اخبار

وب‌سایت مشرق‌نیوز در گزارشی نوشت در برخی هیات‌های مذهبی برای تحریک افراد از «اکستازی» و سایر قرص‌های روان‌گردان استفاده می‌شود.
مهدی طائب یکی از روحانیون محافظه‌کار گفت که آیت‌الله علی خامنه‌ای از محمدحسین صفارهرندی خواسته بود وزارت ارشاد پس از دوران محمد خاتمی را «غسل» دهد.
محمدجعفر بهداد خبرنگار سابق روزنامه کیهان، همکاران سابق خود در این روزنامه و گروهی از «مدعیان اصولگرایی» را متهم به تلاش برای حذف فیزیکی نزدیکان محمود احمدی‌نژاد کرد.
آیت‌الله علی خامنه‌ای در حالی که دستور توقف رسیدگی به پرونده فساد مالی محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی‌نژاد را صادر کرده است، به فعالان سیاسی توصیه کرد از «خطای» هم حزبی‌های خود دفاع نکنند.
مجتبی ذوالنور جانشین نماینده ولی‌ فقیه در سپاه می‌گوید از آنجا که رهبران مخالف دولت «خطرناک» نیستند حاکمیت قصد بازداشت آن‌ها را ندارد و راه بازگشت آن‌ها هم تبعیت «بی‌چون و چرا» از رهبری است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل از آموزش ۴۰۰ هزار معلم و یک میلیون و ۶۰۰ هزار بسیجی به منظور شناسایی «تهدید‌ها» و راه‌کار‌های مقابله با آن در کشور خبر داد.
علی مطهری نماینده مجلس می‌گوید آیت‌الله علی خامنه‌ای از آنجا که می‌داند محمود احمدی‌نژاد از «نظر خود کوتاه نمی‌آید» در کارهای وی دخالت نمی‌کند.
محمدحسین صفارهرندی وزیر سابق ارشاد گفته که وزیر منتخب آیت‌الله علی خامنه‌ای در کابینه نهم بوده است.
برخی از سایت‌های محافظه‌کار گزارش‌ها درباره هویتی فردی که به ترور مسعود علی‌محمدی اعتراف کرده است را تائید کردند.
وب‌سایت دی‌نا اعلام کرد پس از انتشار تصاویر جنجال برانگیز تئا‌تر «هدا- گلبر» مرکز نمایش‌های هنری، عکاسی در تئا‌تر شهر تهران را ممنوع اعلام کرد.
حسین الله‌‌کرم عضو ارشد انصار‌ حزب‌الله علت اصلی چرخش سیاست خارجی دولت دهم به سمت یمن، اردن، مصر و عربستان را اعتقاد محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم‌مشایی به «نزدیکی ظهور امام زمان» دانست.
هفت تشکل محافظه‌کار دانشجویی در شیراز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند اجازه نخواهند داد با احداث یک برج ۲۵ طبقه تجاری «سومین حرم اهل‌بیت {شیراز} تبدیل به لندن» شود.
کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران اظهار امیدواری کرد تا ظهور امام دوازدهم شیعیان، آیت‌الله علی خامنه‌ای همچنان رهبر جمهوری اسلامی باقی بماند.
نهاد نمایندگی ولی ‌فقیه در دانشگاه‌ها در پاسخ به پرسش دانشجویی مبنی بر شرایط رابطه زناشویی، اعلام کرد اطاعت زن از درخواست شوهر برای هم‌خوابگی واجب است.
محمود احمدی‌نژاد پس از دستور آیت‌الله علی خامنه‌ای مبنی بر لغو یک مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دانشگاه آزاد، از شرکت در جلسات این شورا خودداری می‌کند.
اسفندیار رحیم‌مشایی با بیان اینکه باید «بدون تعارف» برخی حرف‌ها گفته شود، این پرسش را مطرح کرد که «اگر قانونی بود که حجاب الزام ندارد، چند درصد خانم‌ها {در ایران} با حجاب بودند؟»
محمدعلی رامین معاون سابق مطبوعاتی وزارت ارشاد نخستین مقام در دولت محمود احمدی‌نژاد بود که تلاش بسیار کرد آیت‌الله علی خامنه‌ای را «امام امت» معرفی کند.
خبرگزاری اهل بیت (ابنا) در خبری به نقل از عدنان الأسدی معاون ارشد وزیر کشور عراق اعلام کرد در ترورهای اخیر بغداد سازمان‌ اطلاعاتی ایران و اسرائیل دست داشته‌اند.
پنجاه و پنجمین شماره «پرتو پژوهش» با موضوع «تنبیه بدنی زن از منظر اسلام» نوشته که براساس قوانین اسلام تنبیه بدنی زن از سوی همسر مجاز است.
شورای فرهنگ عمومی کشور که زیرنظر شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می‌کند با حمله به گروهی از روشنفکران، آنها را متهم به تلاش برای «براندازی» جمهوری اسلامی کرد.
آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبران مخالف دولت را متهم کرد در حوادث سال گذشته «بازیچه طراحان خارجی» شدند.
یک سایت محافظه‌کار اقدام به انتشار بخش‌هایی از کتاب سیاست‌های کلان صدا و سیمای جمهوری اسلامی کرده که مربوط به ممنوعیت‌های برنامه‌سازی در این سازمان است.
اندیشکده راهبردی امنیت نرم در جزوه‌ای ۶۴ صفحه‌‌ای با نام «زمزمه‌های رنگی»، برخی ناشران و نویسندگانی که آنها را «برانداز» خوانده معرفی کرد.
یک تشکل محافظه‌کار از رسوخ ترس و تردید در میان نخبگان پس از حوادث سال گذشته خبر داد و اعلام کرد این ترس منجر به «سکوت و انفعال» این نخبگان شده تا جایی که حاضر به دفاع ار رهبری نیستند.
حسین علوی خواهرزاده حسین شریعتمداری در یادداشتی اسفندیار رحیم‌مشایی مسئول دفتر محمود احمدی‌نژاد را با «کراک» مقایسه کرد.
خاطرات نیرو‌های بسیج و لباس شخصی‌ها از سرکوب‌ مردم در جریان اعتراض‌های سال گذشته به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، در وبلاگی به نام «خاطرات ۸۸» منتشر می‌شود.
یک وبلاگ‌نویس بسیجی از سازماندهی و بازرسی بدنی ۱۱۰ هزار بسیجی در دیدار با آیت‌الله علی خامنه‌ای در روز «عید غدیر خم» خبر داد.
حسین علایی یکی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران اعلام کرد علیرضا عسگری یکی از معاونان پیشین وزارت دفاع قبل از ناپدید شدن در ایران بازداشت شده بود.
برخی رسانه‌های محافظه‌کار از به آتش کشیده شدن همزمان ۹ خودرو در ایلام و چهار خودرو در زنجان خبر دادند.
احمد سالک سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می‌گوید شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته صلاحیت میرحسین موسوی را «قاطعانه» رد کرده بود.

www.digarban.com (2017)