اخبار

صادق لاریجانی٬ رئیس قوه‌ قضائیه از اینکه به گفته وی٬ برخی در داخل کشور با «هجمه‌های دشمن» علیه قوه قضائیه همنوایی می‌کنند٬ ابراز تاسف کرد.
احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان گفته که «باید قانونی تدوین شود که شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری را مشخص کند.»
مجتبی ذالنور٬ نماینده قم در مجلس٬ توافقنامه برجام را «نوزاد دورگه ناقص الخلقه‌ای» دانسته که محصول «ازدواج صیغه‌ای و موقتی» حسن روحانی و باراک اوباما است.
علی‌اصغر حسینی٬ وکیل محمود احمدی‌نژاد خبر داده که موکلش قصد دارد از دادستان کل کشور شکایت کند.
محمدباقر قالیباف٬ شهردار تهران گفته «وقتی کسی بی هیچ مبنا و فقط برای کسب رای وعده ۱۰۰ روزه می‌دهد مشخص است که درکی از مدیریت اجرایی کشور ندارد.»
محمود احمدی‌نژاد و حمید بقایی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند.
حیدر مصلحی٬ وزیر سابق اطلاعات می‌گوید که «دشمنان نظام در برنامه‌ریزی خود اقدامات متعددی را در نظر گرفته‌اند تا ملت ایران در انتخاب رئیس جمهور دچار اشتباه محاسباتی شود.»
علی مطهری گفته که در حال حاضر صدا و سیما بدون قانون اداره می‌شو و «نظارت بر صدا و سیما توسط شورای نظارت یک امر تشریفاتی است.»
علی مطهری به ادامه ممنوع‌التصویری خاتمی در آستانه انتخابات واکنش نشان داد و گفت هنوز نمی‌داند که مرجع تصمیم‌گیرنده درباره این ممنوع‌التصویری کیست.
ابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده شد و محسن رضایی اعلام کرد رئیسی به این خاطر تخریب می‌شود که «تروریست‌ها» را سرکوب کرده بود.
حسین نقوی حسینی٬ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته «ضعف در مدیریت و مدیریت غیرانقلابی در عرصه بین‎المللی خسارات زیادی به نظام زده است.»
محمد‌علی رامین٬ معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد در دولت دهم گفته که محمود احمدی‌نژاد٬ اسفندیار رحیم‌مشایی و حمید بقایی «سه دلقک بهاری» هستند.
عباس امیری‌فر٬ رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفته که هدف جریان محمود احمدی‌نژاد پیروزی حسن روحانی در انتخابات آینده ریاست جمهوری است.
انتشار مجموعه یادداشت‌های مرتضی مطهری در انتقاد از انحراف و فساد روحانیت شیعه از سوی علی مطهری آغاز شد.
ناصر مکارم شیرازی می‌گوید که وجود تعطیلات بسیار٬ «معضلی« برای حوزه و کشور شده است و جعفر سبحانی هم نحس بودن روز ۱۳ فروردین را «خرافات» دانسته است.
جدال لفظی حسن روحانی و صادق لاریجانی روسای قوای مجریه و قضائیه در پی انتقاد علی خامنه‌ای از عملکرد اقتصادی دولت در سال جدید آغاز شد.
رستم قاسمی٬ وزیر نفت دولت محمود احمدی‌نژاد گفته که قرار است پنج نامزد از سوی «جمنا» برای ثبت نام و عبور از فیلتر شورای نگهبان اقدام کنند.
احمد توکلی٬ نماینده سابق مجلس گفته در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۷۲هم به نفع اکبر هاشمی رفسنجانی «تقلب» صورت گرفته بود.
عباسعلی کدخدایی از محمدرضا عارف٬ رئیس فراکسیون «امید» به عنوان مهمترین عامل بازگشتش به ترکیب شورای نگهبان نام برد.
نجات‌الله ابراهیمیان٬ عضو حقوقدادن شورای نگهبان می‌گوید که آیین نامه داخلی این شورا دارای نواقصی است و «شورای نگهبان قانون را باید رعایت کند و ان شاءالله می‌کند.»
احمد خاتمی٬ امام جمعه تهران گفته که «عده‌ای می‌خواهند ولایت‌فقیه را به مقامی تشریفاتی تبدیل کنند و ریاست جمهوری ایران جایگاه نشان دادن ضعف نیست.»
مینو اصلانی٬ مسئول بسیج جامعه زنان با انتقاد از نمایش برخی فیلم‌ها در ایران گفته که این فیلم‌ها در راستای اهداف سازمان ملل مبنی بر «زنانه» کردن فقر در کشور ساخته می‌شود.
محمدعلی موحدی کرمانی٬ امام جمعه موقت تهران می‌گوید «استفاده غلط» از فضای مجازی موجب متلاشی شدن خانواده‌ها شده و باید این فضا را به سمت «مطالبات دینی و اخلاقی» سوق داد.
رستم قاسمی٬ وزیر سابق نفت گفته که «برخی خزانه کشور را با خزینه اشتباه گرفته‌اند و رشد اقتصادی ۱۱.۶ درصد شوخی‌‌ بیش نیست.»
محمدعلی جعفری٬ فرمانده سپاه در کنایه‌ای به حسن روحانی گفته که «امروز در اداره کشور دیدگاه غربی، لیبرالی و غیرانقلابی در بسیاری از مسؤلان وجود دارد.»
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه گفته که «اسلام و تحقق اهداف اسلامی در کلام برخی مسئولان کشور کمرنگ شده است.»
محمدحسین صفارهرندی٬ مشاور فرهنگی فرمانده سپاه گفته «اقتصاد مقاومتی به این معنا است که به خودمان تکیه کنیم و محتاج دولتمردان غربی نباشیم.»
اسدالله عسگراولادی، عضو اتاق بازرگانی ایران و چین می‌گوید که «بعد از برجام یک ال‌سی هم برای صادرات بازگشایی نشد و ادعای بازگشایی ال‌سی از سوی دولت جنبه انتخاباتی دارد.»
عبدالله حاجی صادقی٬ جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفته «برخی عکس العمل‌های انقلابیون گل به خودی است.»
احمد علم‌الهدی٬ امام جمعه مشهد از دولت حسن روحانی برای عملی نکردن وعده فیلترینگ هوشمند انتقاد کرد و افزود که «فساد» موجود در فضای مجازی٬ مستاصل‌کننده است.

www.digarban.com (2017)