقیب سرسخت دارد بنام غربزدگی.»
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه گفته «این‌که غرب به وسیله نفوذ برای انقلاب بازدارندگی ایجاد می‌کند امری روشن است،اما متاسفانه برخی آن را باور نکردند.»
حسین طیبی‌فر، فرمانده تیپ مستقل «امام صادق» قم گفته «اگر امروز عده‌ای به دنبال برجام‌های بعدی هستند، هدفشان حذف حاکمیت الهی از جامعه است.»
الیاس نادران٬ نماینده سابق مجلس گفته «دولتی که مدیرانش رانت خواری را جزو حقوق حقه خود می‌دانند چگونه با فساد مبارزه می کنند.»
محمدحسین امید٬ معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفته ۵۰ هزار دانش‌آموخته بیکار با مدرک دکتری در کشور وجود دارد و مردم بدانند که دیگر مدرک به درد نمی‌خورد.
یحیی رحیم‌صفوی٬ دستیار نظامی علی خامنه‌ای گفته «دشمن به دنبال نفوذ سیاسی در مراکز تصمیم‌گیر است حتی در نیروهای مسلح.»
خبرگزاری فارس گزارش کرده که «مجموعه‌ای از کانال‌های تلگرامی وابسته به جریان ضد انقلاب که قصد نفوذ و شبکه‌سازی» را داشتند٬ در ایران «متلاشی» شدند.
حسین اشتری٬ فرمانده ناجا گفته که روند ادامه فعالیت شبکه‌های اجتماعی به خصوص «تلگرام» در کشور مشخص خواهد شد.
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه از دولت ایران خواست به تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع برخی از کشورهای اسلامی٬ واکنش «قاطع» نشان دهد.
مجتبی ذوالنور، نماینده مجلس گفته که «برخی از ماجرای پلاسکو سوء استفاده سیاسی کردند» و «حضور ما در مراسم تشییع اکبر هاشمی رفسنجانی تنها به خاطر تجلیل از گذشته‌های وی بود.»
عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید قم گفته که «روحانیت نه بیراهه می‌رود نه راه کسی را می‌بندد.»
علی باقری کنی٬ معاون دبیرشورای عالی امنیت ملی در دولت دهم گفته «هرجا که تفکر تکنوکرات ورود کرده، بدبختی و مشکل به بارآورده است.»
جعفر سبحانی یکی از مراجع تقلید قم گفته «اگر انسان درباره چیزی که نمی‌داند ببافد ناشی از ایمان ضعیف است و حتی گفته‌های قبلی آن اعتبار ندارد.»
غلامحسین غیب پرور٬ رئیس سازمان بسیج گفته که «بسیاری از نشریات ما سیاسی نیستند، سیاست زده هستند.»
احمد توکلی نماینده سابق مجلس گفته که اسناد «تخلفات» حسین فریدون در مجلس گذشته نیز وجود داشت که در این زمینه بارها تذکر داده شده بود.
محمد‌علی علوی گرگانی یکی از مراجع تقلید قم با طرح این پرسش که «چه وقت می‌شود فرمایش رهبری را عملی کنیم؟» از رواج «زیرمیزی» در اداره‌ها انتقاد کرد.
محمد جواد ابطحی٬ نماینده مجلس جزئیات جدیدی از ارتباطات حسین فریدون با برخی از «مفاسد اقتصادی و بدهکاران کلان بانکی» را بیان کرده است.
مسیح مهاجری٬ مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفته هاشمی رفسنجانی مدافع تبلیغ مرجعیت علی خامنه‌ای بود و تا لحظه آخر حامی واقعی سپاه بود.
محمود علوی وزیر اطلاعات گفته که «در حال حاضر هیچ نشانه و علامتی از تروریستی بودن ساختمان پلاسکو در دست نیست.»
محمود عبداللهی٬ عضو مجلس خبرگان رهبری گفته که «فضای مجازی به جهنمی از ناهنجاری‌های اخلاقی تبدیل شده است.»
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه می‌گوید «نشناختن عالم سیاست و خط دشمن، مهمترین مولفه‌ای است که به جایگاه روحانیت در عرصه سیاسی لطمه وارد می‌کند» و روحانیونی که معتقدند سیاست ربطی به دیانت ندارد٬ «ناخواسته نقش نفوذی را ایفا» می‌کنند.
محمد‌علی علوی گرگانی٬ از مراجع تقلید قم گفته که «اگر رئیس جمهوری درست کار نکرد باید دعا کنیم که اصلاح شود نه این که نفرین کنیم.»

www.digarban.com (2017)